Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Panos693

New member
MK7
Apr 30, 2020
84
17
8
Central Greece
Μοντέλο
MK7
Ναι αλλα σιγουρα θα υπαρχει καποιο συστημα φιλτραρισματος του καυσιμου, εστω και φιλτρο καφε:unsure:, δε μπορω να φανταστω οτι ενα αμαξι θα κανει εκατονταδες χιλιαδες χλμ χωρις την αυτονοητη προστασια.
Εσύ καλά τα λες, εκει στην φορντ δεν ξέρω τι σκέφτονται ώρες ώρες, το μόνο σίγουρο είναι ότι σαν αναλώσιμο δεν υπάρχει το φιλτρο καυσίμου για mk7, οπότε ακόμη και οποιασδήποτε μορφής φίλτρου και να υπάρχει ενσωματωμένο κάπου, εφόσον αυτό δεν αλλάζει (σε αντίθεση με τα mk6 που υπάρχει το φίλτρο σαν αναλώσιμο) κάποια στιγμή και ανάλογα με την ποιότητα βενζίνης πάντα, το αποτέλεσμα θα είναι να τα παίξει η αντλία.
 

mk6car

Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
εγώ στο MK6 μου το αλλάζω κάθε 2 χρόνια , κοστος περιπου 15 ευρώ.. απαραίτητη αλλαγή που βοηθάει στην μακροζωία της αντλίας βενζίνης και του μοτέρ γενικότερα
 
  • Like
Αντιδράσεις: Panos693

Ilektrosocker

Rookie
Mar 1, 2017
12
3
3
Ειναι διαδεδομένο στην τρομπα βενζίνης να υπάρχει και φιλτρο. Δεν αλλάζει! Αλλάζεις όλο το κιτ της τρομπας και μαζι και το φίλτρο. Δεν το ξερω στα σίγουρα αλλά μάλλον ετσι είναι και στα ΜΚ7
 

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,023
153
63
Μοντέλο
MK6
Συνεπώς στο μκ8 δεν αλλάζει το φίλτρο βενζίνας; είναι αυτοκαθαριζόμενο;
 

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,023
153
63
Μοντέλο
MK6
Ενας εργαζομενος της Ford εγραψε οτι δεν αλλαζει, ειναι εντος, μεσα στην δεξαμενη. Δεν ειναι αυτοκαθαριζομενο.
 

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,023
153
63
Μοντέλο
MK6
Πολυ ενδιαφερον. Αραγε επειτα απο πολυ καιρο κατακρατα/φιλτραρει ή οχι;
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread