Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Alexey1998

Original poster
Newbie
Oct 26, 2023
1
0
1
Μοντέλο
MK8
Καλησπέρα σας, είχα πρόσφατα ένα ατύχημα και χρειάζεται να αλλάξω οθόνη στο ford fiesta 2018. Νέα οθόνη αυθυντική είναι απαγορευτική η τιμή οπότε κοιτάω να βρώ μια μεταχειρισμένη και θα ήθελα να ρωτήσω τι πρέπει να προσέξω διότι έχω αγοράσει μια μεταχειρησμένη αλλα η οθόνη δεν ανάβει όταν τη βάζω επάνω. Η οθόνη που είχε πάνω ξεκινάει από H1BT ενω η μεταχειρισμένη ξεκινάει απο K1BT. Οι ερωτήσεις που θέλω να κάνω είναι. Αν το πάω σε κάποιο ηλεκτρολογίο/ηλεκτρονικό θα μπορέσει κάπως να "παντρέψει" τους κωδικούς ώστε να παίξει η οθόνη ? (πχ, με FORscan η με κάποιο άλλο εργαλείο) Η είναι μάταιο καθώς θα πρέπει να βρώ οθόνη με τον ίδιο κωδικό ? Αν καταλήξω στη δεύτερη περίπτωση πως θα πρέπει να βρω με ίδιο κωδικό, θα πρέπει να όλος ίδιος ένα προς ένα τα γράμματα ? Διότι βρίσκω μεταχειρισμένες H1BT-XXXXXX-FD ενώ η δική μου είναι H1BT-XXXXXX-FF, εννοώ ότι τα μόνα ψηφία που διαφέρουν είναι τα 1 τελυταία. Ευχαριστώ για το χρόνο σας
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread