Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

spant

Original poster
Rookie
Oct 23, 2019
15
1
3
Μοντέλο
MK8
Καλησπέρα σε όλους,

Ήρθε επιτέλους και η ώρα του αυτοκινήτου για αλλαγή των εργοστασιακών Pilot Sport 4. Διάσταση: 205/45/R17 88W. Μετά απο μία μικρή έρευνα είμαι ανάμεσα στα Michelin Pilot Sport 5 και τα Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6. Έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά σε κράτημα βρεγμένου και κατανάλωση αλλά διαφέρουν στον θόρυβο κύλισης κατά 3dB με τα Goodyear να είναι πιο "ήσυχα". Έχει κανείς προβεί σε αγορά κανενός εκ των δύο να μου προτείνει κάτι; Εκτιμώ κάθε άποψη το ίδιο! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Με εκτίμηση.
 

georgemps

Member
Apr 6, 2015
137
6
18
Τα Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 σε διασταση 205/40/17, τα έχω βάλει στο ST μου, απολυτα ικανοποιημένος απο την συμπεριφορά τους.
 
  • Like
Αντιδράσεις: spant
Apr 12, 2020
28
22
3
35
Έχω κάνει και γω αναβάθμηση πριν 1 εβδομάδα από PS4 σε PS5 205/17/40 και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος! Νομίζω οποιο και να διαλέξεις θα είσαι μια χαρά, πάνω-κάτω οι επιδόσεις είναι ίδιες με μια μικρή διαφορά στο βρεγμένο (υπερ των Michelin) και σε dry (υπερ των Goodyear) από ότι έχω δει σε reviews.
 
  • Like
Αντιδράσεις: spant

spant

Original poster
Rookie
Oct 23, 2019
15
1
3
Μοντέλο
MK8
Εκτός από τις μετρήσεις και την ετικέτα με ενδιαφέρει να είναι μαλακό και ήσυχο γενικά...Απ ότι είδα οι τιμές πανω κάτω ίδιες είναι...
 

kostas2293

Newbie
Dec 26, 2021
1
2
1
Μοντέλο
MK8
Πριν 1 μήνα φόρεσα τα ps5 μένω σε περιοχή με πολλές βροχές και πάγο και είναι απροβληματιστα. Επίσης η διαφορά στην οδήγηση είναι χαρακτηριστική.
 
  • Like
Αντιδράσεις: spant and BloodMage

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread