Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

PanosAek21

Rookie
Σεπτ. 12, 2014
30
0
6
Αν μιλαμε για τοσα αλογα..νομιζω πως δεν σημφερει καθολου...βεβεα δεν ξερω...στο ματι φενοντε λιγα...στο γκαζι ισως οχι
 

Riordian

Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
και στο ματι και στο γκαζι... δεν εχει νοημα να χαλασεις λεφτα ...εκτος αν εχεις τοσα περισσεμα για να το κανεις φουλ εξατμιση φιλτρο και προγραμμα για να παρεις κανα 10αρι αλογα με το ζορι... γνωμη μου μην ασχοληθεις
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Αν στο αμάξι βάλεις φίλτρο-πρόγραμμα και ολόσωμη θα δεις πάνω 10hp στο δυναμόμετρο αλλά θα δεις και διαφορά.Αν όμως μπεις σε αυτή την διαδικασία φρόντισε να δοκιμάσεις και στο δρόμο με κάποιο άλλο αμάξι για να δεις το όφελος σου
 

PanosAek21

Rookie
Σεπτ. 12, 2014
30
0
6
πριν 4 μερες αποφασησα λοιπον..να παω και εγω με τιν σειρα μου να επαναπρογραμματισω τον εγκεφαλο..ο στοχος ηταν η pdracing eteria.μπορει να περιμενα 5 ωρες αλλα πιστευω πως εγινε καλη δουλεια :)!το αυτοκινιτο καταφερε και πηρε 9 αναλογα.η διαφορα π εχω δει στο γκαζι ειναι αρκετη ωστε πλεον να δηλωνω πως χερωμαι το 1.4 fiesta p exw!επισης ι καταναλωση βετζινης ειναι λιγοτερη :)

 

dimwhoo

Member
Dec 7, 2013
234
0
16
Έγινε προγραμματισμός στο δυναμομετρο;
Τα 9 άλογα ειναι με 100αρα ή απλη;
Ροπή ποσο είχες / εχεις;
 

PanosAek21

Rookie
Σεπτ. 12, 2014
30
0
6
Με απλη βετζινη dim.
δεν καταλαβα ακριβως τι εννοεις απλα χρειαστικαν καποιες ριθμισεις για να τα φτασει τα αλογα..ειναι και τα max που μπορει να παρει αποτι καταλαβα.μια τελικη διναμομετριση εγινε χωρις τπτ αλλο.
Ροπη νμζω οσο λεει στο χαρτι ειναι τα μονα στιχεια π εχει στην ουσια.
και ολα αυτα με μια φιλτροχοανη τις simota που εχω και μια εξατμιση τισ fox.τπτ παραπανω
 

GIANNIS MK7 1.4

New member
Apr 14, 2014
90
0
0
Να υποθεσω στο Βολο εγινε η δουλεια? Αν μπορεις πες μας που βλεπεις διαφορες σε σχεση με πριν.
 

Kypros

Rookie
Dec 5, 2013
14
0
1
43
ΚΥΠΡΟΣ
Yparxei programma apo ADS Motorsport Germanias

Prosferei 12HP/20Nm kai decat Engine Code
Είναι δυνατόν να δω τέτοια νούμερα μόνο με πρόγραμμα σε fiesta 1.6;
 

gergly007

Newbie
Jan 15, 2016
7
1
0
kalhmeres!!! gia auto edw ti exete na peite.. kserete kati gia auto to magazi? http://www.redhotpepper.gr/tuning_rhp_Ford.php
 
  • Like
Αντιδράσεις: Redgeo

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,307
180
63
50
Αθήνα
Δεν ξέρω κάτι παραπάνω και πιο συγκεκριμένο, αλλά από το site και την generic περιγραφή που έχουν για όλα τα μοτέρ, δεν μου γεμίζουν το μάτι....
 

kostakis00

Newbie
Σεπτ. 13, 2015
9
0
0
31
Αθηνα
παιδια καλησπερα!!Ωρα να ξανα ανοιξω το topic :p :p Ποια η γνωμη σας και εαν επιτρεπει βεβαια προγραμμα για Fiesta Diesel 1.6?Επεισης εαν και δεν πρεπει εδω εχουμε καποιο θεμα για turbo timer και σκαστρα για το diesel?Ευχαριστω
 

VaggPore

Member
Aug 29, 2016
145
0
16
Απο Σεπτεμβρη ενδιαφερομαι να κανω μια δυναμομετρηση στο ΜΚ7 μου εχοντας τοποθετησει μονο ενα φιλτρο πανελ(ΚΝ)! Θα ηθελα αν καποιος γνωριζει να μου στειλει ενα αξιοπιστο Δυναμομετρο για να παω! Δεν θελω να βγαζει μεγαλα νουμερα και θετικα αποτελεσματα,θελω μονο να γραψει οσο ειναι και ας απογοητευτω! :D
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread