Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

bba18118

Original poster
MK7.5
Newbie
Mar 18, 2022
2
0
1
Μοντέλο
MK7.5
Καλησπέρα ένα, άλλο θέμα που με ανησυχεί είναι πως εδώ και κάποιο καιρό και σε μικρές λακκούβες και σε λάθος ανώμαλο δρόμο χτυπάει και ακούγεται ενας ήχος από μπροστά το έχω ελέγξει αρκετές φορές το συνεργείο για ακρόμπαρα κρεμαριέρα και τα λοιπά και βγήκαν όλα κομπλέ η αλήθεια είναι ότι χτυπάω πολλές λακκούβες και φοράω ζάντες 195/45/16 Ένας μάστορας μου είπε ότι παίζει να είναι τα αμορτισέρ να μην έχουν τερματίσει αλλά να έχει σπάσει οδηγός και τα χτυπάμε δεξιά αριστερά έτσι όπως χτυαπαει αν ξέρει κάποιος να με βοηθήσει επίσης όταν στρίβω και ο δρόμος είναι έτσι ανώμαλος εκεί είναι που ακούγεται ακόμα περισσότερο και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο μερικές φορές από την κατηφόρα στο φρενάρισμα και έχω ένα χτύπημα στο φρένο και έχει αρχίσει και ακούστηκε ένας ήχος σαν γρατσούνισμα από μπρόστα δεξιά όπως μπορεί να με βοηθήσει είμαι ευγνώμων
 

Κεραυνός

Hero Member
Jan 8, 2016
1,046
156
63
Μοντέλο
MK6
Χαίρετε. Ειναι πολυ πιθανον να χρειαζεται αλλαγη αποσβεστηρων (αμορτισερ).
 
  • Like
Αντιδράσεις: bba18118

jdfiesta

Rookie
Jun 23, 2018
26
6
3
Μοντέλο
MK7 ST
Καλημέρα, το γρατζουνισμα από εκεί που το ακούς μπορεί να είναι και βάση μηχανής από τη μεριά του συνοδηγού.
 

Κεραυνός

Hero Member
Jan 8, 2016
1,046
156
63
Μοντέλο
MK6
Αν χρειαζεται αλλαγη αμορτισερ, πολυ πιθανον να χρειασθει και αλλαγη βασεων αμορτισερ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: bba18118

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread