Πισω προφυλακτηρας

Πληροφορίες και ερωτήματα για body kit,σαλόνια,ταμπλό κ.τ.λ.
Απάντηση
nikosxm
Rookie
Rookie
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πισω προφυλακτηρας

Δημοσίευση από nikosxm »

Καλημερα σε όλους...
Δεν ξερω αν το γραφω σε σωστό thread αλλα σήμερα παρατηρησα οτι μου εχει φύγει ενα μικρο καπάκι που υπάρχει στον πισω προφυλακτήρα, δεξιά από την εξάτμιση στο μαύρο πλαστικό μερος του. Λογικά είναι το αντιστοιχο που υπάρχει και στον μπροστινό προφυλακτήρα εκεί που μπαινει το εργαλείο της ρυμούλκησης, η κάτι τετοιο.  Το αμάξι το έχει ακομπήσει μόνο ο αέρας εξωτερικα, μιας και ειναι ακριβώς ενός μηνα. Εχει συμβεί σε άλλον?
Ξέρουμε πόσο μπορεί να πηγαίνει αγορά καινούριου, αλλα κυρίως πως γίνεται να έφυγε?

Καλημέρες και πάλι

Edit : http://www.fordservicecontent.com/Ford_ ... Market=GRC
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikosxm την Πέμ 10 Ιαν 2019, 09:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
kostg
Forum Administrator
Forum Administrator
x 5
x 9
Been thanked: 5 times
Επικοινωνία:

Απ: Πισω προφυλακτηρας

Δημοσίευση από kostg »

Πώς να έφυγε μόνο του; Κάποιος έβαλε χέρι  :(

"ουκ αν λάβοις παρά του μη έχοντος"
nikosxm
Rookie
Rookie

Δημοσίευση από nikosxm »

και εγω αυτο πιστευω... παιζει να έγινε απο πλύσιμο? δεν ξερω μονο αν, μπορει να λεω και βλακειες, λογω κρυου και συστολης, ξεκουμπωσε.. αλλα με -3 δυσκολο να γινει αυτο. Τες πα, θα παω αντιπροσωπεια να δω.

Άβαταρ μέλους
The Ace
Vip Team
Vip Team
x 22
Been thanked: 9 times

Δημοσίευση από The Ace »

Να έφυγε μόνο του, ειδικά σε καινούριο αυτοκίνητο (που όλα τα clips είναι ακόμα φρέσκα), αποκλείεται. Αν λοιπόν δεν ακούμπησες κάπου, ή δεν σε ακούμπησαν και δεν το πήρες πρέφα, που και αυτό πολύ δύσκολα θα ξεκούμπωνε το συγκεκριμένο καπάκι, τότε απλά κάποιος το τσίμπησε, πιθανότατα γιατί και αυτός το είχε χάσει.

Ford Fiesta 1.0 140HP Titanium - Ford Kuga 1.5 150HP ST-Line
nikosxm
Rookie
Rookie

Δημοσίευση από nikosxm »

Καλως φιλοι.. Ευχαριστω και για τις απαντησεις. Οταν παω αντιπροσωπεία θα ενημερωσω και για το κοστος. Σε περιπτωση που και καποιος αλλος το χρειαστει :)

Άβαταρ μέλους
dimitridegrecia
Vip Team
Vip Team
x 1

Δημοσίευση από dimitridegrecia »

Μπα φίλε μου αυτά βγαίνουν εύκολα αλλά σε χτυπήματα μόνο (π.χ. κολωνάκια, πεζοδρόμια, "φιλήματα" με βλάκες που παίζουν συγκρουόμενα κτλ). Γι αυτό ακριβώς το λόγο τα καβατζώνουν αυτοί που έχουν χάσει τα δικά τους. Εγώ έβαλα σε κρυφό σημείο βιδούλα που το στερεώνει στο υπόλοιπο διαχύτη γτ κι εμένα το καβατζώσανε. Κανα δεκάρικο κάνει μην αγχώνεσαι.

nikosxm
Rookie
Rookie

Δημοσίευση από nikosxm »

Είναι αστείοι οι τύποι    Στην αντιπροσωπεία της Πάτρας που μένω, μου ζήτησαν μόλις 27 ευρώ (!!!) για το συγκεκριμένο κομμάτι πλαστικού 3x3... αν το παραξω μόνος μου λιγότερο θα μου στοιχίσει  >:(  ssorry

Άβαταρ μέλους
aft3rgl0w
New member
New member

Δημοσίευση από aft3rgl0w »

τι λετε ρε παιδια κλέβουν και αυτά?.....να μου πεις εδω καποιοι σκοτώνουν για μια τυρόπιτα δεν θα κλέψουν και αυτο αν μπορούν...
δλδ εγω που περιμένω το fiesta μου τέλη μαρτίου τι να κάνω  AR15firing...επίσης ναι οκ 27e για αυτό ειναι value for money χαχαχα

dimitridegrecia> δεν εχω πολυκαταλάβει πως το στερέωσες να σου πω την αληθεια αλλα οταν ερθει η ώρα θα το κοιτάξω 

Άβαταρ μέλους
Chris_123
Rookie
Rookie

Δημοσίευση από Chris_123 »

Πριν 3 μέρες έκλεψαν και σε μένα την ίδια τάπα. Δεν τη βρίσκω πουθενά στο internet πήγα αντιπροσωπεία και θα μου πουν Παρασκευή το κόστος μπας και το καλύψει η ασφάλεια που έχω

ΜΚ4
ΜΚ6
ΜΚ8
nikosxm
Rookie
Rookie

Δημοσίευση από nikosxm »

γυρω στα 30 εχει... και μενα την εχουνε βουτηξει... !! λογικα χερι χερι πανε... Ας βγει ο πρωτος που την εχασε, να παρει αυτος μια, και να παρουμε πισω οι υπολοιποι τα δικα μας... Εδω Πατρα που μενω παντως, εχω δει πανω απο 5,6 αυτοκινητα να τους λειπει..!!

Άβαταρ μέλους
kostg
Forum Administrator
Forum Administrator
x 5
x 9
Been thanked: 5 times
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostg »

Άρα όλο και κάποιος παραγγέλνει από "φιλαράκι" του που μπορεί να τη βρει σε καλή τιμή...
Σαν τα smart ένα πράγμα, χαλάει κάτι, το παραγγέλνεις σε ένα "φιλαράκι" σου και σου έρχεται ολόκληρο αυτοκίνητο για ανταλλακτικά  :D

"ουκ αν λάβοις παρά του μη έχοντος"
ThanosL
Newbie
Newbie

Re: Πισω προφυλακτηρας

Δημοσίευση από ThanosL »

Καλησπέρα παιδιά , νέος παθών και εγώ. Μου πήραν σήμερα την προαναφερθείσα τάπα και το αντιλήφθηκα καθώς έφευγα από το πάρκινγκ στη δουλειά. Ξέρει κάποιο μέλος το κωδικό ανταλλακτικού ή αν μπορούμε να βρούμε το συγκεκριμένο κομμάτι κάπου online; Αν και διαβάζοντας τα σχόλια μάλλον πάω για 30άρι αντιπροσωπεία... curse

Haraminho
Newbie
Newbie

Δημοσίευση από Haraminho »

Καλησπέρα σε όλους, χτες παρήγγειλα το fiesta titanium μην γελάσετε αλλα πίσω έχει κάνα προστατευτικο πλαστικό η με το που το ακουμπισω σε κανα πεζοδρομιο το έφαγα?? Ευχαριστώ και πάλι μην γελάσετε :p

gerontas
Newbie
Newbie

Δημοσίευση από gerontas »

Καλησπέρα παιδιά, ενδιαφέρομαι να τοποθετήσω το διαχύτη αέρα (diffuser) του ST στο φιεστάκι μου (titanium) και ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος απ΄τη παρέα έχει προχωρήσει στην εν λόγω βελτίωση και αν μπορεί να με διαφωτίσει για κόστη/συνεργεία κτλ.
Ευχαριστώ!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εσωτερική - Εξωτερική Εμφάνιση”