Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

BAD

Original poster
Newbie
Σεπτ. 14, 2019
9
0
0
41
ΑΘΗΝΑ
Καλησπέρα. Έχω ένα ford fiesta titanium EcoBoost  του 2013. Μπορεί Κάποιος να μου προτείνει ένα αξιόπιστο συνεργείο να πηγαίνω κατά βάση περιστέρι η  Ίλιον?
 

MadMan

Pro Member
Jun 1, 2018
513
1
18
BAD said:
Καλησπέρα. Έχω ένα ford fiesta titanium EcoBoost  του 2013. Μπορεί Κάποιος να μου προτείνει ένα αξιόπιστο συνεργείο να πηγαίνω κατά βάση περιστέρι η  Ίλιον?
το "καλο συνεργειο" ειναι υποκειμενικο. για μενα μπορει να ειναι το καλυτερο. για σενα οχι.οποτε ολοι εχουμε τις επιφυλαξεις μας. παρ ολα αυτα...τα συνεργεια που ακουγονται πολυ σε αυτες τις περιοχες..ειναι ο Κακλαμανος στο περιστερι και η Ελφορ Χαλβατζης στις 3 γεγυρες. και για τους 2 εχω ακουσει καλα λογια.
 

BAD

Original poster
Newbie
Σεπτ. 14, 2019
9
0
0
41
ΑΘΗΝΑ
Το πήγα για σέρβις...το πρωτο μετα την εγγύηση...σε ένα εξειδικευμένο συνεργείο ονόματι κουτσος στο Ίλιον.  Δεν ξερω βεβαια αν ειναι αξιόπιστο. Πάντως πανακριβος ναι.
 

MadMan

Pro Member
Jun 1, 2018
513
1
18
Δεν εχει τυχει να παω..αλλα εχω ακουσει και απο αλλους οτι ειναι ακριβος. ασχολειται αν δεν κανω λαθος και με Opel.
Δυστυχως δεν ξερω αν κανει καλη δουλεια...
 

BAD

Original poster
Newbie
Σεπτ. 14, 2019
9
0
0
41
ΑΘΗΝΑ
Μου άναψε το λαμπακι check engine  ...το πήγα και μου είπε ότι του δείχνει  μπουκωμενο καταλύτη....το έσβησε και προχθες άναψε παλι...το αυτοκίνητο εχει  76.000 χλμ....από τώρα καταλύτη????
 

MadMan

Pro Member
Jun 1, 2018
513
1
18
πηγαινε το και αλλου να παρεις μια 2η γνωμη κατ εμε αν δεν σε καλυψε η απαντηση του μιας που αναψε παλι..
 

BAD

Original poster
Newbie
Σεπτ. 14, 2019
9
0
0
41
ΑΘΗΝΑ
Μου φαίνεται περίεργο....μου είπε οτι αν ξεμπουκωσει ο καταλύτης θα σβησει από μόνο του το λαμπάκι.
 

BAD

Original poster
Newbie
Σεπτ. 14, 2019
9
0
0
41
ΑΘΗΝΑ
Ο Κακλαμάνος  στο περιστέρι που μου ειπες  είναι αντιπροσωπεία ?
 

MadMan

Pro Member
Jun 1, 2018
513
1
18
Οχι. ειναι Εξουσιοδοτημενο. Ασχολειται μονο με Ford.και ειδικευεται στα RS.
 

spoumi

Member
Σεπτ. 15, 2018
116
15
18
Μοντέλο
MK8 ST
MadMan said:
Οχι. ειναι Εξουσιοδοτημενο. Ασχολειται μονο με Ford.και ειδικευεται στα RS.

Κι όμως δεν πρέπει να είναι εξουσιοδοτημένο δυστυχώς.
Και το λέω επειδή σκόπευα να το πηγαίνω εκεί παρότι είναι μακριά μου αλλά σε μία ανάκλιση που μου ήρθε μου είπε ότι δεν αναλαμβάνει ανακλίσεις αλλά μόνο σέρβις και με μια καλύτερη ματιά στο site του είδα ότι γράφει κάτω κάτω "ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΗΣ FORD".

Μετά από επικοινωνία μου με την Ford Hellas μου είπε ότι όσο έχω αποδείξεις για τα υλικά (λάδια φίλτρα) και για τις εργασίες τότε δεν θα έχω θέμα με την εγγύηση.
 

UltiMo_

Rookie
Jun 9, 2019
45
1
0
41
Βόλος
νομίζω αυτό ισχύει σε όλα τα συνεργεία τα οποία έχουν άδεια συνεργείου (δηλαδή όλα). εαν βάλεις original ανταλλακτικά, δεν χάνεις την εγγύηση.
 

MadMan

Pro Member
Jun 1, 2018
513
1
18
spoumi said:
Κι όμως δεν πρέπει να είναι εξουσιοδοτημένο δυστυχώς.
γράφει κάτω κάτω "ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΗΣ FORD.
Θα συμφωνησω μαζι σου Spoumi.εχεις δικιο.
 

spoumi

Member
Σεπτ. 15, 2018
116
15
18
Μοντέλο
MK8 ST
UltiMo_ said:
νομίζω αυτό ισχύει σε όλα τα συνεργεία τα οποία έχουν άδεια συνεργείου (δηλαδή όλα). εαν βάλεις original ανταλλακτικά, δεν χάνεις την εγγύηση.

Αυτό ισχύει για όλα ναι.
Βέβαια σαν συνεργείο έχω ακούσει τα καλύτερα και πραγματικά ήθελα να το πηγαίνω εκεί αλλά για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο με την εγγύηση χωρίς πολλά πολλά τελικά πήγα σε εξουσιοδοτημένο.
 

BAD

Original poster
Newbie
Σεπτ. 14, 2019
9
0
0
41
ΑΘΗΝΑ
Ο κακλαμανος είναι όντως καλός? Γνωρίζει κάποιος για το συνεργείο του?
 

BAD

Original poster
Newbie
Σεπτ. 14, 2019
9
0
0
41
ΑΘΗΝΑ
Κριτικές για το συνεργείο Φορντ κακλαμανος στο περιστέρι?
Θα μου ήταν πολύ χρήσιμες οι απόψεις σας.....
 

Sonic

Pro Member
Nov 9, 2016
576
2
18
32
Αθήνα
www.facebook.com
Καλημέρα BAD!!
Καλό συνεργείο είναι αλλά εξαρτάται τι ζητάς... Απλό service ή κάποιου είδους tuning? Γιατί έχω ακούσει για τσιμπημένες τιμές και ότι συνήθως πάνε focus st/rs, mustang και γενικά πιο ακριβά ford.
Πολύ καλός, με καλές τιμές και καλή εξυπηρέτηση είναι ο Καρανικολας car center και δε χάνεις εύκολα εγγύηση..
 

BAD

Original poster
Newbie
Σεπτ. 14, 2019
9
0
0
41
ΑΘΗΝΑ
Σ ευχαριστώ πολύ..
Εγώ εχω το fiesta  1000 EcoBoost titanium 101 ps.
Μου είχε ανάψει το λαμπάκι του κινητήρα...το πηγα σ ένα εξειδικευμένο συνεργείο ονόματι κουτσος στο Ίλιον.
Μου είπε βγάζει βλάβη καταλύτη και λ....του λεω από τώρα?
Το αυτοκίνητο εχει 78000 χλμ?????
Μου λεει βάλε 100αρα βενζίνη και ανοιξε το....Και ισως το λαμπάκι σβησει μονο του...
Τιποτα φυσικά....το πηγα στον κακλαμανο..Μια από τα ιδια όσον αφορά την βλαβη...Μου το εσβησε προχτές το λαμπάκι...Δεν έχει ανάψει μέχρι τωρα ξανά....Μου είπε ελαφρά μεταχειρισμενος καταλύτης με τους δύο λ επάνω...Κάτω από 10000χλμ....380 ευρω..
Τι να κάνω ειλικρινά...Δεν ξέρω...
 

MadMan

Pro Member
Jun 1, 2018
513
1
18
BAD said:
Σ ευχαριστώ πολύ..
Εγώ εχω το fiesta  1000 EcoBoost titanium 101 ps.
Μου είχε ανάψει το λαμπάκι του κινητήρα...το πηγα σ ένα εξειδικευμένο συνεργείο ονόματι κουτσος στο Ίλιον.
Μου είπε βγάζει βλάβη καταλύτη και λ....του λεω από τώρα?
Το αυτοκίνητο εχει 78000 χλμ?????
Μου λεει βάλε 100αρα βενζίνη και ανοιξε το....Και ισως το λαμπάκι σβησει μονο του...
Τιποτα φυσικά....το πηγα στον κακλαμανο..Μια από τα ιδια όσον αφορά την βλαβη...Μου το εσβησε προχτές το λαμπάκι...Δεν έχει ανάψει μέχρι τωρα ξανά....Μου είπε ελαφρά μεταχειρισμενος καταλύτης με τους δύο λ επάνω...Κάτω από 10000χλμ....380 ευρω..
Τι να κάνω ειλικρινά...Δεν ξέρω...
Οποτε εχουμε 2 στα 2 διαγνωση στο καταλυτη. οποτε πρεπει να φταιει αυτο. ετυχε δεν ξερω. Υπ οψιν...ο Sonic σου ειπε καρανικολα ο οποιος ειναι αρκετα καλος.. Αντιπροσωπια. Απλα..ζητησες κατι κοντα στην περιοχη σου και γι αυτο δεν στο προτεινα..μην παρεξηγηθω.Ακολουθησα τα λεγομενα σου....
 

vabiris

Newbie
Nov 5, 2013
1
0
0
Κάποιο συνεργείο κ για μένα fiesta 2013, σε περιοχή Νίκαια ή Κορυδαλλό γνωρίζει κανείς? Απλά ψάχνω καλή δουλειά κ λογικές τιμές, εκτός αντιπροσωπεία! Ευχαριστώ πολύ!
 

panos_stp

New member
May 11, 2020
71
13
8
Καλησπέρα σας.
Πάτησα σε αυτό το θέμα γιατί ακόμα δεν έχω δικαίωμα να ποσταρω δικό μου.
Έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόπιστο και καλό συνεργείο στην περιοχή της μεταμόρφωσης ή και τριγύρω σε λογικά πλαίσια;; είτε αντιπροσωπεία, είτε εξουσιοδοτημενο, είτε εξειδικευμένο.
Με ενδιαφέρει να είναι καλός μάστορας να έχει γνώση του αυτοκινήτου τόσο στα εύκολα όσο στα δύσκολα. Η τιμή περνάει σε δεύτερη μοίρα..
Σας ευχαριστώ πολυ..

Στάλθηκε από το μουφοmotorola one vision μου

 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread