Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Nikolaos

Newbie
Aug 26, 2019
5
0
0
44
Αθήνα
Καλησπέρα AweSome . Έχεις πάει το αυτοκίνητο στην αντιπροσωπεία να το δουν ? έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και εγώ!
 

AweSome

New member
Jul 15, 2019
75
1
8
32
ΧΑΝΙΑ
Αδερφέ εγώ βρήκα από που προέρχεται το τρίξιμο! Μέσα στη καμπίνα απ τη μεριά του συνοδηγού δίπλα στην αριστερή γάμπα του συνοδηγού αυτό το κομμάτι πλαστικό είναι το πλαστικό που βγάζουν να σου αλλάξουν το φίλτρο καμπίνας! Χθες που το βγάλαμε να το αλλάξουμε και το ξανά βάλαμε πλέον δεν ακούω τπτ !! Προς το παρόν τουλάχιστον !!
 

Nikolaos

Newbie
Aug 26, 2019
5
0
0
44
Αθήνα
Καλησπέρα φίλε . Είμαι πατριώτης και εγώ από το Ρέθυμνο όμως . Μένω στην Αθήνα , αλλά κάθε χρόνο Κρήτη . Θα σου ήμουν υπόχρεος εάν μιλάγαμε στο κινητό 6942899882 .
 

Mco

Rookie
Nov 13, 2019
28
0
0
57
Εγώ μόλις το πήρα μετά από 15 αντε 20 χλμ άκουγα ένα θόρυβο σαν να τρίβουμε αφρολέξ...
Ο θόρυβος ήταν στην κονσόλα, με κλειστά τζάμια και απόλυτη ησυχία. Τον παρατήρησα στο parking.
Την ώρα που το εσβηνα δυνάμωνε (ακριβώς την στιγμή που έσβηνε)
Ξυλωσαμε κονσόλα και ανακαλύψαμε ότι οι ντιζες από το σαζμαν είναι καλυμμένες με αφρολέξ όπως αυτό που βάζουμε στους σωλήνες του καλοριφέρ, από εκεί λοιπόν έβγαζε αυτόν τον θόρυβο.
Όσων αφορά τα χερούλια στις πόρτες μόνο του συνοδηγού έκανε ένα μικρό το οποίο λύθηκε με λίγο wb40.
 

gyiama

Member
Nov 30, 2017
141
5
18
Επειδή έχω εστιάσει ότι σε μένα τρίζει κάτι μέσα στην πόρτα του συνοδηγού, έχει καταφέρει κάποιος να βγάλει την ταπετσαρία; Βασικά είναι πολύ εύκολο να βγει αρκεί να καταφέρεις να βγάλεις το πλαστικό απ το χερούλι και τον διακόπτη του παραθύρου, χωρίς να το κάνεις κομμάτια! Ξέρει κάποιος να με βοηθήσει πως να το βγάλω;
 

alexis2009x

Original poster
New member
May 3, 2018
83
0
6
kalamata
Μοντέλο
MK8
εχει βρει καποιος λυση για τον θόρυβο λιγο κατω απο το καντράν στα πενταλ... περιπου ακούγεται
 

MikrAsiaths

Newbie
Nov 1, 2019
8
0
1
Καλησπέρα και από εμένα. Το δικό μου κάνει ένα περίεργο θόρυβο από το πεντάλ του γκαζιού όταν το πατάω ελαφρώς για να επιταχύνω και σε χαμηλές στροφές. Εχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι?
 

alexis2009x

Original poster
New member
May 3, 2018
83
0
6
kalamata
Μοντέλο
MK8
και εμενα φιλε νομίζω απο εκει έρχεται ενα θορυβος
 

MikrAsiaths

Newbie
Nov 1, 2019
8
0
1
Ναι είναι πολύ περίεργο και να φανταστείς έχω μόλις 2.5χιλ χιλιόμετρα. Έκλεισα ραντεβού για τις 6! του μήνα στον έμπορο που το αγόρασα και θα πάω να το δει. Σίγουρα θα σε ενημερώσω για ότι μου πουν.
 

alexis2009x

Original poster
New member
May 3, 2018
83
0
6
kalamata
Μοντέλο
MK8
το αμάξι εχει πόλους τριγμούς σε διαφορα σημεία ανάλογα και την εξωτερική θερμοκρασία λογο κακής ποιότητας στο εσωτερικό ισως το μονο μειονέκτημά... μην περιμενεις πολλά να σου πουν και να κανουν
 

Giorgosdam

Rookie
May 15, 2019
30
1
8
Και εγω συμφωνω σε αυτο. Μετα απο 40.000χλμ μου εχει τριξει υπο συνθηκες σε ενα σωρο σημεια. Συμβιβαστειτε με την ιδεα κ ανεβαστε την ενταση της μουσικης
 

Stelax

Newbie
Nov 24, 2019
2
0
0
Καλησπέρα Κ από μένα...έχω 1900 χλμ Κ από τη πρώτη μέρα που το πήρα ακούω τρίξιμο στο πεταλ του γκαζιού...έκλεισα ραντεβού το πήγα δν έβγαλα άκρη...λένε ότι κάνει ρυθμίσεις ο κινητήρας και επειδή είναι καινούργιο θα ακούμε τρίξιμο σε κάποια σημεια....βέβαια όσο περνάει ο καιρός γίνεται όλο και πιο ενοχλητικός ο θορυβος
 

alexis2009x

Original poster
New member
May 3, 2018
83
0
6
kalamata
Μοντέλο
MK8
και εμενα απο εκει κανει νομίζω.. δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό αλλα αν δεν βγαλει βλαμη δεν θα ασχοληθούν
 
Nov 23, 2019
6
0
1
Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση . Έχω παρατηρήσει ένα τρίξιμο το οποίο προέρχεται δεξιά της οθόνης ακριβώς εκεί που είναι το καρμπον κομμάτι το τρίζει σε κάποιες θερμοκρασίες και όταν το πιάνεις σταματάει . Έχει κα εις καμία ιδέα τι κάνουμε ? Πώς βγαίνει αυτό μήπως του βάλω τίποτα από μέσα ? Ευχαριστώ
 

alexis2009x

Original poster
New member
May 3, 2018
83
0
6
kalamata
Μοντέλο
MK8
σπρέι σιλικόνης για την οθόνη μου το έκανε στα πρώτα χιλιόμετρα.. το εχω 2 χρόνια το αμαξι μεν40. 000 και μονο σε καμια λακουβα ακούγεται κατι από εκεί
 
Nov 23, 2019
6
0
1
Μπορείς να μου πεις σε ποια σημεία σε παρακαλώ? Εκεί στο καρμπον? Εκεί στην οθόνη που ακουμπάει με το καρμπον ?κτλπ .μην ρίξω κάπου που δεν πρέπει και δημιουργηθει κάποιο πρόβλημα Ευχαριστώ :)
 

alexis2009x

Original poster
New member
May 3, 2018
83
0
6
kalamata
Μοντέλο
MK8
δεν θα έχεις θεμα οπου και να ριξεις.. πισω ακριβώς απο την οθόνη ρίχνω εγω... μια στο τοσο και δεν εχω θεμα απο εκει
 

gyiama

Member
Nov 30, 2017
141
5
18
Παλικάρια ερώτηση: μπορεί κάποιος να με βοηθήσει το πως θα ανοίξω τον ταμπλά της πόρτας του συνοδηγού; Ξέρω ότι έχει βίδες μέσα στο μπράτσο της πόρτας αλλά πως ξεκουμπωνει αυτό το πλαστικό; Φοβάμαι ότι θα μου μείνει στο χέρι!!
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
εάν έχει την λογική των υπολοίπων fiesta που δεν νομίζω να την έχουν αλλάξει , είναι κουμπωτό (αφού βγουν οι βίδες ) !! το τραβάς και βγάνει ;)

ρίξε και μια μάτια εδώ ... έχει και άλλες βίδες εκτός από το μπράτσο που ανάφερες

[media]https://www.youtube.com/watch?v=8Bunk20woPY[/media]
 

gyiama

Member
Nov 30, 2017
141
5
18
Την ξέρω την διαδικασία αλλά αυτό το πλαστικό που έχει επάνω τον διακόπτη απ το παράθυρο δεν ξεκουμπωνει με τπτ ρε παιδί μου φοβάμαι μη το σπάσω. Ο τύπος στο βίντεο το έχει βγάλει ήδη. Εκτός αν θέλει τόσο πολύ δύναμη και απλά φοβάμαι να το τραβήξω
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread