Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

BLUE-WHITE

Pro Member
May 12, 2010
447
0
0
Athens
E δεν λεμε να το περασεις απλα ρε συ...Ο Δημητρης απο την Θεσσαλονικη ομως του ειχε κανει τεραστια διαφορα...Και το αμαξι του, απο οτι λεει και ο ιδιος, τωρα παει πολυ καλυτερα απο πριν...και φοραει φιλτρο-σπυραλ-προγραμμα....Αρα πολυ δυνατο προγραμμα...

Του Cherokee γιατι το ''ζηλευεις''?
 

Staros

Pro Member
Apr 13, 2011
819
0
0
36
Αθηνα
Δεν ξερω τι εννοει με το θεμα ''ζελευω'' αλλα εμενα χωρις εξατμιση χωρις σπιραλ με μουφα φιλτρο με ουτε σωληνες για κρυο αερα και φουλ ντυμενο απο 1ες ρολλ με Fr DSG+Cooler ειμαι 1.5 αμαξι μπροστα.
 

giannis_suzuki

Pro Member
Oct 17, 2010
384
0
0
http://www.youtube.com/watch?v=U-ZYUY0k_Vc

αυτο ειναι με την κονσερβα........χαχαχα
μονο σπυραλ φοραει φιλτρο και το προγραμμα.....
και σημερα απο ενα πατημα π εκανε ειδε πως εχει παρει κοντα 4 αμαξια απο τοτε......
και επισης μ ειπε πως εχει ακομα αρκετο περιθωριο......
 

mpokwsths

Member
May 20, 2010
202
0
0
giannis_suzuki said:
http://www.youtube.com/watch?v=U-ZYUY0k_Vc

αυτο ειναι με την κονσερβα........χαχαχα
μονο σπυραλ φοραει φιλτρο και το προγραμμα.....
και σημερα απο ενα πατημα π εκανε ειδε πως εχει παρει κοντα 4 αμαξια απο τοτε......
και επισης μ ειπε πως εχει ακομα αρκετο περιθωριο......
Χα χα.
4 αυτοκίνητα πήρε και αυτός?
Άνοιξε τελικά με το κόκκινο ST ΦΠΕ? Εκείνο έχει πλεονέκτημα λόγω μικρών/ελαφρών τροχών.

Περιθώριο αρκετό δε νομίζω. Ίσως 2 αυτοκίνητα ακόμα με πιο ψυχρά μπουζί και με πιο προσεκτική ρύθμιση του speed density. Βέβαια αφού αλλάξω αισθητήρα λ γιατί αυτός έχει στην πλάτη του 103.000km και δε μετράει σωστά...
 

giannis_suzuki

Pro Member
Oct 17, 2010
384
0
0
ανοιξε και μ εκεινο...αλλα ανοιξε και με ενα αλλο αμαξι...

το ξερω και για τα μπουζι  και για τον λαμδα μ  ειπε.....
2 αμαξια δεν το λες περιθωριο??

ποιος θα το πιστευε πως το st μ προγραμμα παιρνει πανω απο κολωνα τελικα......
χαμηλα μ ειπε πως πειρε απιστευτα πριν με την κονσερβα βαραγε πυρακια κιολας ενω τωρα δεν εχει καμια επαφη...

τα ευσημα και απο εμενα...πανω π πιστευα πως θα τον περναγα τωρα που εκανα και το δικο μου και τωρα βλεπω εχει φυγει κολωνα πανω.........χαχαχαχα
 

mpokwsths

Member
May 20, 2010
202
0
0
Τελικά το κόκκινο ST (δικάβαλος) έφαγε 3 αυτοκίνητα από το άσπρο σε άνοιγμα 3ης μόνο! Απόδειξη ότι τα μπακάλικα προγράμματα που βασίζονται στο adaptive learning, όσο καλά ρυθμισμένο αβάνς και να έχουν, δεν κάνουν τίποτα μπροστά σε ένα σωστό προγραμμα...
 

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
BLUE-WHITE said:
E δεν λεμε να το περασεις απλα ρε συ...Ο Δημητρης απο την Θεσσαλονικη ομως του ειχε κανει τεραστια διαφορα...Και το αμαξι του, απο οτι λεει και ο ιδιος, τωρα παει πολυ καλυτερα απο πριν...και φοραει φιλτρο-σπυραλ-προγραμμα....Αρα πολυ δυνατο προγραμμα...

Του Cherokee γιατι το ''ζηλευεις''?

με την καλη εννοια το λεω ρε παιδια...ειναι ενα αρκετο δυνατο st κ το χαιρομαι..του Γιωργου του το εχω πει απο την 1η μερα που βρεθηκαμε...
 

BLUE-WHITE

Pro Member
May 12, 2010
447
0
0
Athens
DarthFiesta said:
με την καλη εννοια το λεω ρε παιδια...ειναι ενα αρκετο δυνατο st κ το χαιρομαι..του Γιωργου του το εχω πει απο την 1η μερα που βρεθηκαμε...

Ναι ρε συ το καταλαβα :)



CherokeeXj said:
Δεν ξερω τι εννοει με το θεμα ''ζελευω'' αλλα εμενα χωρις εξατμιση χωρις σπιραλ με μουφα φιλτρο με ουτε σωληνες για κρυο αερα και φουλ ντυμενο απο 1ες ρολλ με Fr DSG+Cooler ειμαι 1.5 αμαξι μπροστα.

Πηγαινει παρα πολυ καλα για αυτα που φοραει το δικο σου...Ειμαστε σιγουροι οτι δεν εχουν μεινει τιποτα εκκεντρα ή κανα προγραμμα επανω στο αμαξι, απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη? (γιατι παλια το αμαξι αυτο φορουσε τα παντα-ολα...για αυτο το λεω)...
 

fiestavt

Member
May 10, 2010
117
0
0
40
Καλαματα
Κωστη,οτι και να πω ειναι λιγο........μαγεψες,πρεπει να εχει γεμισει ST η Ελλαδα που να μοιραζουν πονο!!!!!
 

mpokwsths

Member
May 20, 2010
202
0
0
Ρε Βάγγο, κρίμα είναι ένα μοτέρ με τόσες δυνατότητες (να θυμίσω ότι σε αγωνιστικές εφαρμογές βγάζει μέχρι και 300 άλογα) να το θάβει η Ford. Δεν είμαι ούτε ο μέγας προγραμματιστής ούτε ο μέγας μάστορας. Ένα χρόνο κοπίασα, διάβασα και έκαψα κάμποσες βενζίνες για να καταλήξω κάπου.
 

turbomaniac

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
mpokwsths said:
Ρε Βάγγο, κρίμα είναι ένα μοτέρ με τόσες δυνατότητες (να θυμίσω ότι σε αγωνιστικές εφαρμογές βγάζει μέχρι και 300 άλογα) να το θάβει η Ford. Δεν είμαι ούτε ο μέγας προγραμματιστής ούτε ο μέγας μάστορας. Ένα χρόνο κοπίασα, διάβασα και έκαψα κάμποσες βενζίνες για να καταλήξω κάπου.

εκει που κατέληξες, τι διαφορες περίπου κάνεις σε ST με Φ-Ε χωρίς πρόγραμμα? Απ΄οτι θυμαμαι έχεις φίλτρο και εξατμιση με μαμα πεταλούδα?
 

mpokwsths

Member
May 20, 2010
202
0
0
Δεν έχω εξάτμιση. Μόνο ένα σπυράλ. Και φίλτρο.
Δεν μπορώ να βρω Fiesta με φίλτρο - σπυράλ για να ανοίξω αλλά σίγουρα είναι πάνω από κολώνα.
 

turbomaniac

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
mpokwsths said:
Δεν έχω εξάτμιση. Μόνο ένα σπυράλ. Και φίλτρο.
Δεν μπορώ να βρω Fiesta με φίλτρο - σπυράλ για να ανοίξω αλλά σίγουρα είναι πάνω από κολώνα.

δηλαδη περίπου 15-20 άλογα παραπάνω. Όχι και άσχημα. Πραγματικά πολύ φιμωμένο μοτερ! Για να παρεις ένα μέτρο σύγκρισης, το μαμα χοντα ταπερ 2.0 έχει στις 7 χιλιάδες περίπου 24 μοίρες αβανς σε μέγιστο φορτίο. Μισα γκάζια έχει σχεδόν παντού πανω απο 35!!!
 

mpokwsths

Member
May 20, 2010
202
0
0
Το ST σε μαμα μορφή με 20C και 100αρα έχει 21.5 μοίρες αβανς στις 6000 και φουλ γκάζι. Με πρόγραμμα πάει στις 27 μοίρες.
 

turbomaniac

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
mpokwsths said:
Το ST σε μαμα μορφή με 20C και 100αρα έχει 21.5 μοίρες αβανς στις 6000 και φουλ γκάζι. Με πρόγραμμα πάει στις 27 μοίρες.

μερχρι εκει νομίζω είναι καλά. Πιο πάνω θα "βρονταει" φανταζομαι με 95αρα.
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
θελω να πω τι γνωμη μου για κατι εαν το προγραμμα εχει φτιαχτει στη κρητη κ το αμαξι που εχει το χαρτι ειναι θεσσαλονικη κ αυτος κανει πατηματα στην αθηνα ποσο αρνητικο η θετικο μπορει να ειναι αυτο
 

mpokwsths

Member
May 20, 2010
202
0
0
Ένα σωστό πρόγραμμα πηγαίνει καλά παντού.
Το συγκεκριμένο πρόγραμμα είχε πολλά προβλήματα. Είχα να ασχοληθώ με τον 100άρη χάρτη από το Μάιο.
Ο 95άρης από την άλλη (με +1 μοίρα αβάνς από το DS) έκανε ένα κρέμασμα στις αλλαγές οπότε έκοβε πολύ.
Αυτό ήταν το πρόβλημα και όχι ότι είχε φτιαχτεί στην Κρήτη ενώ αυτός ήταν στην Αθήνα.
Δεν είμαι και Mountune   ;)
Πειραματίζομαι (με ασφάλεια πάντα) και προχωράω.

Τα θέματα αυτά έχουν λυθεί εδώ και καιρό και πολλές άλλες βελτιώσεις έχουν γίνει αλλά τώρα είναι λίγο μακριά για να "του περάσω ένα χάρτη".  :D
 

turbomaniac

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
mpokwsths said:
Ένα σωστό πρόγραμμα πηγαίνει καλά παντού.
Το συγκεκριμένο πρόγραμμα είχε πολλά προβλήματα. Είχα να ασχοληθώ με τον 100άρη χάρτη από το Μάιο.
Ο 95άρης από την άλλη (με +1 μοίρα αβάνς από το DS) έκανε ένα κρέμασμα στις αλλαγές οπότε έκοβε πολύ.
Αυτό ήταν το πρόβλημα και όχι ότι είχε φτιαχτεί στην Κρήτη ενώ αυτός ήταν στην Αθήνα.
Δεν είμαι και Mountune  ;)
Πειραματίζομαι (με ασφάλεια πάντα) και προχωράω.

Τα θέματα αυτά έχουν λυθεί εδώ και καιρό και πολλές άλλες βελτιώσεις έχουν γίνει αλλά τώρα είναι λίγο μακριά για να "του περάσω ένα χάρτη".  :D

θύμισε μου λίγο, μεγαλύτερη πεταλούδα και έκκεντρα μπορεις "κοντρολάρεις"?
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread