Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

ChrisFrou

Original poster
Pro Member
May 10, 2010
674
1
0
13
Αγ.Δημητριος (Αθηνα)
Πριν απο λιγο τοποθετησα το kn 57i kit

IMG_0389a.JPG


το οποιο παρηγγειλα απο την αγγλια με την βοηθεια του kostg τον οποιο τον ευχαριστω και απο εδω παρα πολυ!! :p οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ καλες με το αμαξι να εχει παρει κυριολεκτικα τα πανω του στις χαμηλομεσαιες στροφες και με τον θορυβο να εχει αλλαξει λιγο κ να εχει αυξηθει!η τοποθετηση δεν ηταν δυσκολη μονο κατι βιδες με ψιλοταλαιπωρησαν!(!$%#%^%) φωτογραφιες θα μπουν απο αυριο !τωρα θα παω να κανω καμια βολτα για 5-6 ωρες ;D
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
ωραια χοανη χρηστο καλοριζικη η μοντα...2 ερωτησεις εχω!
ποσο κοστισε?
ειδες διαφορα στο δρομο?
 

ChrisFrou

Original poster
Pro Member
May 10, 2010
674
1
0
13
Αγ.Δημητριος (Αθηνα)
southern said:
ωραια χοανη χρηστο καλοριζικη η μοντα...2 ερωτησεις εχω!
ποσο κοστισε?
ειδες διαφορα στο δρομο?
λοιπον πετρο κοστισε 160 ευρω ! και οπως ειπα απ οτι ειδα το αμαξι εχει παρει τα πανω του στις χαμηλομεσαιες!!τωρα για ψηλα δεν μπορω να εχω αποψη ακομα ...νικολα ευχαριστω!το προγραμμα ειναι και αυτο στο προγραμμα απο βδομαδα ή αυριο μεθαυριο !για το mountune μιλαω παντα!

turbomaniac said:
Επιτέλους και λίγο DIY! βάλτε φωτο να δούμε τι δουλειά κάνατε μη ντρεπεστε...
αλεξ αυριο οι φωτο τωρα καφεδακι :p τι ειναι το DIY???
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
μπραβο χρηστο,βαλε και το προγραμμα να ολοκληρωθει το γλυκο....
κριμα που δεν εχω διπλωμα να βλεπαμε διαφορες....
 

vagma

Hero Member
χρηστο μπραβο ρεεεεεεεε  ;D αντε βαλε και το προγραμμα για να ανοιξουμε.......... :eek:.......εεεε να φας την κολωνα σου και συ να ησυχασεις........ :p :p :p



καλοριζικο καλα ανοιγματα
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
χρησταρα με τα st φιλε πιστευω θα σφαζεσαι στα ισα..αντε να σου φευγουν λιγο,επειδη ειναι 2λιτρα.
Τα αλογα 10 πανω 10 κατω μικρες οι διαφορες αν βγει το δικο σου κανα 140αρι.
ασε vagma ειχαμε δει και st μαμα να βγαζουν στην τατ 142 αλογα...μην λες πολλα και ανοιξεις και πηγαινεις κανα κοπιο...θα σε κραζω ολη μερα και ολη νυχτα μετα!
 

fiestavt

Member
May 10, 2010
117
0
0
39
Καλαματα
southern said:
χρησταρα με τα st φιλε πιστευω θα σφαζεσαι στα ισα..αντε να σου φευγουν λιγο,επειδη ειναι 2λιτρα.
Τα αλογα 10 πανω 10 κατω μικρες οι διαφορες αν βγει το δικο σου κανα 140αρι.
ασε vagma ειχαμε δει και st μαμα να βγαζουν στην τατ 142 αλογα...μην λες πολλα και ανοιξεις και πηγαινεις κανα κοπιο...θα σε κραζω ολη μερα και ολη νυχτα μετα!
Παιδια ενταξει καλο το 16αρι,αλλα μην τα παραλετε......
Και βασικο μην κοιτατε τα νουμερα ως απολυτη τιμη, πχ το st βγαζει πανω απο 17,5 κιλα ροπης απο τις 3000 στροφες και κορυφωνεται με 19 απο τις 4500 + οτι εχει αλογα παντου,ειναι γεματο και τα αλογα του εχουν διαρκεια + ιδιο βαρος με mk7 + πιο κοντο σασμαν το st ,εγω θα παιξω τις πιθανοτητες μου με το ST και βλεπω και ικανοποιητικη διαφορα.....
Χρηστο δοκιμασε με καποιο 207 τουρμπατο μαμα με τα 150 να δεις τι κανεις......μαμα στ ειναι λιγοτερο απο κολωνα μπροστα....
 

ChrisFrou

Original poster
Pro Member
May 10, 2010
674
1
0
13
Αγ.Δημητριος (Αθηνα)
ναι βαγγελη κ εγω αυτο πιστευω !!οταν με το καλο ολοκληρωθω θελω να ανοιξω με ενα 207 rallye και με ενα μινι cooper s το κομπρεσορατο ομως για χαβαλε να δω τι κανω!! ;)
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
fiestavt δεν εννοουσα οτι το 7αρι θα ειναι μπροστα απο το st.
Aπλα ενα καλο μκ7 full πρωτα σταδιο κοντα στα 140 θα μπορει να το κυνηγαει σε ενα βαθμο!
Οσο για αυτο που ειπα στον vagma τον πειραζω μπας και τον μπριζοσω λιγο...
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Καλοριζικο ρε χρησταρα!!!Καλα τσουφ-τσουφ  :p :p

Τον ανταπτορα τον εβαλες?
 

fiestavt

Member
May 10, 2010
117
0
0
39
Καλαματα
Κοιτα απο το ST του vagma ειναι κοπιο μπορει ο χρησταρας μισο μπροστα......
Κατσε να τον πειραξω και εγω λιγο :pPPPPPP
 

mikepc

Rookie
May 22, 2010
46
0
0
38
Παιδες εγω εχω την χωανη κοντα 10000χλμ και το αμαξι εχει τεραστια διαφορα.
Ανοιξα με μαμα κ του εφυγα κατα πολυ.....

να κ οι φωτο:
http://s616.photobucket.com/albums/tt245/mikepc/?action=view&current=P11-01-10_112301.jpg&newest=1
http://s616.photobucket.com/albums/tt245/mikepc/?action=view&current=P11-01-10_1121.jpg
http://s616.photobucket.com/albums/tt245/mikepc/?action=view&current=P11-01-10_112201.jpg
http://s616.photobucket.com/albums/tt245/mikepc/?action=view&current=P11-01-10_1123.jpg
Με την μονη διαφορα οτι υπαρχει samco σωλινας πλεον.
 

vagma

Hero Member
ChrisFrou said:
ναι βαγγελη κ εγω αυτο πιστευω !!οταν με το καλο ολοκληρωθω θελω να ανοιξω με ενα 207 rallye και με ενα μινι cooper s το κομπρεσορατο ομως για χαβαλε να δω τι κανω!! ;)

με rallye 207 βαλε αντε να σε εχει κανα δυο αμαξια............με cooper s μην βαλεις,με αυτο μαμα παω 2 αμαξια μπροστα ;)
 

Giannis mk7s

Member
May 21, 2010
113
0
0
mikepc said:
Παιδες εγω εχω την χωανη κοντα 10000χλμ και το αμαξι εχει τεραστια διαφορα.
Ανοιξα με μαμα κ του εφυγα κατα πολυ.....

για τι διαφορα μιλαμε?
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
Περιποιημένη δουλεια..

Δεν μου αρεσει μόνο που οι αναθυμιάσεις επιστρέφουν στο μοτερ, αλλα δεν έχει και πολύ σημασία.

Πώς στηρίξατε την χοάνη? φτιάξατε λαμάκι?

Στο κίτ ήτανε μέσα και ο αντάπτορας για το MAF?

κρύο αέρα απο πού παίρνει?

Τι χρώμα ήταν το κατσαβίδι που βιδώσατε τον κολιέ? (πρηζίλος...)
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread