Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

panagiotis23

Rookie
Σεπτ. 3, 2012
11
0
0
37
ΑΘΗΝΑ
τοσο ειναι 70% και παει μια χαρα ... οχι οτι με το κοκκινο δεν παει καλυτερα αλλα για τισ εποχες μας δεν ειναι αμα πεσει στο 1euro η βενζινη μπορει!!!!
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
λενε οτι αξιζει! προσωπικα,δεν ξερω αν το εβαζα!πολλα τα 200ε(περιπου) μονο και μονο για αλλαγη της αισθησης!καλυτερα να βαζα ελατηρια χαμηλωματος με τα ιδια!
 

pumaspeed

Member
Σεπτ. 20, 2010
278
0
0
34
βαλτο εγω το εχω ενα χρονο τωρα  και ειναι απο τα πραγματα που δε θα εβγαζα απο το αμαξι !!! ειδικα σε αναβασεις θα ξεχασεις το κατεβασμα και οταν θα το απενεργοποιεις  θα σου φενεται οτι οδηγας 1.4  στη πολη δεν υπαρχει λογος χρησης  γιατι αν αφαιρεθεις μπορει να κολλησεις πισω απο κανενα αλλο αμαξι  ;D δε ξερω ποσο εχει τωρα εγω 160 ευρο το ειχα παρει  !!!
 

Pa_Nos_1400cc

Pro Member
May 10, 2010
521
0
16
47
Αγρίνιο
Εγώ λέω μην χαλάς τα χρήματα σου σε ένα απλό ενισχυτή με κόστος ηλεκτρονικών στα 5€ και πούλημα στα 200€. Ευχαριστώ.

http://www.peony888.com/VS/SprintBooster.pdf

<a href="http://translate.google.gr/?hl=el&tab=wT#auto/el/Conclusions%20%0AThe%20Sprint%20Booster%20is%20a%20simple%20amplifier%20that%20multiplies%20the%20accelerator%20pedal%20%0Asensor%20signal%2C%20making%20the%20accelerator%20pedal%20more%20sensitive.%20%20It%20does%20not%20eliminate%20%0Aany%20significant%20delay%20in%20throttle%20response%2C%20nor%20does%20it%20greatly%20improve%20acceleration%20%0Afigures.%20%20It%20does%20not%20change%20the%20adaptive%20throttle%20control%20programming%20of%20%0Aelectronic%20throttle%20control%20vehicles.%20%20It%20does%20change%20pedal%20%E2%80%9Cfeel%E2%80%9D.%20%20This%20change%20in%20%0Afeel%20is%20interpreted%20by%20some%20as%20improved%20throttle%20response%2C%20acceleration%2C%20and%20a%20%0Achange%20in%20adaptive%20throttle%20control%20programming.%20%20Considering%20what%20it%20actually%20%0Adoes%2C%20it%20is%20expensive">Συμπεράσματα</a>
 

pumaspeed

Member
Σεπτ. 20, 2010
278
0
0
34
ε αφου ειναι τοσο απλο και κοστιζει  5 ευρω  πες μας  και μας πως να φτιαξουμε ενα  :D  !!! σημασια  εχει  αν αυτο που σου δινει σαν ευχαριστηση  σε ικανοποιει και  εγω που το εχω  λεω ναι οπως και αλλοι πολλοι  ... στο κατω κατω νμζ οτι μπορει να το δοκιμασει στον μπουλεκο  και κατι αντιστοιχο κατω απο 150 ευρω δε προκειτε να βρει !!! η αποφαση εννοιτε ειναι δικια του  απλως οπως το θετεις ειναι σα να του λες οτι δινει 200 ευρο για κατι αχρηστο !!!!
 

lefteris

Pro Member
Oct 15, 2011
406
0
0
41
Αθήνα
ΜΜμμ...ναί.Βασικά εξαρτάται τι θα κάνεις με δαύτο το ματζαφλάρι.Αν θα κάνεις αναβάσεις (όπως ανέφερες),αν θα κινείσαι στην ΕΟ ή θα κάνεις αστική χρήση.Γιατί αν ισχύει το τελευταίο και πάρεις κάποιον παραμάζωμα (όπως επίσης ανέφερες),δικέ μου δέν θα μπορούσα να βρώ πιο ταιριαστή περιγραφή απο "αχρηστο".Απο εκεί και πέρα την "τεχνογνωσία" πουλάνε και όχι την συσκεή ώς αυτό καθ'αυτο.

Btw,όποιος το πήρε χαμπάρι,οι δρόμοι έχουν φαει τρελό πέναλτυ απο θέμα ποιότητας,με ανάλογο αντίκτυπο σε αυτήν της κύλισης του οχήματος.Προσωπική μου άποψη,για τα επόμενα 2 χρόνια (τουλαχιστον) το ποιό ΙΝ tunning θα είναι αυτό της ανάρτησης...
 

pumaspeed

Member
Σεπτ. 20, 2010
278
0
0
34
εννοιτε πως πουλανε την  τεχνογνωσια ... αυτο που εννουσα λεφτερη με το παραμαζωμα ειναι οτι εκει που πατας στο μαμα το γκαζι στο 1 τριτο της διαδρομης και οι στροφες του κινητηρα ανεβαινουν στις 2500 με αυτο θα ειναι στις 3500 αρα μεχρι να το συνηθισεις πρεπει να εισαι προσεχτικος μεσα στην πολη τωρα.. αν ο οποισδηποτε ειναι κουλομαρια και αμολαει συμπλεχτη αποτομα και το εχει και ανοιχτο καταλαβαινεις οτι ειναι θεμα ...αλλα για αυτο απενεργοποιειται κιολας.. για τους δρομους συμφωνω μαζι σου εγω εχω ισιωσει ηδη μια φορα ζαντες και το πασχα παω για δευτερη οπως και αναρτηση εχω αλλαξει γιατι στα 55000 χλμ η μαμα δε παλευοταν πλεον και στο θεμα της αποσβεσης αλλα και στη βαρκαδα ..εννοιτε πως ο καθενας ιεραρχει τις αναγκες οπως αυτος νομιζει και ειναι δεκτο σκεψου μονο οτι αν το booster φανταζει ακριβο ....τι να πουμε σε καποιον που βαζει τα πλαινα σποιλερ που εχουν 500 ευρο  και ειναι 2 πλαστικα χωρις τεχνογνωσια??  :D  μην τα βαζεις ειναι 2 πλαστικα ???  ok234
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Εγω το εχω αλλα δν θα πω την γνώμη μου !θα πω μονο οποίος ενδιαφεται πηγαίνει στον μπουλεκο κάνει ένα test drive με το μπουστερ και αποφασίζει αν αξίζουν η όχι τα 160 που κανει
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
παιδιά να μείνουμε στο θέμα μας μην αναλυουμε εδώ για αναρτήσεις κλπ! οποίος θέλει να το βάλει κάνει μια δοκιμή εφόσον υπάρχει η δυνατότητα και αποφασίζει αυτός τι θα κάνει! το έχω και εγώ και στην πόλη μέσα είναι συνέχεια σβηστο! σε ταξίδι το αναβω έχει όντως άλλη αίσθηση αλλά δεν κάνει το αμάξι ράλι!
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Πριν λίγες μέρες που οδήγησα μκ7 με το μπουστεράκι έχει διαφορά
Κράτησα σταθερά το γκάζι και άλλαζα μετά τις σκάλες και έβλεπα διαφορά,απλά δεν γνωρίζω αν η διαφορά αυτή φαίνεται και στο δρόμο
Θα το έβαζα και εγώ πάντως
 

dimitris!!!

New member
Mar 14, 2011
76
0
6
34
Λάρισα
Παιδες περασα και εγω το booster.Στην 1 μεχρι και την 3 πραγματικα ξυπνισε το αμαξι.Ειδικα η 1 σκοτωνει.Αλλα εχω παρατηρησει κατι και θελω να μου πειτε αν ισχυει.Απο 4 και μετα δε καταλαβαινω καμια διαφορα στο αρπαγμα του αυτοκινητου και επισης στην πρωτη οταν το σανιδωνω μπαινει συνεχεια το esp σε λειτουργια,εμφανιζεται και η ενδειξη στο καντραν και επισης ακουγεται κ για μερικα δευτερα στο αμαξι ενα γκουπ γκποθ.Γιατι?
 

billz

Member
Oct 13, 2010
226
0
0
PATRA
Εμενα μ κανει το αλλο με 4η κ μετα...αμα εχω τερμα πατημενο γκαζι κ το αφηνω σιγα σιγα τοτε τραβαει λιγο καλητερα,λιγο πριν τα μισα του γκαζιου! Εχω 2 χρονια π εχω το μπουστερ κ το δοκημαζω αυτο δν ειμαι τρελος  tease Καντο κ εσυ να δεις(ΜΚ6 εχω βεβαια...)
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Σε όλα τα αυτοκίνητα όταν βάζεις booster παρατηρείτε αυτό το φαινόμενο την ώρα που αφήνεις σιγά σιγά το γκάζι. Αυτό ισχύει σε όλες τις ταχύτητες απλά με 4η και 5η είναι πιο εμφανές.
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
Εγώ δεν ξέρω αν το ξανά βάλω ... φοβάμαι μην μου κάνει τα ίδια πάλι η κάνει τίποτα χειρότερο.
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
kostg said:
Αφού το booster δημιουργεί το πρόβλημα, πάει να πει ότι είναι ελαττωματικό. Γιατί δεν το επιστρέφεις στον Bouleko στην εγγύηση και να τελειώσει το θέμα εκεί;
Oπως σου εχει πει και ο Κωστας σε αλλο θεμα γιατι δεν πας στον Μπουλεκο να του πεις το προβλημα σου να το κοιταξει?Λογικα εχει εγγυηση και επειδη ειναι αρκετα χρονια στην αγορα και εχει δοκιμαστει σε πολλα αμαξια δεν εχει ακουστει να βγαζει προβληματα.
Το συγκεκριμενο προβλημα σου που εμφανιστηκε και σε καποια αλλα αμαξια ηταν οτι απλα ειχε ξεκουμπωσει η φισα και δεν εκανε καλη επαφη η απλα ηθελε καθαρισμα.Βεβαια ολοι απευθυνθηκαν στον αντιπροσωπο να δει οτι δεν εχει καποιο ελαττωμα.
Βεβαια εσυ απ'οτι διαβαζω,δεν το ειχες παρει απο τον Μπουλεκο κατευθειαν αλλα απο γνωστο γνωστου και δεν ξερω αν εκει παιζει κατι.
 

pumaspeed

Member
Σεπτ. 20, 2010
278
0
0
34
dimitris!!! said:
Παιδες περασα και εγω το booster.Στην 1 μεχρι και την 3 πραγματικα ξυπνισε το αμαξι.Ειδικα η 1 σκοτωνει.Αλλα εχω παρατηρησει κατι και θελω να μου πειτε αν ισχυει.Απο 4 και μετα δε καταλαβαινω καμια διαφορα στο αρπαγμα του αυτοκινητου και επισης στην πρωτη οταν το σανιδωνω μπαινει συνεχεια το esp σε λειτουργια,εμφανιζεται και η ενδειξη στο καντραν και επισης ακουγεται κ για μερικα δευτερα στο αμαξι ενα γκουπ γκποθ.Γιατι?
δημητρη ελεξε τις πιεσεις στα ελαστικα σου εμενα δεν εχει εσπ γιατι ηταν απο τα πρωτα που κυκλοφορησαν, σου αναβει το λαμπακι γιατι  σπινιαρει γιατι οπως σου ειχα πει στην πρωτη το τρελενει ξεκαρφωνει το αμαξι κυριολεκτικα και ισως το γκουπ ειναι απο  το σπινιαρισμα και προσοχη πως αφηνεις το συμπλεχτη απο 1 σε 2τερα επειδη κραταει στροφες στην αλλαγη(μεχρι να το συνηθισεις)  αλλα αυτο ειναι και το θετικο της υποθεσης  κερδιζεις χρονο στο 0-100 αφου ξεκινας απο καλυτερο φασμα στροφων στη 2τερα    :D και καποια στιγμη θα το αποδειξω αυτο και με βιντεο γτ το εχω τσεκαρει μπολικες φορες ... :)
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
το booster το πήρα κανονικά στο κουτί του και στην τιμή που τα πουλάει ο μπουλέκος σε μερικά μαγαζιά για διαφήμιση.απλά επειδή ήτανε για μαγαζάτορα το πήρα σε αυτή την τιμή αλλα αυτός ήτανε φίλος μου και δεν είχε και αυτοκίνητο οποτε μου το έδωσε στην τιμή που το αγόρασε από τον mpouleko.

PS.ama σας μπέρδεψα λογικό ..εδώ μπερδεύτηκα ο ίδιος :p
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread