Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

GIANNIS MK7 1.4

New member
Apr 14, 2014
90
0
0
Μαυρο....κατ εμε...και ας λερωνετε αμεσως..Αρχοντικο μαυρο για τις νυχτες  AR15firing
 

ilias86

Hero Member
Vip Team
MK7.5
May 28, 2011
1,194
22
38
37
Γλυφάδα
Μοντέλο
MK7.5
Κοκκινο που ειναι και οικονομικο και σταθερη αξια!
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
Frozen White 2
Red Race 3
Absolute Black 2
Molten Orange 1(Ομολογώ ότι δεν τον είχα σκεφτεί τον συνδυασμό που προτείνεις akiz90,πολύ σωστός)
Spirit Blue 0

Για να δούμε....
 

kostas.ceed

MK7
Member
Oct 14, 2012
139
0
16
44
Αν. Αττικη
www.euboikotopio.gr
Μοντέλο
MK7
Γιατι σε νοιαζει τοσο τι θα πουν οι αλλοι;αυτο που αρεσει σε εσενα θα παρεις κ ας μην αρεσει σε κανεναν...πραγματικα ακουγονται πολλοι εκτος απο σενα.κ οταν ακουστεις να σαι σιγουρος οτι αυτο που θα πεις,αυτο θα παρεις.με το καλο!
 

GTboy

Member
May 13, 2012
109
0
16
Athens
Καλησπέρα στην παρέα..αν γνωρίζεις κάποιος σχετικά με το Fiesta ST 182..έχω ακούσει ότι το επίπεδο εξοπλισμού του..ονομάζεται ST2 και το κορυφαίο και πιο πλούσιο ST3..έχουμε κάποιες ενδεικτικές τιμές?θα μου πείτε γιατι δεν καλείς σε κάποια εταιρεία..Σήμερα κάλεσα αντιπροσωπεία Ford..είπα αρχικά να τους ρωτήσω για το ST200..το οποίο υπάρχει στο ελληνικό site..και για τιμή αναφέρει''καλέστε''..ο τύπος με ρωτούσε τι μοντέλο είναι αυτό το ST200..που το έχω δεί..και ότι δεν έχει ξανακούσει κάτι παρόμοιο..και ότι μάλλον είναι κάποιου βελτιωτικού οίκου και όχι της επίσημης Ford!!! AR15firing Απόρησα κάποια στιγμή και κοίταξα μήπως έκανα λάθος και κάλεσα λάθος αντιπρόσωπο..και λέω τι ν'ασχοληθείς παρακάτω..Έστω κάποιος κάτοχος ST..αν μπορεί να με διαφωτίσει σχετικά με τις εκδόσεις..ευχαριστώωωωώ biggrin
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Καλησπέρα, το καλύτερο θα ήταν να διαθέσεις λίγο από τον ελεύθερο χρόνο σου και να περάσεις από 2-3 αντιπροσωπείες και να ενημερωθείς. Όταν ψαχνόμουν εγώ, είχα ζητήσει και μου είχαν τυπώσει τη λίστα με τον εξοπλισμό και δίπλα τις τιμές και διάλεξα τι ήθελα επιπλέον. Η βασική έκδοση που έρχεται στην Ελλάδα (τουλάχιστον όταν το παράγγειλα εγώ) είναι η ST2. ST1 και ST3 δεν υπάρχουν (στην Ελλάδα). Ελπίζω να σε διαφώτισα...
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Θα σε βοηθήσει πολυ το σαιτ της ford ,σου λεει αναλυτικά τον εξοπλισμό,καθε πακέτο που υπαρχει και ποσο κοστίζει .ειναι η πιο έγκυρη πηγή,επειδη ο εξοπλισμός αλλάζει μερα με την μερα,καθε καινουργια γραμη παραγωγής ολο και κατι περισσότερο  θα εχει
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Δεν είναι τόσο ενημερωμένο το site Ζήση, υπάρχει και εξοπλισμός που θα σου πουν στις "ενημερωμένες" αντιπροσωπείες.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Ζίση έχει δίκιο ο Κώστας.Το site που λες εσύ ήταν έτσι 2008..μετά το άλλαξαν αλλά προς το χειρότερο
 

nikosrs2342

Rookie
Jul 2, 2016
12
0
0
47
Λάρισα
Το καλύτερο θα ταν να πας σε αντιπροσωπεία και να πάρεις και επίσημες προσφορές είδικά ΄τωρα που σταμάτησαν την απόσυρση και ανέβηκε και το ΦΠΑ.
 

FiestaMk3Xr2i

Rookie
Jun 6, 2016
47
0
0
Παίδες λέω μέσα στον Αύγουστο να μπουμπουνίσω ( AR15firing) το φιεστα στ200. Ξέρετε αν είναι μοντέλο με περιορισμένο αριθμό αντιτύπων; Αντικαθιστα το στ με τους 182;
 

thespx

Rookie
Aug 1, 2016
23
0
1
Καλησπέρα σε όλους,

Καινούριος στο forum και πρώτο μου post (μόλις χθες σας ανακάλυψα  :)).

Έχω παραγγείλει ST σε Performance Blue, το οποίο καλώς εχόντων των πραγμάτων περιμένω το Νοέμβριο. Γύρισα όλες τις αντιπροσωπείες στην Αθήνα (και παραπάνω από 1 φορά στην καθεμία  ;)) και δυστυχώς αυτό που έχω να πω είναι ότι δεν υπάρχουν πωλητές που να γνωρίζουν τι πουλάνε (ή δεν τους πέτυχα εγώ-τουλάχιστον για το ST).

Αυτά που μπορώ να συνεισφέρω (κυρίως μετά από δικό μου ψάξιμο) είναι τα εξής:

- Ξεκινώντας από τα βασικά (τα οποία φαντάζομαι θα είναι γνωστά αλλά δεν πειράζει), ο 1.6 κινητήρας αποδίδει 182 άλογα. Στις αμερικάνικες εκδόσεις η ονομαστική τιμή είναι 197hp, απ' ότι έχω καταλάβει όμως πρόκειται για τον ίδιο ακριβώς κινητήρα, απλά στο Αμέρικα ανακοινώνεται η τιμή κατά τη διάρκεια του overboost, ενώ εδώ η 'μειωμένη' για λόγους εκπομπών ρύπων.

-Υπάρχουν 3 εκδόσεις εξοπλισμού ST1,ST2 και ST3. Για κάποιο λόγο διαθέσιμη στην Ελλάδα είναι μόνο η ST2 και αν θες προσθέτεις 'πακετάκια' εξοπλισμού' (τα οποία όμως δεν υπάρχουν ούτε στο ST3 νομίζω-αν δεν κάνω λάθος οι διαφορές από το ST2 αφορούν σε κόκκινες δαγκάνες φρένων και φωτιζόμενα λογότυπα στα μαρσπιέ, τίποτα  ουσιώδες).

-Χρωματικά υπάρχουν οι 5 προαναφερθείσες επιλογές (λευκό,κόκκινο,μαύρο,μπλε,πορτοκαλί), είχα όμως την εντύπωση ότι μόνο το λευκό είναι μη μεταλλικό, διάβασα παραπάνω ότι το ίδιο ισχύει και για το κόκκινο. Δεν είμαι σίγουρος. Anyway, τα 2 που μου αρέσουν περισσότερο είναι το μπλε και το πορτοκαλί (και ακολούθως το μαύρο). Προσοχή εδώ, καθώς αναλόγως το χρώμα που θα επιλεγεί, δημιουργούνται περιορισμοί στην ταπετσαρία των καθισμάτων (το μπλε για παράδειγμα συνδυάζεται αποκλειστικά με τα grey καθίσματα).

-Υπάρχουν ετοιμοπαράδοτα 1 ή 2 λευκά ST2 για όποιον ενδιαφέρεται.

Αυτά τα ολίγα (βασικά πολλά  ;D) για αρχή και φαντάζομαι ότι θα τα λέμε συχνότερα από εδώ και πέρα. Εννοείται ότι αν κάποιος έχει κάποια απορία που μπορώ να την απαντήσω, θα το κάνω με χαρά  :).
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Δες το εξής...
Αν μπορείς να πάρεις το  st200...αν μπορείς να το αλλάξεις..αν μπορείς να καλήψεις την οικονομική διαφορά αν έχει βέβαια

Το  st200 είναι 200 και με το overboost πάει στα 215
 

thespx

Rookie
Aug 1, 2016
23
0
1
scorpion said:
Δες το εξής...
Αν μπορείς να πάρεις το  st200...αν μπορείς να το αλλάξεις..αν μπορείς να καλήψεις την οικονομική διαφορά αν έχει βέβαια

Το  st200 είναι 200 και με το overboost πάει στα 215

Απ' ότι έχω διαβάσει (από ξένα reviews), τα παραπάνω άλογα δεν προσφέρουν κάτι στη γενικότερη αίσθηση που σου δίνει το αυτοκίνητο, παρά μόνο στις επιδόσεις από στάση (κάτι που δε με ενδιαφέρει καθόλου). Σε ευχαριστώ πάντως για την ιδέα!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread