Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Panos_MK7 said:
πιστευω αξιζει πιο πολυ φιμε μεμβρανη με αντικατασταση σε led λαμπες παρα το αυτοκολλητο φιεστα.

Νομίζω ότι ήδη έχετε led τρίτο stop πάντως... Τα mk6 έχουν με απλή λάμπα.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Για δες λίγο πιο προσεκτικά αυτές τις ψείρες  ;)

ledlight1.png

ledlight2.png


Aπό το manual σελ. 52, δείτε την πρώτη παράγραφο
 

Panos_MK7

New member
Mar 16, 2012
70
0
0
41
ΑΘΗΝΑ
led νομιζα οτι ειναι αυτου του στυλ που εχω βαλει στο υπολοιπο αμαξι μου

http://viewitem.eim.ebay.gr/10x-T10-5050-W5W-5-SMD-LED-White-Car-Side-Wedge-Tail-Light-Lamp-Bulb-DC-12V/170915239628/item
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Εγω θέλω να βάλω ledoσειρά αλλιώς να το άλλαζαν με smoke που ειναι led
 

brosz

New member
Σεπτ. 11, 2011
62
0
0
33
Αθήνα
μόλις το τοποθέτησα στο αμαξάκι μου αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα αφού το φως είναι πολύ δυνατό και δεν διακρίνεται με τίποτα το fiesta..οι λάμπες που έχω είναι οι εργοστασιακές..μήπως πρέπει να αλλάξω λάμπεσ?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Oι λάμπες του τρίτου stop δεν αλλάζουν, αφού είναι led (ένα σώμα). Πάντως ούτε εμένα μου άρεσε το αποτέλεσμα που έχω δει στο αυτοκίνητο του nos7. Μου φάνηκε πολύ "φτωχό" το φως του τρίτου stop (δεν διακρίνεται εύκολα δηλαδή).
 

brosz

New member
Σεπτ. 11, 2011
62
0
0
33
Αθήνα
ωραία..μάλλον θα βγει τότε γιατί χάνω πολύ φως και δεν κερδίζω τίποτα αφού δεν διακρίνετε καν!
ευχαριστώ
 

Nos7

Administrator
Original poster
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #29
το fiesta ειναι λογικο να μην μπορεις να το διακρινεις απο μακρια....απλα ''δενει'' ωραια το μαυρο (carbon που δεν φαινεται τοσο) με το λευκο και απο κοντα πιστευω οτι ειναι πολυ ωραιο...οσο για το εαν διακρινεται το φως,εγω πιστευω οτι μια χαρα διακρινεται αφου ειναι μονιμα σβηστο και μολις πατησεις φρενα φωτιζει(δλδ θελω να πω οτι δεν ειναι σαν τα πισω φωτα πορειας που ειναι αναμενα την νυχτα και μολις πατησεις φρενα αναβουν πιο εντονα για να μην το προσεξει καποιος και να σκασει πισω σου).....
 

thodoris

Pro Member
Jun 18, 2010
616
0
0
36
ΚΑΒΑΛΑ
Σήμερα παρέλαβα και γώ το αυτοκόλλητο....μόλις τοποθετηθεί θα ανεβάσω και φωτογραφία....
 
Σεπτ. 3, 2012
10
0
0
Ηρθε το αυτοκόλλητο σε 20 ημερούλες. Μπηκε ήδη , πολυ ωραίο το αποτέλεσμα. Βέβαια δεν μου ταιριαξαν απόλυτα τα κοψίματα στις τρύπες αλλά δεν φαίνεται.
 

Nos7

Administrator
Original poster
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #33
Γιωρικα ουτε εμενα επεαν ακριβως οι τρυπες αλλα οπως ειπες και εσυ δεν φαινεται καθολου...εαν δεν βαριεσαι με μια φαλτσετουλα τα φερνεις ακριβως και ολα μια χαρα ;)
 

KWSTAS.S FIESTA

New member
Oct 4, 2012
60
0
0
το ειδα και ειναι υπεροχο

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1354628866[/time]
θα το παρω και εγω! ζηλεψα!
 

thodoris

Pro Member
Jun 18, 2010
616
0
0
36
ΚΑΒΑΛΑ
Για όποιον ενδιαφέρεται γιατί στο ebay δεν υπάρχει πλέον αν δεν κάνω λάθος http://www.aliexpress.com/item/Car-decoration-stickers-personalized-car-stickers-FORD-fiesta-hatchback-carbon-fiber-brake-lights/911832080.html
 

brosz

New member
Σεπτ. 11, 2011
62
0
0
33
Αθήνα
Δεν υπάρχει σε κανένα από τα 2 λινκ..έχετα ξαναβρεί σε κάποιο σίτε η να μπω στην διαδικασία να το φτιάξω μόνος μου? γιατί το είχα αλλά το είχα βγάλει όταν πέρασα ΚΤΕΟ
 

gio

Member
Σεπτ. 26, 2010
230
0
0
Bolonakis.. Στο Περιστέρι, μπορεί να στο φτιάξει.
 

brosz

New member
Σεπτ. 11, 2011
62
0
0
33
Αθήνα
ναι το έβγαλα μην τυχόν και με τρέξουν χωρίς λόγο! αν υπήρχε σε κάποιο σιτε όπως το παλιό θα με βόλευε αλλιώς εδώ φτιάχνεται εύκολα αλλά θέλει λίγο τρέξιμο!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread