Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

billz

Original poster
Member
Oct 13, 2010
226
0
0
PATRA
Παιδια να ρωτησω κατι....ο αδερφος μ εχει το ΜΚ7 σπορτ 1600 χωρις ESP,γινεται να παει σε αντιπροσωπια και να του βαλουν??
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
δεν ξερω να γινεται. αλλα και να γινεται σιγουρα θα θελει καμια 500ρα πιστευω.όπως και να χει παντως,καλο ειναι το esp αλλα δεν θα χαλουσα λεφτα για να το βαλω σαν εξτρα.
Y.Γ. δεν ειναι θεος το esp ουτε αν γινει καμια στραβη θα σε σωσει,απλα σε "κοβει" στις στροφες για να μην γλυστρησεις(που αν εχεις χερια, το κρατας).οποτε απλα πες του να προσεχει λιγο παραπανω.
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
39
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #3
απο οσο ξερω billz ειναι δυσκολο να μπει μετα το esp οπως και το usb+πολλα εξτρα,αμα δεν τα βαλεις απο την αρχη δεν μπαινουν μετα!!
 

BLUE-WHITE

Pro Member
May 12, 2010
447
0
0
Athens
Γινεται αλλα θελει πολλα καλουδια στον εγκεφαλο, αισθητηρες στα φρενα και οχι μονο, οποτε για αμαξια με αυτες τις ιπποδυναμεις σιγουρα δεν αξιζει...
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
billz said:
Παιδια να ρωτησω κατι....ο αδερφος μ εχει το ΜΚ7 σπορτ 1600 χωρις ESP,γινεται να παει σε αντιπροσωπια και να του βαλουν??

δεν συμφερει
 

billz

Original poster
Member
Oct 13, 2010
226
0
0
PATRA
Οποτε να τ πω να το ξεχασει!  ::) ευχαρηστω για τις απαντησεις σας  ;D
 

ntereki21

New member
Oct 24, 2011
62
0
6
44
Αθηνα
Μια ερωτηση:στο δικο μου φιεστα δεν εχει κουμπι απενεργοποιησης πως γινεται να το βγαλουμε εντελως.....καταρχας γινεται? ή να παω να μου βαλουνε καποιο κουμπι  ον και οφ,προσωπικα οσες φορες ενεργοποιειται παραλιγο να στουκαρω
 

marios7kal

Pro Member
Jul 28, 2011
342
0
0
32
Αθήνα
εχω ακριβως το ιδιο προβλημα .. ενα κουμπι απενεργοποιησης ειναι must !
το θεμα ειναι πως και που ?!!
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
εσεις δεν εχετε την σπορτ εκδοση γι'αυτο δεν εχει κουμπι... λογικα να μπορει να μπει κουμπι στην αντιπροσωπεια, αλλα ισως να θελει επαναπρογραμματισμο ο εγκεφαλος και τετοια και δεν ξερω κατα πόσο συμφέρει!
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
Δειτε μηπως απενεργοποιηται απο το menu στη κεντρικη οθονη!
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
ntereki21 said:
Μια ερωτηση:στο δικο μου φιεστα δεν εχει κουμπι απενεργοποιησης πως γινεται να το βγαλουμε εντελως.....καταρχας γινεται? ή να παω να μου βαλουνε καποιο κουμπι  ον και οφ,προσωπικα οσες φορες ενεργοποιειται παραλιγο να στουκαρω
Αυτό γιατί το λες??? Υποτίθεται ότι είναι για να βοηθήσει στην δύσκολη (δεν αφήνει το αυτοκίνητο να ξεκολλήσει).

Μπορείς να πας σε έναν ηλεκτρολόγο και μα του πεις να σου βάλει έναν διακόπτη και να το απενεργοποίησης όποτε θέλεις. Υπάρχει μι περίπτωση με αυτόν τον τρόπο (εξαρτάτε από την ασφαλειοθήκη και τις γραμμές που έχουν τραβήξει )να απενεργοποιείτε και το ABS που δεν είναι και ότι καλύτερο.
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
39
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
StuparArt said:
Αυτό γιατί το λες??? Υποτίθεται ότι είναι για να βοηθήσει στην δύσκολη (δεν αφήνει το αυτοκίνητο να ξεκολλήσει).

Μπορείς να πας σε έναν ηλεκτρολόγο και μα του πεις να σου βάλει έναν διακόπτη και να το απενεργοποίησης όποτε θέλεις. Υπάρχει μι περίπτωση με αυτόν τον τρόπο (εξαρτάτε από την ασφαλειοθήκη και τις γραμμές που έχουν τραβήξει )να απενεργοποιείτε και το ABS που δεν είναι και ότι καλύτερο.

Εγω παλι θα προτυνα εαν μπορει να το κανει η αντιπροσοπια,να το κανει μονο αυτη....επειδη ειναι θεμα ασφαλειας,καλο θα ηταν να μην παιζουμε με αυτα!!!ουτε εγω το καταλαβα αυτο Ντερεκι21....αφου δεν εχει κουμπι απενεργοποιησεις,πως το απενεργοποιησες και πηγες να στουκαρεις?
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Δεν ξέρω εάν οι αντιπροσωπίες αναλαμβάνουν να κάνουν τέτοιες μετατροπές. Νομίζω πως όχι.



Μιχάλη μάλλον εννοεί όταν ενεργοποιείτε το ESP πάει να στουκάρει. Για αυτό και ψάχνει να το απενεργοποιήσει.
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Να κοιταξετε απο το μενου!! στο παλιο το c max ειχε κουμπι και στο καινουριο βγαινει απο το μενου!! δεν πιστευω οτι μπορει να μπει κουμπι σαν το  δικο μας παντως!!
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
39
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Νικολα δεν ειναι μετατροπη,εαν δεν κανω λαθος μονο το κουμπι λειπει,η φισα ειναι στανταρ σε ολους απλα δεν εχει κουμπι....δεν ξερω εαν θελει καποιο προγραμματισμο ομως...

απο το μενου δεν εχω ακουσει προς το παρων καποιο φιεστα που να μπορει να το απενεργοποιησει

πως γινεται να στουκαρεις με το esp αφου ο λογος υπαρξεις του ειναι ΝΑ ΜΗΝ σε αφησει να φυγεις απο την πορειας σου??και ειλικρινα επειδη το εχω δοκιμασει δεν σε αφινει να φυγεις εστω και εαν εχεις ξεπερασει τα ορια για πολυ...
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
nos7 said:
Νικολα δεν ειναι μετατροπη,εαν δεν κανω λαθος μονο το κουμπι λειπει,η φισα ειναι στανταρ σε ολους απλα δεν εχει κουμπι....δεν ξερω εαν θελει καποιο προγραμματισμο ομως...

απο το μενου δεν εχω ακουσει προς το παρων καποιο φιεστα που να μπορει να το απενεργοποιησει

πως γινεται να στουκαρεις με το esp αφου ο λογος υπαρξεις του ειναι ΝΑ ΜΗΝ σε αφησει να φυγεις απο την πορειας σου??και ειλικρινα επειδη το εχω δοκιμασει δεν σε αφινει να φυγεις εστω και εαν εχεις ξεπερασει τα ορια για πολυ...

Μιχαλαρα αν εχει την φισα αναμονη, τοτε δεν νομιζω οτι ειναι κατι δυσκολο!! μια ερωτηση στην αντιπροσωπεια θα μας πεισει!!
 

marios7kal

Pro Member
Jul 28, 2011
342
0
0
32
Αθήνα
στο μενου δεν υπαρχει επιλογη , δυστυχως.. απο τις εμπειριες μου ως τωρα , σε περισσοτερες περιπτωσεις με εχει βοηθησει το ESP .. αλλα σε περιπτωσεις που θες να 'παιξεις' δεν σε αφηνει .. και οταν καταφερεις να το γλυστρησεις και η μουρη κοιταει προς κρασπεδο και εισαι με 'αναποδα' , το ESP σε παει καρφι για το κρασπεδο επειδη θελει να σε παει ευθεια κ να μη γλυστρας .. εγω αμεσα σκεφτομαι τη λυση του κουμπιου , εως και την μονιμη απενεργοποιηση ..
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
marios7kal said:
στο μενου δεν υπαρχει επιλογη , δυστυχως.. απο τις εμπειριες μου ως τωρα , σε περισσοτερες περιπτωσεις με εχει βοηθησει το ESP .. αλλα σε περιπτωσεις που θες να 'παιξεις' δεν σε αφηνει .. και οταν καταφερεις να το γλυστρησεις και η μουρη κοιταει προς κρασπεδο και εισαι με 'αναποδα' , το ESP σε παει καρφι για το κρασπεδο επειδη θελει να σε παει ευθεια κ να μη γλυστρας .. εγω αμεσα σκεφτομαι τη λυση του κουμπιου , εως και την μονιμη απενεργοποιηση ..

Μαριε η μονιμη απενεργοποιηση θα σου βγαλει εκτος και το ABS!!
 

marios7kal

Pro Member
Jul 28, 2011
342
0
0
32
Αθήνα
κακο αυτο .. τοτε εστω το κουμπι ! εχουμε κατι ωραιες 'γλυστρες' εδω στην πατρα στο πανεπιστημιο και δεν μπορω να τις ευχαριστηθω !! γολγοθα περναω δηλαδη !! :p
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
nos7 said:
απο το μενου δεν εχω ακουσει προς το παρων καποιο φιεστα που να μπορει να το απενεργοποιησει
Μιχαλη στο focus απενεργοποιηται απο το menu το ESP και υπεθεσα μηπως
κατι παρομοιο γινεται και στα φιεστα που δεν εχουν κουμπακι
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread