Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

BillMk7

Original poster
Pro Member
Feb 2, 2011
600
4
18
36
Πειραιάς (Καλλίπολη)
Γειά σας παιδιά! Επειδή εγώ το fiesta μου το κάνω κατα καιρούς και λίγο τρακτέρ, είπα να βάλω ένα σετ λασπωτήρες, ώστε να μην πετάγονται πετρούλες στα πλαϊνά του αμαξιού και γρατζουνιέται...Θα ήθελα να ρωτήσω λοιπόν, πόσο κάνουν οι original που δείνει η ford αν ξέρει κάποιος και τελικά αν τους αγοράσω,είναι εύκολο να τους βάλω μόνος μου? ::)

Υ.Γ. μια ερώτηση ακόμα, να βάλω αν είναι σε όλους τους τροχούς ή μονο στους εμπρός που αυτοί μου προκαλούν πρόβλημα με τις πέτρες και τις λάσπες?
 

BillMk7

Original poster
Pro Member
Feb 2, 2011
600
4
18
36
Πειραιάς (Καλλίπολη)
ναι έχει βγάλει από ότι ξέρω η ford για το mk7 λασπωτήρες...οπότε λες να πάρω μόνο για τις μπροστά ρόδες ε? βασικά όπως τα λες είναι,αυτές μου λασπώνουν το αμάξι...από εμφάνιση όμως δε θα δείχνει περίεργο μονο με τους μπροστά λασπωτήρες ή ειναι normal?
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Οριστε το λινκ
http://www.fordpartsuk.com/shop/ford_fiesta_2008-front_and_rear_mudflaps_set_1117.htm

Αναλογα τα γουστα βαζεις μονο μπροστα η και πισω.Αν βαλεις και πισω οταν βρεχει δεν θα σου πεταγονται νερα στο πισω τζαμι αλλα ουτε και στους αλλους οδηγους.Αν αλλαξεις offset στα λαστιχα και βγουν πιο εξω θα κανουν λιγα πραγματα οι λασπωτηρες.Η εγκατασταση ευκολη ειναι
 

BillMk7

Original poster
Pro Member
Feb 2, 2011
600
4
18
36
Πειραιάς (Καλλίπολη)
Thanks pitbull για το link!!! το χρειαζομουνα να πω την αληθεια :)
λέω για αρχή να βάλω μόνο μπροστά και βλέπω...μπορεί στο μέλλον να βάλω και πίσω...
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Και εδω αν κοιταξεις στην ιδια τιμη με αυτο το λινκ που εδωσα θα τα βρεις,δεν χρειαζετε να τα παρεις απ'εξω αρκει να ξερεις που να πας.
 

BillMk7

Original poster
Pro Member
Feb 2, 2011
600
4
18
36
Πειραιάς (Καλλίπολη)
http://www.velmar.gr/eshop/product/306

επιτέλους βρήκα τους εμπρός λασπωτήρες που θέλω και σε καλή τιμή πιστεύω απο την βελμαρ.
σχεδόν 26 ευρώ καλα δεν είναι?
 

giannis_suzuki

Pro Member
Oct 17, 2010
384
0
0
ειναι παρα πολυ καλα αν αναλογιστεις πως θα μπουν κανονικα σαν εργοστασιακοι..δεν εινα universal για να τους προσαρμοσεις θα κατσουν τελεια....

και αν διακρινα καλα απο τα κουμπωματα τους λογικα θα κατσουν πανω σε αντιστοιχες τρυπες(κουμπωματα)του θολου π λογικα υπαρχουν ηδη...
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Ρε Βασιλη τι ψαχνεσαι?Εχουμε στις προσφορες μαγαζι να τα παρεις στην καλυτερη τιμη.Οσο για αυτους της sparco ειναι τεραστιοι.
 

BillMk7

Original poster
Pro Member
Feb 2, 2011
600
4
18
36
Πειραιάς (Καλλίπολη)
Δε πρόκειται να πάρω της sparco...τους άλλους,τους απλούς τελικα θα πάρω, αλλά δεν έχω την κάρτα μέλους ακόμα...δε μου την έχει δώσει ο Κώστας :p
Βέβαια, απ'ότι μου είπαν και στη Βελμαρ που πήρα τηλέφωνο τώρα το πρωί, δεν έχουν στο απόθεμα τους προς το παρόν λασπωτήρες για fiesta
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
BillMk7 said:
http://www.velmar.gr/eshop/product/306

επιτέλους βρήκα τους εμπρός λασπωτήρες που θέλω και σε καλή τιμή πιστεύω απο την βελμαρ.
σχεδόν 26 ευρώ καλα δεν είναι?

1-δεν εχουν 26,αλλα 24 και
2-εχω εγω ;D ;D για να μην περιμενεις ;)
 

ntontos

Pro Member
Dec 31, 2010
548
2
0
35
Dirty Athnz-Αιγαλεω
BillMk7 said:
Ωραία!!!Τους πήρα και τους λασπωτήρες!!!Να σε καλά Ιάκωβε :)
Με γειες αγορι μου αντε να ανεβαζουμε και εμεις τα μικρα κυβικα μας να ψαρωνουν τα 1600  8)
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
BillMk7 said:
Ωραία!!!Τους πήρα και τους λασπωτήρες!!!Να σε καλά Ιάκωβε :)

τιποτα βασιλη,οσο μπορω να βοηθησω,το κανω,αντε τωρα περιμενουμε και φωτογραφιες με τοποθετημενους τους λασπωτηρες
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread