Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

dkmusic

New member
Jul 22, 2015
60
0
0
παιδια παλιο και καινουριο λετε το μκ7.5    στ 1 και στ 2  ? τα χω λιγο μπερδεμενα ....δηλαδη ιδιο μοτερ και τα δυο ?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Ακριβώς. Πάντως, προσωπικά, μεταξύ καινούριου και παλιού, προτιμώ το παλιό (λόγω ατμόσφαιρας). Το καινούριο όμως είναι πιο "ολοκληρωμένο" σαν αυτοκίνητο, έχει γκάζια, είναι άνετο, είναι πιο "σύγχρονο" γενικά.
 

dkmusic

New member
Jul 22, 2015
60
0
0
γιατι εχει καλυτερη οδικη συμπεριφορα και κρατημα ?  μιας και ειμαστε στο αναρτησεις τα ελλατηρια  τυπου mountune εχουν να προσφερουν τιποτα στο st  ?
 

Riordian

Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
dkmusic said:
δηλ αν ειχαν τα ιδια αλογα ποιο θα ταν ποιο μαχημο ?
arkas said:
το παλιο φυσικα


Αν το 2λιτρο st είχε τα ιδια αλογα με το καινουριο χωρις να εχει καποια αναβαθμιση στο στησιμο του, δεν θα ειχε επαφη και παλι στον δρομο με το 1,6αρη, γιατί πολυ απλα το καινουριο ειναι πολυ πιο μελετημενο.

Staros said:
Μολις βγαλο με το καλο το παλιο ST παμε καμια στροφο βολτα

Ανυπομονουμε!  :)
 

TakiST.rr

Rookie
MK7.5
Aug 30, 2017
19
0
1
34
Πατρα
Μοντέλο
MK7.5
Καλημερα ομαδαρα!Θα ηθελα τη γνωμη σας!
Τι θα προτεινατε για ελατηρια "ελαφρου" χαμηλωματος
για το st μου?Εχει χαμηλωσει καποιος?Επισης μπορει να επηρεασει
αρνητικα το ηδη φοβερο στησιμο του αυτοκινητου απο αποψη στριψιματος?
Επισης να μην "σκληρυνει" κι αλλο το ηδη σφιχτο πατημα που εχει.....
Ευχαριστω πολυ.....
 

KARBY

Pro Member
Feb 12, 2015
318
3
18
ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.
ΤΟ ΣΥΝΙΘΗΖΕΙΣ ΨΗΛΟ.
ΑΛΛΟΙΩΣ ΘΑ ΤΟ ΧΑΛΑΣΕΙΣ.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Εγώ θα κοιτούσα τα ελατήρια της mountune. Έχει στο youtube βιντεάκια με reviews που μεταξύ των άλλων λένε ότι παραμένει ανεπηρέαστο το σφιχτό στήσιμο του αυτοκινήτου. Προσωπικά δεν έχω πειράξει κάτι και δε νομίζω να καταφερω να πειράξω σύντομα.
 

TakiST.rr

Rookie
MK7.5
Aug 30, 2017
19
0
1
34
Πατρα
Μοντέλο
MK7.5
Ευχαριστω παρα πολυ για τις αποψεις σας!
Θα το σκεφτω καλα και γω.......
 

KARBY

Pro Member
Feb 12, 2015
318
3
18
Ειναι ιεροσυλια μεγαλη να πειραζει καποιος αυτοκινητα που ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΣΤΟ ΣΤΗΣΙΜΟ το λεω εδω και καιρο που γραφω εδω μεσα.
Το εργοστασιο ειναι το ποιο οργανομενο και εχει την τεχνογνωσια μεσα απο δοκιμες να πετυχαινει τις καλλιτερες επιλογες.
Και οταν καποια στιγμη ο κατασκευαστης αυτος εχει και την αρρωστια να  στεινει καλα τα αυτοκινητα του ΕΜΕΙΣ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΧΑΛΑΣΟΥΜΕ.
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
39
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
δλδ KARBY θελεις να πεις οτι αμα βαλεις μια καλη αναρτηση στο αμαξι οπως ειναι η kw που ειναι σετ με ελατηρια και ειναι και coilover το αμαξι το χαλας και δεν το βελτιωνεις?
 

georgemps

Member
Apr 6, 2015
137
6
18
η γνωμη μου ειναι οτι σε ενα ηδη σφιχτο αυτοκινητο,
τα οφελη μιας τετοιας αναρτησης θα ειναι ελαχιστα
σχετικα με τα προβληματα που  θα αντιμετωπιζει στην καθημερινη του χρηση,μετα απο καποια χλμ,  οπως διαφορα τριξιματα  απο πολλα σημεια, οι λακουβες των δρομων μας θα γινουν εφιαλτης
 

mplithas

Newbie
Jun 2, 2016
6
0
1
nos7 said:
δλδ KARBY θελεις να πεις οτι αμα βαλεις μια καλη αναρτηση στο αμαξι οπως ειναι η kw που ειναι σετ με ελατηρια και ειναι και coilover το αμαξι το χαλας και δεν το βελτιωνεις?
θα το βελτιώσεις σε ένα κομμάτι και θα το χαλάσεις σε δέκα. αποδεδειγμένα κιόλας. Είναι καθαρά τι ζητάς, αν θες να μην έχεις σπονδυλική το πειράζεις και όχι το αλλάζω ανάρτηση και το χαμηλώνω δεν θεωρείται βελτίωση για εμένα.
 

Giorgos74

Member
Jan 15, 2017
128
3
18
49
Γερακας
καλησπερα σε ολους παιδια θελω μια βοηθεια σε οτι αφορα το στησιμο του αυτοκινητου. Τις αποψεις σας φυσικα. Λοιπον σκεφτομουν τα εξης , διαφορικο quaife η WaveTrac , coilovers , ενα απο τα παρακατω Tein Street Advance Z , GAZ gold, ST_XA , και πισω αντιστρεπτικη BFR80 Rear Sway bar 22mm Whiteline.  Θα ηθελα την χρυση τομη κρατηματος , μειωσης υποστροφης , και ανεσης σχετικο αυτο εννοω απο το ηδη σκληρο ST μην σπασουμε και τα παντα. τοσο οσο.. 

Οσοι εχετε δοκιμασει κατι απο αυτα ακουω γνωμες

ευχαριστω!!!!!!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread