Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Giorgos1

Original poster
Newbie
Feb 12, 2023
4
0
1
Μοντέλο
MK6
Καλησπέρα έχω ένα Fiesta 2013 πετρέλαιο 1600 όταν το βάζω μπροστά και είναι κρύο αρχίζει και σκορτσαρει και δεν δίνει γκάζι. Αν το σβήσω και το ξανάβαλω δεν έχει κανένα πρόβλημα. Επίσης 1 φορά ανέβασε και μόνο του στροφές. Το έχει κάνει 3 φορές σε 2 εβδομάδες. Μηπως είχε κανένας το ίδιο πρόβλημα?
 

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,023
153
63
Μοντέλο
MK6
Χαιρετε. Συντηρηση ειναι ορθη; Γινεται με το πολυ κρυο;
Εχει γινει αναγεννηση dpf; Ειναι ξεμπουλωμενο;
 
Last edited:

Giorgos1

Original poster
Newbie
Feb 12, 2023
4
0
1
Μοντέλο
MK6
Χαιρετε. Συντηρηση ειναι ορθη; Γινεται με το πολυ κρυο;
Εχει γινει αναγεννηση dpg; Ειναι ξεμπουλωμενο
Post automatically merged:

Συντήρηση ορθή το αμάξι επί τον πλείστον κινείται σε εθνική δλδ πολλές φορές πάνω από 2.5 Χιλ στροφές αλλά τώρα τελευταία δν έχω ακούσει βιντιλατερ να δουλεύει. Όταν μείνει 1 μέρα σχεδόν ακινησία δεν το κάνει όταν πάω για δουλειά κ μείνει 3η 4 ώρες σβηστό τότε το κάνει.
Post automatically merged:

Σκορτσαρει όμως έντονα και πολύ αρρυθμια αλλά μετα δεν κάνει τπτ.Γενικα κάτι με καύσιμο υποθέτω δεν θέλω ούτε να σκέφτομαι μπεκ η αντλία.
 
Last edited:

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,023
153
63
Μοντέλο
MK6
Πολυ οι πιθανες αιτιες για αρρυθμια. Πεταλουδα γκαζιου, μπουκωμενο συστημα καυσιμου, εγχυτηρες (μπεκ), χαμηλη ποιοτητα καυσιμου, βλαβη ή αστοχια σε καποιον αισθητηρα κλπ.
Αν δεν ειναι μπουκωμενο τοτε προτιμοτερο να απευθυνθεις σε καποιο μηχανικο αν θελεις.
 
Last edited:
  • Like
Αντιδράσεις: Giorgos1

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread