Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

mikefot

Original poster
Rookie
Jun 6, 2011
13
0
0
καλησπερα και απο μενα..ειπα να ανοιξω και εγω ενα θεμα και να ρωτησω αν εχει βαλει κανεις στο fiesta του σύστημα υγραεριου...
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
mikefot said:
καλησπερα και απο μενα..ειπα να ανοιξω και εγω ενα θεμα και να ρωτησω αν εχει βαλει κανεις στο fiesta του σύστημα υγραεριου...
καλησπέρα,από όσο γνωρίζουμε,όχι δεν έχει κάνει κανένας



πέρνα και από εδώ να σε γνωρίσουμε ;) ;)

http://www.fiestamaniacs.gr/forum/http://fiestamaniacs.gr/phpbb5/viewforum.php?f=3.0
 

mikefot

Original poster
Rookie
Jun 6, 2011
13
0
0
Εχω βαλει στο δικο μου και γι'αυτο ανοιξα το θεμα και αν εχει βαλει και κανενας αλλος να μου πει εντυπωσεις...
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
mikefot said:
Εχω βαλει στο δικο μου και γι'αυτο ανοιξα το θεμα και αν εχει βαλει και κανενας αλλος να μου πει εντυπωσεις...
αφού έχεις βάλει πες μας τις εντυπώσεις σου εσύ
arkas said:
εχω βαλει εγω στο st μου. τι συστημα φορας;
κώστα άλλο το st και αλλό το mk7
μην μπερδεύουμε τα θέματα
 

mikefot

Original poster
Rookie
Jun 6, 2011
13
0
0
κοστος 1300ευρω και συστημα για την λυπανση του κινητηρα...
δεξαμενη 48 λιτρων αλλα για την ασφαλια περνει 20% λιγοτερο δηλ 42λιτρα
Με 35 ευρω περιπου μου βγαζει 470-480 χιλιομετρα...
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
καλησπερα φιλε mike!!!
η αληθεια ειναι ο,τι συμφερει η υγραεριοκινηση και ειδικα για καποιον
που κανει χλμ καθε μερα αξιζει!
ποιο μοντελο εχεις?
εχεις δει διαφορα σε συγκριση με πριν, εννοω αν εχεις χασει σε αποδοση?
 

mikefot

Original poster
Rookie
Jun 6, 2011
13
0
0
το 1,6 sport...
δεν εχω δει καποια αλλαγη...μπορει να εχει γινει αλλα παρα πολυ μικρη...αλλα και το 1,60 /λιτρο τις βενζινης δεν παλεύεται....
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
mikefot said:
το 1,6 sport...
δεν εχω δει καποια αλλαγη...μπορει να εχει γινει αλλα παρα πολυ μικρη...αλλα και το 1,60 /λιτρο τις βενζινης δεν παλεύεται....
1,60 και....
το χεις κανει καιρο?
επειδη δεν κανω πολλα χλμ δεν το εχω σκευτει καν αλλα φοβαμαι μηπως εξισωθει η τιμη της βενζινης και του υγραεριου.....και δεν προλαβω να κανω ουτε αποσβεση
 

mikefot

Original poster
Rookie
Jun 6, 2011
13
0
0
τον Μαιο το εβαλα....κανω πολλα χιλιομετρα..εχω κανει αποσβεση...κοιτα πριν το περασω ειχα διαβασει οτι εχουν κανει συμβαση και πως το υγραεριο θα ειναι στη μιση τιμη της βενζινης μεχρι το 2018..οταν το εβαλα η τιμη του υγραεριου ηταν στο 0.79 και τωρα στο 0.84 μετα τον προσθετο φορο που εβαλε η κυβέρνηση...
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
mikefot said:
εχουν κανει συμβαση και πως το υγραεριο θα ειναι στη μιση τιμη της βενζινης μεχρι το 2018.
αυτο δεν ηξερα....τοτε ναι αξιζει!
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
η αληθεια ειναι οτι αξιζει,αλλα και μενα με φοβιζει το θεμα με τους φορους!γιατι αν πλακωσουν και το υγραεριο στους εμμεσους φορους, τσαμπα το χρημα...
επισης παραθετω το αρθρο αυτο: http://www.autotriti.gr/data/magazine/viewthema/39213.asp
 

mikefot

Original poster
Rookie
Jun 6, 2011
13
0
0
Παντος μεχρι στιγμης ολα μια χαρα...το μονο κακο ειναι οτι χανω την εγγυηση της μηχανης....ας ελπισω να μην την χρειαστω στο μελλον...
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
mikefot οντως ειναι μια πολυ καλη λυση για καποιον που κανει χλμ αλλα επειδη ολη μερα ειμαι στα βενζιδικα(λογο δουλειας) ακουγεται αυτο που ειπε οτι καποια στιγμη(πολυ πριν το 2018) θα γινει το μπαμ και θα φτασει το υγραεριο να ειναι ιδιο με την βενζινη περιπου...ηδη η βενζινη εχει φτασει 1.579 (σημερα την ειδα) και το υγραεριο ειναι 0,84 αρα δεν ειναι το μισο,ειναι παρα πανω απο το μισο
 

pinkfloyd

Member
May 13, 2010
270
1
0
mikefot said:
Παντος μεχρι στιγμης ολα μια χαρα...το μονο κακο ειναι οτι χανω την εγγυηση της μηχανης....ας ελπισω να μην την χρειαστω στο μελλον...
την εγγυηση την εχασες γιατι το μοτερ δεν ειναι φτιαγμενο για να καιει ΑΕΡΙΟ καυσιμο αλλα υγρο καυσιμο
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Δηλαδη εγω που κανω πολλα χιλιομετρα θα με συνεφερε να βαλω υγραεριο στο αυτοκινητο η να σκεφτω την λυση του πετρελαιου; εσεις που ηδη εχετε ειστε 100% ικανοποιημενοι;
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Γρηγορη με το υγραεριο εχεις πολυ πιο καθαρο κινητηρα,λιγοτερους ριπους,λιγοτερες βλαβες και φυσικα ειναι πιο φτηνο απο το πετρελαιο....τωρα δεν ξερω σε καταναλωση τι κανει το πετρελαιο...δλδ 1 λιτρο πετρελαιου να κανει 20 χλμ και 1 λιτρο υγραεριου 10 οποτε σου ερχεται το ιδιο εαν εχει διπλασια τιμη το υγραεριο(που δεν εχει σιγουρα,απλα το λεω σαν παραδειγμα)
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread