Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

nexus

Original poster
Vip Team
Pro Member
Jul 2, 2013
550
12
18
Αθήνα
Σε πρώτη φάση θα πρέπει να τσεκάρεις αν η καλωδίωση σου κάνει για να συνδέσεις την οθόνη/radiocd. Μπορείς να δεις αν τα καλώδια σου κάνουν για να συνδεθούν εδώ? :

IMG_0864.jpg


20160908_084121_jpg_9dcffec28cee68bd3ceba589c11c.jpg


Αν είσαι τυχερός και έχεις την νέα καλωδίωση, τότε λογικά θα είναι σχετικά εύκολο να βάλεις την μονάδα/οθόνη από το mk7.5.
Επίσης, έχεις Sync? Αν το έχεις ήδη, τότε πιθανόν να είναι κάπως πιο εύκολα τα πράγματα. Αν δεν το έχεις, θα πρέπει να το βάλεις και αυτό, το οποίο σημαίνει ότι θα πρέπει να αλλάξεις και άλλα modules + κωδικοποίηση.
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,311
182
63
50
Αθήνα
Λοιπόν, δοκιμή με 5.8 και full Sygic Car Navigation: failed. Δεν την βλέπει την εφαρμογή. Ίσως με 5.9 ? 5.10 ? Δεν ξέρω αν και πως, με την 5.8 δεν παίζει πάντως...
 

nexus

Original poster
Vip Team
Pro Member
Jul 2, 2013
550
12
18
Αθήνα
Το ίδιο και με την 5.9

Νομίζω ότι δεν συνεργάζεται με το δικό μας sync, παρότι στο ios μου το δείχνει σαν συμβατή εφαρμογή.
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
nexus said:
Σε πρώτη φάση θα πρέπει να τσεκάρεις αν η καλωδίωση σου κάνει για να συνδέσεις την οθόνη/radiocd. Μπορείς να δεις αν τα καλώδια σου κάνουν για να συνδεθούν εδώ? :

IMG_0864.jpg


20160908_084121_jpg_9dcffec28cee68bd3ceba589c11c.jpg


Αν είσαι τυχερός και έχεις την νέα καλωδίωση, τότε λογικά θα είναι σχετικά εύκολο να βάλεις την μονάδα/οθόνη από το mk7.5.
Επίσης, έχεις Sync? Αν το έχεις ήδη, τότε πιθανόν να είναι κάπως πιο εύκολα τα πράγματα. Αν δεν το έχεις, θα πρέπει να το βάλεις και αυτό, το οποίο σημαίνει ότι θα πρέπει να αλλάξεις και άλλα modules + κωδικοποίηση.

με την πρωτη ευκαιρια θα βγαλω φωτο και θα σου δειξω ποια μοναδα εχω!!!
sync τι ειναι αυτο?
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Δν χρειάζεται nos 7 ,διότι η μαμα εταιρία μας ετοιμάζει αυτο
http://www.insider.gr/epiheiriseis/tehnologia/35479/anavathmiste-tehnologika-palio-sas-ford
 

nexus

Original poster
Vip Team
Pro Member
Jul 2, 2013
550
12
18
Αθήνα
Το sync είναι βασικά ένας έξτρα εγκέφαλος, στον οποίον η Ford ενοποίησε διάφορες λειτουργίες όπως κλήσεις μέσω Bluetooth, φωνητικές εντολές, αναπαραγωγή μουσικής μέσω usb/bluetooth και σε μεταγενέστερες εκδόσεις όπως του mk7.5 υποστηρίζει και το applink (κάποιες εφαρμογές του κινητού συνεργάζονται με το αυτοκίνητο). Βασικά, αν έχεις τις ίδιες υποδοχές πίσω στο radiocd σου, τότε θα έχεις και sync.
 
Mar 26, 2016
283
1
0
29
Αθηνα
Walking said:
Έχει βγει update 5.10 αλάνια?Το κάνουν κ στην αντιπροσωπία αν ξέρει κανείς?
στο δικο μου fiesta μοντελο 12/2016  εχει το v5.10 αλλα δεν ξερω καν να το λειτουργω.
 

Walking

New member
MK7.5
Aug 5, 2016
99
1
8
38
Αγία παρασκευή
Μοντέλο
MK7.5
Εμένα είναι μοντέλο 9/16 και έχει την 5.9 και μιας και θα πάω αντιπροσωπεία την δευτέρα για ένα πρόβλημα π έχω στον διακόπτη του πίσω παραθυρου των επιβατών να τους πω να μου κάνουν την αναβάθμιση σε 5.10
 
Mar 26, 2016
283
1
0
29
Αθηνα
θα μπορουσε κανεις να με βοηθησει πως να το χειριστω και τι εφαρμογες μπορω να εγκαταστήσω με λειτουργικο Ios που εχει το κινητο μου?
 

nexus

Original poster
Vip Team
Pro Member
Jul 2, 2013
550
12
18
Αθήνα
thodoris_fiesta said:
θα μπορουσε κανεις να με βοηθησει πως να το χειριστω και τι εφαρμογες μπορω να εγκαταστήσω με λειτουργικο Ios που εχει το κινητο μου?

Με το iphone, θα πρέπει οπωσδήποτε να το συνδέσεις με το καλώδιο usb. Θα πρέπει επίσης να πας στο μενού του sync που λέει Sync Applications και μετά στο mobile apps. Όταν συνδέσεις το κινητό, θα σε πάει μόνο του στο apple store, και θα σου βγάλει μια λίστα με εφαρμογές που είναι συμβατές με το sync. Αν κατεβάσεις μια εφαρμογή, πχ το Spotify και την τρέξεις μετά στο iphone, θα σου εμφανιστεί και στο mobile apps στο μενού του Sync. Κάπως έτσι δουλεύει το applink.
 

Georgia89

Member
Oct 25, 2015
231
6
18
ΧΑΝΙΑ
Walking said:
Εμένα είναι μοντέλο 9/16 και έχει την 5.9 και μιας και θα πάω αντιπροσωπεία την δευτέρα για ένα πρόβλημα π έχω στον διακόπτη του πίσω παραθυρου των επιβατών να τους πω να μου κάνουν την αναβάθμιση σε 5.10
Φοβαμαι οτι θα σου ριξουν ακυρο. σημερα ειχα το 2ο ετησια σερβις τους ειπα για αναβαθμηση και μου απαντησαν ¨Δεν υπαρχει καποια ενημερωση για αναβαθμηση"  εγω παλι το μετεφρασα "ασε μας κουκλιτσαμου τωρα εχω δουλεια!!!.αν τα καταφερεις πες το μας
 

Pakwel

New member
Dec 30, 2016
74
0
0
31
Αθήνα
nexus εμενα γιατί δεν το κανει; θυμωμενο ειναι; θα δοκιμασω να το σβήσω απο το pairing μεσω μπλε δοντιου και θα το ξαναβαλω στο καλωδιο. Η θα δωσω το iphone αχαχα
 

Walking

New member
MK7.5
Aug 5, 2016
99
1
8
38
Αγία παρασκευή
Μοντέλο
MK7.5
Georgia89 πήρα τηλέφωνο σήμερα στην αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι θα το δουν για την αναβάθμιση μόλις το πάω.Υπομονη λοιπόν μέχρι την δευτέρα και ο θεός βοηθος
 

nexus

Original poster
Vip Team
Pro Member
Jul 2, 2013
550
12
18
Αθήνα
Pakwel said:
nexus εμενα γιατί δεν το κανει; θυμωμενο ειναι; θα δοκιμασω να το σβήσω απο το pairing μεσω μπλε δοντιου και θα το ξαναβαλω στο καλωδιο. Η θα δωσω το iphone αχαχα

Είσαι στο μενού που λέει mob apps όταν συνδέεις το iphone? Επίσης, θα πρέπει να είσαι συνδεδεμένος με το ίντερνετ στο iphone.
 

Pakwel

New member
Dec 30, 2016
74
0
0
31
Αθήνα
Μποφ οφ δεμ. Αλλα δεν με θελει δεν μαγαπει. Και η κυρα που μιλαει κατι φορες αλλα λεει αλλα κανει αλλα εννοει. Χαχα
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread