Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

MisterF

Original poster
Rookie
Σεπτ. 8, 2023
15
4
3
Μοντέλο
MK8
Καλησπέρα σας εντελώς ξαφνικά σήμερα το αυτοκινήτου μου έβγαλε ένα μνμ BATTERY CHARGING SYSTEM SERVICE NOW. Επίσης κρατάει ψηλά ρελαντί λίγο πιο κάτω από τις 1000 να υποθέσω ότι είναι η μπαταρια ;
 

MisterF

Original poster
Rookie
Σεπτ. 8, 2023
15
4
3
Μοντέλο
MK8
4 χρόνια την αλλαξα γιατι μου την μετρησαν και ηταν ψοφια. Δυστυχως όμως πρέπει να πάω να μου σβήσουν το alarm γιατί μάλλον το διαβάζει το αμάξι και κρατάει ακόμα ψηλές στροφές ενω έχω κάνει reset στο σενσορα της μπαταρίας
 

BloodMage

Member
Jun 8, 2021
135
49
28
ΑΘΗΝΑ
Μοντέλο
MK8 ST
LOCATION
MK8.5 ST2 Frozen White
αρα η μπαταρια σου ειναι καινουρια? με μπερδεψες λιγο :p
 

MisterF

Original poster
Rookie
Σεπτ. 8, 2023
15
4
3
Μοντέλο
MK8
Σορρυ τα ειπα λιγο ολα μαζι!!
Εχθες μου εβγαλε προειδοποιητικο μνμ, σημερα πηγα και μετρησαν την μπαταρια και ηταν οριακα να ψοφησει (μπαταρια 2019).
Την αλλαξα σε δικο μου ηλεκτρολογο (γιατι λογω δουλειας δεν ειχα χρονο να παω στην αντιπροσωπεια), αφου συνεδεσε το αμαξι σε αλλη μπαταρια για να μη χασω μνημες.
Τοποθετηθηκε η μπαταρια ολα καλα. Στο δρομο μου ξανα αναψε η ενδειξη με ρελαντι λιγο κατω απο τις 1000 στροφες.
Παρκαρισα εκανα battery reset, σταματησε να αναβει η ενδειξη της μπαταριας το εβαλα μπρος και παλι το ρελαντι ηταν λιγο ανεβασμενο. Υποθετω οτι θα επρεπε να κανω reset αμεσως μετα την τοποθετηση της μπαταριας.
 

BloodMage

Member
Jun 8, 2021
135
49
28
ΑΘΗΝΑ
Μοντέλο
MK8 ST
LOCATION
MK8.5 ST2 Frozen White
τωρα μαλιστα 😅
αρα η μπαταρια ηταν το προβλημα. Τωρα μηπως θελει να πας αντιπροσωπια να στο μπριζωσουν να σου σβησουν την ενδειξη η καποια εκμαθηση του αισθητηρα της μπαταριας?
 

MisterF

Original poster
Rookie
Σεπτ. 8, 2023
15
4
3
Μοντέλο
MK8
Ναι καπως ετσι θα γινει αποτι φαινεται! Σε ευχαριστω για τις απαντησεις γιατι ενα μικρο εγκεφαλικο εχθες το επαθα:ROFLMAO:
 
  • Haha
Αντιδράσεις: BloodMage

BloodMage

Member
Jun 8, 2021
135
49
28
ΑΘΗΝΑ
Μοντέλο
MK8 ST
LOCATION
MK8.5 ST2 Frozen White
λογικο!
πολλα χαζα συμπτωματα μπορει να προκαλεσει μια πεσμενη μπαταρια
 
  • Like
Αντιδράσεις: MisterF

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
Πρέπει να δεις πόσα volt δουλεύει με φορτισμένη μπαταρία στο ρελαντί. Αν βλέπεις πάνω από 13.5 είναι οκ. Αν δεν στέλνει ο δύναμος σωστή τάση δεν θα φορτίζει η μπαταρία όταν δουλεύει το μοτερ

Sent from my X19 using Tapatalk
 

MisterF

Original poster
Rookie
Σεπτ. 8, 2023
15
4
3
Μοντέλο
MK8
Δυστυχώς δεν προλάβαμε να πάμε στο συνεργείο μας πήγε η οδική πάτωσε η μπαταρια έσβησαν όλα καλή νύχτα 😂
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread