Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
Έβαψα προσφατα τις ζάντες μου σε bronze ματ(το χρώμα που έχουν οι work).
Για τα δικα μου γούστα ταίριαξε ωραία πανω στο λευκο μκ7 μου.
Απλά ρε παίδες, προσέχετε που τις πάτε τις ζάντες σας γιατι εγω αυτη τη φορα δεν έμεινα ικανοποιημένος καθόλου.
Την πρώτη φορα που τις έβαψα και τις ίσιωσα είχα παει στον στέργιο και τα παιδια μου έκαναν και γαμω τις δουλείες.
Αυτή τη φορά επισκέφτηκα ένα άλλο μαγαζι που είχαν προτείνει, και δυστυχως έκανα μ@....ία...
Βασικά να ισιώσω τις ΄ζαντες ήθελα και μαε αφορμη το ίσιωμα ζητησα να μου τις βάψουν.
Τελικά ώς αναφορα το βάψιμο, στη φάτσα τις ζάντας η δουλειά που έγινε είναι τζάμι. εσωτερικά και απο πίσω υπήρχαν κάποια σπιθουρακια στη μία ζάντα(τα οποια με διαβεβαιωσαν στο μαγαζι οτι δεν θα υπάρξει πρόβλημα) , είχε τρέξει το χρώμα σε μία άλλη... τελος πάντων μιας και η φατσα ήταν κομπλε σκεφτηκα οτι δεν πειραζει.
Ως αναφορα το ίσιωμα, μόλις παρέλαβα τις ΄ζαντες, στην μία που υπήρχε ένα έντονο χτύπημα, όντως δεν υπήρχε και οι υπολοιπες φαινονταν στοργγυλές.Μου είπαν κιολας τα παιδια οτι μονο η μία χρειάστηκε ίσιωμα.
οκ λοιπον πληρώνω και φευγω.
Κατεβηκα στο νησι, παω για ζυγοστάθμιση και δυστυχώς το αποτέλεσμα ήταν απογοητευτικο. Απο τις 4 ζάντες μονο η μία ήταν ισια. όλες οι άλλες έπαιζαν. το σίγουρο είναι πως δεν πρεπει να μπήκαν στη διαδικασια στο μαγαζι που τις πηγα για ισιωμα-βαψιμο ουτε να τις ελεγξουν και απλα ίσιωσαν μονο τη ΄ζαντα που τους είχα υποδείξει οτι είναι στραβια.
Απογοητευτικα γιατι πιο πολύ με ένοιαζε το ίσιωμα παρα το βάψιμο, και με τη δεδομένη κατασταση για να τις ισιώσω θα ξαναχρειαστεί να τις ξαναβάψω και φτου κ απο την αρχή.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Δεν μας λες όμως ποιος είναι αυτός ο "επαγγελματίας" που σου τα πήρε και δουλειά δεν έκανε. Τον ενόχλησες καθόλου για το θέμα σου; Τι απάντηση πήρες;
 

greyfiesta

New member
Jun 15, 2013
64
0
0
Σήμερα πήρα τις νέες μου ζάντες.
1870_1538598778.jpg

Επειδή θα χρειαστούν βάψιμο ακούω γνώμες για χρώμα..
 

Sonic

Pro Member
Nov 9, 2016
576
2
18
32
Αθήνα
www.facebook.com
Καλορίζικες οι νέες σου ζάντες greyfiesta. Τι χρωμα ειναι το φιεστα σου? Γκρι ή μαυρο? Εαν είναι μαύρο θα του πηγαιναν ή γκρι ή μπρονζέ ή και λες λεύκες ακόμα αν ήθελες να δώσεις λίγο πιο σπορτ αίσθηση..
 

greyfiesta

New member
Jun 15, 2013
64
0
0
Sonic said:
Καλορίζικες οι νέες σου ζάντες greyfiesta. Τι χρωμα ειναι το φιεστα σου? Γκρι ή μαυρο? Εαν είναι μαύρο θα του πηγαιναν ή γκρι ή μπρονζέ ή και λες λεύκες ακόμα αν ήθελες να δώσεις λίγο πιο σπορτ αίσθηση..
Το αμάξι είναι γκρι σκούρο. Θα μου άρεσαν στο χρώμα του γραφιτι σαν αυτο:
1870_1538623252.jpg

Αλλα φοβάμαι μήπως γίνει πολύ σκούρο το σύνολο...
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Εγώ θα τις άφηνα ασημένιες με μεταλλικό χρώμα. Απλά θα τους έκανα ένα φρεσκάρισμα γιατί φαίνονται ταλαιπωρημένες. Με γειες!

Υ.Γ. Πρέπει να βρεις και αυτοκόλλητα ford για τα κέντρα...
 

Sonic

Pro Member
Nov 9, 2016
576
2
18
32
Αθήνα
www.facebook.com
Θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες.. Στο γκρι σκουρο παει η μαυρη καθως και ασημενιες οπως ειπε ο kostg.. Αν τις κανεις ιδιο χρωμα πανω κατω με του αυτοκινητου δε θα μπορεις να παιξεις διχρωμια.. Θα σου φαινεται πολυ μονοτονο μετα..
 

MadMan

Pro Member
Jun 1, 2018
513
1
18
Sonic said:
Θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες.. Στο γκρι σκουρο παει η μαυρη καθως και ασημενιες οπως ειπε ο kostg.. Αν τις κανεις ιδιο χρωμα πανω κατω με του αυτοκινητου δε θα μπορεις να παιξεις διχρωμια.. Θα σου φαινεται πολυ μονοτονο μετα..

Το δικο μου δηλαδη φαινεται μονοτονο κ.Θωμα???? :p  :p
 

MadMan

Pro Member
Jun 1, 2018
513
1
18
Fiestaris said:
Εσένα είναι Stealth Πάνο.. (  :D ). Μια κατηγορία από μόνο του..

Χα0χα0χα0χα0χα0χα..κλαιω..δεν υπαρχεις :) :)
 

Soulismar

Rookie
Aug 12, 2016
12
0
1
Κορωπί
Με αφορμή την αναφορά του φίλου πιο πάνω για κακή δουλειά, εγώ θα σας πω να αποφύγετε στην Αθήνα τον Παύλο Πέττα που είναι στο Αιγάλαιω, απο οτι είδα δεν είμαι ο μόνος που πήγα και έφυγα με ένα ελαστικό μειον...Δεν το είδα όμως έγκαιρα και άντε να βγάλεις άκρη μετά, continental 205-40-17 του 2017 φορούσα, με ένα bridgestone 215-40-17 του 2011 έφυγα...Τουλάχιστον απογοήτευση... Επίσης, ένας πακιστανός, μου έβαλε κάποιες 15αρες ζάντες αντικατάστασης και όταν πήγα να φύγω, μόλις έκοψα το τιμόνι, βρήκαν στα σπόιλερ και μου έσπασε και τα σπόιλερ στην γωνία, φυσικά ούτε λέξη για αποζημίωση....ΑΝΤΙΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ!!!
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Soulismar και εγώ συμφωνώ με την άποψη σου.Δεν έφυγα με μειον λάστιχο αλλά με όχι καλό βάψιμο
 

MadMan

Pro Member
Jun 1, 2018
513
1
18
Εγω παντως φιλοι μου καλοι...τις εβαψα στον Stergios Group στη Λ.Καβαλας γωνια με Θηβων.
εμεινα απολυτα ικανοποιημενος τοσο απο τη βαφη οσο και απο τις προσθηκες στις μαμα τις ζαντες.
Βεβαια μου εβαλε ενα σετ απο focus ζαντολαστιχα σιδερενια αλλα 60αρι προφιλ που εβρισκαν θολο στο στριψιμο σε αποτομες αλλαγες αλλα δεν ετρεχα ετσι κι αλλιως και ουτε το μετακινουσα μεχρι να βαλω τις δικες μου.
Δεν ειχα την απαιτηση να εχει και set για μενα ...λογικο..ο ανθρωπος με εξυπηρετησε αψογα. ok234 ok234
 

greyfiesta

New member
Jun 15, 2013
64
0
0
Έχει κανείς εμπειρία από κάποιο κατάστημα στη Θεσσαλονίκη?
 

greyfiesta

New member
Jun 15, 2013
64
0
0
Τελικά οι ζάντες βάφτηκαν σε ασημί μεταλλικό...
1870_1542039948.jpg]http:

1870_1542040011.jpg

Και το αποτέλεσμα τα σπάει...
Ακούω σχόλια!
 

MadMan

Pro Member
Jun 1, 2018
513
1
18
Πολυ ομορφο το αποτελεσμα Greyfiesta ! Καλοριζικες και Αγρατζουνιστες ευχομαι  ;)
Ανεβασε και μια φωτο  οταν τις βαλεις πανω στο αυτοκινητο να εχουμε ολοκληρωτικη εικονα  ;)
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread