Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

westerlycarrot9

Original poster
Rookie
Nov 28, 2020
40
9
8
Έρχεται ο καιρός που θα πρέπει να βγάλω τα χειμερινά ελαστικά (Dunlop Winter Response 2) και να βάλω είτε θερινά ή 4 εποχών. Τι προτείνεται από τα δύο και ποια μάρκα προτιμάτε; Το αμάξι το πήρα με αυτά τα ελαστικά πριν μερικούς μήνες αλλιώς θα είχαν ήδη αλλαχτεί :ROFLMAO:
 

Panos693

New member
MK7
Apr 30, 2020
84
17
8
Central Greece
Μοντέλο
MK7
Καλησπέρα, εγώ προσωπικά έχω στο fiesta μου (mk7) τα Michelin pilot sport 3 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Έχουν άριστο κράτημα σε στεγνό οδόστρωμα όταν ζεσταθούν και αξιοπρεπέστατο κρατήμα σε βρεγμένο οδόστρωμα.
Ξεκινούν από 60 ευρω/λάστιχο.
Μόνο αρνητικό που διαβάζω από μερικούς είναι η σχετικά γρηγορότερη φθορά σε σχέση με άλλα του εμπορίου.
Εγώ τα φοράω ένα χρόνο και κάτι και είναι άψογα, σαν να τα έβαλα τώρα.
Είναι μια αξιόπιστη λύση και εγώ προσωπικά θα πήγαινα ξανά σε αυτά!
 

westerlycarrot9

Original poster
Rookie
Nov 28, 2020
40
9
8
Καλησπέρα, εγώ προσωπικά έχω στο fiesta μου (mk7) τα Michelin pilot sport 3 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Έχουν άριστο κράτημα σε στεγνό οδόστρωμα όταν ζεσταθούν και αξιοπρεπέστατο κρατήμα σε βρεγμένο οδόστρωμα.
Ξεκινούν από 60 ευρω/λάστιχο.
Μόνο αρνητικό που διαβάζω από μερικούς είναι η σχετικά γρηγορότερη φθορά σε σχέση με άλλα του εμπορίου.
Εγώ τα φοράω ένα χρόνο και κάτι και είναι άψογα, σαν να τα έβαλα τώρα.
Είναι μια αξιόπιστη λύση και εγώ προσωπικά θα πήγαινα ξανά σε αυτά!
Καλημέρα, αυτό σχετικά με τη γρήγορη φθορά των Michelin το έχω ακούσει και εγώ και είναι ένας λόγος που δε θα ήθελα να βάλω. Από μάρκες κοιτάω αρκετά τα Toyo και τα Pirelli.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Panos693

Panos693

New member
MK7
Apr 30, 2020
84
17
8
Central Greece
Μοντέλο
MK7
Καλημέρα, αυτό σχετικά με τη γρήγορη φθορά των Michelin το έχω ακούσει και εγώ και είναι ένας λόγος που δε θα ήθελα να βάλω. Από μάρκες κοιτάω αρκετά τα Toyo και τα Pirelli.
Και για τα toyo που αναφέρεις έχω ακούσει πολύ καλές κριτικές, βέβαια δεν τα έχω δουλέψει ο ίδιος, υπάρχει και ανάλογο θέμα με αρκετό υλικό στην κατηγορία των mk7 σχετικά με την αλλαγή των ελαστικών, μπορείς να διαβάσεις πολλές γνώμες σχετικά με την εξίσωση μαρκα-ποιοτητα
 
Mar 8, 2021
1
0
1
Μοντέλο
MK7
Και για τα toyo που αναφέρεις έχω ακούσει πολύ καλές κριτικές, βέβαια δεν τα έχω δουλέψει ο ίδιος, υπάρχει και ανάλογο θέμα με αρκετό υλικό στην κατηγορία των mk7 σχετικά με την αλλαγή των ελαστικών, μπορείς να διαβάσεις πολλές γνώμες σχετικά με την εξίσωση μαρκα-ποιοτητα
Καλησπέρα για ποια toyo συγκεκριμένα μιλάμε και τι διαστάσεις υπάρχουν?
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread