Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Riordian

Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Καλό νούμερο. Εσένα σου δώσε 11 άλογα αλλά λιγότερη ροπή, εμένα 6 άλογα και μισό κιλό ροπή παραπάνω. Από όταν πατήσαμε και μετά το αμάξι, σου φαίνεται καλύτερο; Έστρωσε δηλαδή;

Υ.Γ Εγώ είμαι τα 118 εσύ είσαι τα 119 :p
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι μετά τις δοκιμές μας έχει ξυπνήσει και άλλο
Απλά ότι μετά τις 4000στρ. τρελαίνεται

Υ.Γ. έχεις δίκιο ssorry
 

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
Το μονο που μενει λοιπον ειναι να ξανακανεις μια δοκιμη να σαι 100% σιγουρος... ;D ;D


Υγ:μπραβο για το νουμερο που εβγαλες..νομιζω το μονο με 130 ατμοσφαιρικα αλογα... ok234
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Πραγματικά εντυπωσιακό νούμερο όπως επίσης το ότι πείρε με ολόσωμη τόσα πολλά άλογα και μη ξεχνάτε ότι ήδη η προηγούμενη δυναμομετριση ήταν με κάποια πιο ελεύθερη εξάτμιση. ;)

Θέλω να πω ότι δεν πήγε και μετρήθηκε με εντελώς μαμά εξάτμιση ώστε να πεις ότι έβαλε ολόσωμη – ελεύθερη και πείρε τόσο πολύ τα πάνω του!

Μπράβο.. ok234


Υ.Γ βασικά μόνο με το χταπόδι πείρες αυτή τη διαφορά η ξανά άλλαξες όλοι την εξάτμιση?
 

turbomaniac

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
πολυ καλό νούμερο, ύψηλότερο σαφως απο τα αναμενόμενα. δεν πιστευω βεβαια οτι πριν το χταπόδι είχες 119, αλλα πιστευω οτι είχες γύρω στα 123 (μαλλον κατι έπαιζε με τα μίγματα και το παλιο σου πρόγραμμα. Και παλι όμως 8 άλογα είναι τρομερή διαφορά που θα φαίνεται σίγουρα και στο δρόμο με 3-4 αμάξια διαφορα.

δηλαδή ιάκωβε αμα βάλεις και μπουμπάκια ή έκκεντρα, θα περνας τα μαμα ST 2.0 για πλακα!!

προφανως αυτο δείχνει οτι το μοτερ σιγμα έχει πολύ καλύτερη κεφαλή απο το duratec 2.0! Αθάνατη Yamaha!!!!! (ως γνωστόν η κεφαλή του σιγμα είναι σχεδιάσεως yamaha)
 

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
Ναι ενταξει περα απο τις οικολογικες καταστροφες κ το φαινομενο του θερμοκηπιου της αθηνας κ μπλα μπλα....... tease tease

Η διευκρινιση ειναι οτι σε σχεση με την προηγ. Δυναμομετρηση τα 119 ειναι οτι εκτος απο την αλλαγη του χταποδιου ειναι κ που ειναι decat οπου φαινεται τελικα να κερδιζει αρκετα...
 

Dark knight

Hero Member
Εγω πιστευω παντως οτι ολα τα αμαξια που ειναι decat εχουν μονο να κερδισουν και οχι να χασουν...
Φιλος μου που εχει astra 1.6 h turbo με καταλυτη εβγαζε 226 και decat το ξαναμετρισε και εβγαλε 230.  ;)
 

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
Συμφωνω σε αυτο.. ok234 απλα ειχαμε μια κουβεντα σε αυτο οταν δοκιμασαν με εταιρο mk6 με αλλο τελικο κ decat ο ιακωβος που θεωρουσα οτι ειναι πολυ μεγαλυτερα τα ωφελη του decat απο το τελικο ή τεσπα οτι αντισταθμιζεται αυτη η αλλαγη..

απλα το λεω για να μην μπερδευομαστε γιατι αναφερεται μονο η αλλαγη του χταποδιου με αυτο το dyno σε σχεση με τα 119 που εχει καταλυτη..
 

panosd

Pro Member
Σεπτ. 4, 2011
657
0
16
35
Καλό είναι να γράψει ο Ιάκωβος ακριβώς τι έχει κάνει στο θεμα εξαγωγής... Για να καταλαβουν καποια μέλη πως μπορεί να βγήκε αυτό το νούμερο!
 

turbomaniac

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
δεν πρεπει να ξεχναμε όμως οτι οι ρυποι απο decat αμαξι που να φτιαγμενο να έχει cat είναι Απόλυτα καρκινογόνοι και μεταλλαξιογόνοι. Το βενζόλιο και οι βαρείς αδειάσπαστοι υδρογονάνθρακες κάνουν παρτυ με το DNA (προκαλόντας καρκίνους και μεταλλάξεις, τερατογενέσεις κλπ) , και το μονοξείδιο του άνθρακα είναι δηλητήριο αφου δεμευει το οξυγόνο και δεν αφηνει να παει αρκετό στα όργανα μας.

Απο τα κατάλοιπα της κάυσης που δεν διασπώνται χωρις καταλύτη, τα οξειδια του αζωτου δεν είναι δηλητήρια για τον οργανισμό μας.  
 

Dark knight

Hero Member
panosd said:
Καλό είναι να γράψει ο Ιάκωβος ακριβώς τι έχει κάνει στο θεμα εξαγωγής... Για να καταλαβουν καποια μέλη πως μπορεί να βγήκε αυτό το νούμερο!

Συμφωνο Πανο μαζι σου απλα ανταλλασουμε γνωμες με τον Περι για το decat.
Πιστευω οτι αναλογα με το τι φοραει το αμαξι (προγραμμα.εκκεντρα,κ.λ.π.),αντιστιχα θα σου δωσει και το decat σε αλογα.
Δηλαδη οσο πιο πολλα φοραει,τοσο καλυτερα αποτελεσματα θα εχει το decat πιστευω.
Αν κανω λαθος και καποιος ξερει περισσοτερα επι του θεματος,παρακαλω πολυ ας γραψει.
Απλα λεω την γνωμη μου απο προσωπικη εμπειρια.
Ελπιζω να μην εχω παρεξηγηθει Πανο απο σενα και τον Ιακωβο.  redface
Αν ναι,φιλοι μου συγνωμη!!
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
οποτε επιβεβαιωνεται οτι το προβλημα τον μκ6 ειναι αυτος ο κωλό χταποδοκαταλυτης και ειναι το πρωτο που πρεπει να αλλάζει καποιος γιατι 30 αλογα κερδος δε τα λες και λιγα απο πρωτο σταδιο . αυτο που μενει ειναι να τα δειξει και στο δρόμο . ιακωβε ελπιζω αυτη τη φορα να βρηκες αυτο που εψαχνες
 

Dark knight

Hero Member
turbomaniac said:
δεν πρεπει να ξεχναμε όμως οτι οι ρυποι απο decat αμαξι που να φτιαγμενο να έχει cat είναι Απόλυτα καρκινογόνοι και μεταλλαξιογόνοι. Το βενζόλιο και οι βαρείς αδειάσπαστοι υδρογονάνθρακες κάνουν παρτυ με το DNA (προκαλόντας καρκίνους και μεταλλάξεις, τερατογενέσεις κλπ) , και το μονοξείδιο του άνθρακα είναι δηλητήριο αφου δεμευει το οξυγόνο και δεν αφηνει να παει αρκετό στα όργανα μας.

Απο τα κατάλοιπα της κάυσης που δεν διασπώνται χωρις καταλύτη, τα οξειδια του αζωτου δεν είναι δηλητήρια για τον οργανισμό μας.  

Εχεις δικιο σε ολα αυτα που γραφεις,απλα λεμε για + σε αλογα με decat.
 

panosd

Pro Member
Σεπτ. 4, 2011
657
0
16
35
turbomaniac said:
δεν πρεπει να ξεχναμε όμως οτι οι ρυποι απο decat αμαξι που να φτιαγμενο να έχει cat είναι Απόλυτα καρκινογόνοι και μεταλλαξιογόνοι. Το βενζόλιο και οι βαρείς αδειάσπαστοι υδρογονάνθρακες κάνουν παρτυ με το DNA (προκαλόντας καρκίνους και μεταλλάξεις, τερατογενέσεις κλπ) , και το μονοξείδιο του άνθρακα είναι δηλητήριο αφου δεμευει το οξυγόνο και δεν αφηνει να παει αρκετό στα όργανα μας.

Απο τα κατάλοιπα της κάυσης που δεν διασπώνται χωρις καταλύτη, τα οξειδια του αζωτου δεν είναι δηλητήρια για τον οργανισμό μας. 
+1000

Dark knight said:
Συμφωνο Πανο μαζι σου απλα ανταλλασουμε γνωμες με τον Περι για το decat.
Πιστευω οτι αναλογα με το τι φοραει το αμαξι (προγραμμα.εκκεντρα,κ.λ.π.),αντιστιχα θα σου δωσει και το decat σε αλογα.
Δηλαδη οσο πιο πολλα φοραει,τοσο καλυτερα αποτελεσματα θα εχει το decat πιστευω.
Αν κανω λαθος και καποιος ξερει περισσοτερα επι του θεματος,παρακαλω πολυ ας γραψει.
Απλα λεω την γνωμη μου απο προσωπικη εμπειρια.
Ελπιζω να μην εχω παρεξηγηθει Πανο απο σενα και τον Ιακωβο.  redface
Αν ναι,φιλοι μου συγνωμη!!
Νικο για τον κουμπαρο το έγραψα για να καταλάβουν και οι υπόλοιποι πως βγήκε αυτό τ7 νούμερο και τι έχει κάνει στο αυτοκίνητο του!  ;)
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Παιδιά εγώ φοράω ολόσωμη εξάτμιση,όχι μόνο χταπόδι
Φοράω χταπόδι Miltec,χωρίς καταλύτη σωλήνα 54φ από μπροστά μέχρι πίσω και με τελικό 60φ
Απλά θέλω να κάνω κάποιες αλλαγές ώστε να πω ότι τελείωσα με αυτό το θέμα
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
turbomaniac said:
πολυ καλό νούμερο, ύψηλότερο σαφως απο τα αναμενόμενα. δεν πιστευω βεβαια οτι πριν το χταπόδι είχες 119, αλλα πιστευω οτι είχες γύρω στα 123 (μαλλον κατι έπαιζε με τα μίγματα και το παλιο σου πρόγραμμα. Και παλι όμως 8 άλογα είναι τρομερή διαφορά που θα φαίνεται σίγουρα και στο δρόμο με 3-4 αμάξια διαφορα.
Σε αυτό Αλέξη θα διαφώνησω.Όταν έβαλα την πολλαπλή εισαγωγής μου έβγαλε 123 στην ΤΑΤ.Μετά από μια βδομάδα που ξαναμέτρησα στο ίδιο δυναμόμετρο το έβγαλαν γύρω στα 117 και από τότε όπου μέτραγα έπαιζα σε αυτά τα νούμερα τουλάχιστον στα δυναμόμετρα που πήγα


DarthFiesta said:
Συμφωνω σε αυτο.. ok234 απλα ειχαμε μια κουβεντα σε αυτο οταν δοκιμασαν με εταιρο mk6 με αλλο τελικο κ decat ο ιακωβος που θεωρουσα οτι ειναι πολυ μεγαλυτερα τα ωφελη του decat απο το τελικο ή τεσπα οτι αντισταθμιζεται αυτη η αλλαγη..

απλα το λεω για να μην μπερδευομαστε γιατι αναφερεται μονο η αλλαγη του χταποδιου με αυτο το dyno σε σχεση με τα 119 που εχει καταλυτη..
Με ποιο decat είχα δοκιμάσει Περικλή?

Λάθος μου που έγραψα μόνο το χταπόδι αλλά έχω γράψει και στο ανάλογο θέμα τι ακριβώς αλλαγή έχω κάνει



mexico said:
οποτε επιβεβαιωνεται οτι το προβλημα τον μκ6 ειναι αυτος ο κωλό χταποδοκαταλυτης και ειναι το πρωτο που πρεπει να αλλάζει καποιος γιατι 30 αλογα κερδος δε τα λες και λιγα απο πρωτο σταδιο . αυτο που μενει ειναι να τα δειξει και στο δρόμο . ιακωβε ελπιζω αυτη τη φορα να βρηκες αυτο που εψαχνες
Δεν πιστεύω ότι παίζει τόσο πολύ ρόλο ο καταλύτης αλλά περισσότερο ο λάθος σχεδιασμός του χταποδιού.
Θα μπορέσω να σου πω με σιγουριά ότι βρήκα αυτό που έψαχνα μόλις την ολοκληρώσω την εξαγωγή μου
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
scorpion said:
Με ποιο decat είχα δοκιμάσει Περικλή?

Λάθος μου που έγραψα μόνο το χταπόδι αλλά έχω γράψει και στο ανάλογο θέμα τι ακριβώς αλλαγή έχω κάνει
Εννοεί μάλλον εσένα που ήσουν decat και με το 60αρι τελικό και που δοκίμαζες με τον Στέφανο. Στις αρχές… ;)

Αυτό κατάλαβα εγώ τουλάχιστον.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread