Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

mk6car

Original poster
Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
Λοιπόν σήμερα άλλαξα κατι απλα ngk μπουζοκαλωδια με τα ενισχυμένα υψηλής ωμικης αντίστασης της MSD. Μπορώ να πω οτι σίγουρα μου έφτιαξε τις κάποιες αρρυθμίες που ειχα στο ρελαντί και βλέπω κσι καλύτερη σπιρτάδα στο γκαζι!!

Να πω ότι για να ταιριάξουν στον μαμα πολλαπλασιαστη αλλάχτηκαν οι πιπες καθώς οι πιπες των καλωδίων αυτων δεν ταιριάζουν στον μαμά πολλαπλασιαστη πάρα στον αντίστοιχο πολλαπλασιαστη της msd, αρα έχετε το υπόψιν αυτό.
Την αλλαγή αυτή μου την έκανε ο άνθρωπος που μου τα πούλησε racedom ψαξτε και θα τον βρείτε.









 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
Τέλεια. Πολύ ωραίο σε εμφάνιση αποτέλεσμα...
Έφυγε ένα κομμάτι ακόμα.
Δες και για μπουζί, λογικά θα βοηθήσουν...
 
  • Like
Αντιδράσεις: mk6car

mk6car

Original poster
Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
μπα δεν τα αλλάζω είναι 10 μηνων τα αυθεντικα της ford , σε κάνα χρόνο βλέπουμε. μετά από μερικές βόλτες και πατήματα που μπόρεσα και εκανα σήμερα είδα το αμάξι να έχει "ζωντανέψει" αρκετά !!!
 

bullet_fiesta

New member
MK7.5
Feb 9, 2019
66
16
8
39
Άνω Πατήσια Αθήνα
Μοντέλο
MK7.5
μπα δεν τα αλλάζω είναι 10 μηνων τα αυθεντικα της ford , σε κάνα χρόνο βλέπουμε. μετά από μερικές βόλτες και πατήματα που μπόρεσα και εκανα σήμερα είδα το αμάξι να έχει "ζωντανέψει" αρκετά !!!
Βάλε ένα νούμερο πιο ψυχρά μπουζί
 
  • Like
Αντιδράσεις: mk6car
Σεπτ. 2, 2020
23
10
3
Ακολουθώντας το παράδειγμα του mk6car παρήγγειλα και εγώ τα κόκκινα της MSD. Ελπίζω να δω κι εγώ τα ίδια αποτελέσματα 😁
Post automatically merged:

Απλά μια διόρθωση. Δεν είναι ''υψηλής'' ωμικής αντίστασης αλλά ακριβώς το αντίθετο. Η χαμηλότερη ωμική αντίσταση οδηγεί σε δυνατότερο σπινθήρα . Άλλωστε και το χαρτί αυτό γράφει. Lowest resistance 😉
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread