Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

arkas

Hero Member
Nov 2, 2010
2,000
0
0
45
θεσσαλονικη
www.facebook.com
και τα δυο ειναι απιστευτα ελαστικα τα πρωτα τα εχω δοκιμασει τα δευτερα μονο καλα εχω ακουσει
η αποψη μου ειναι ομως οτι πρεπει να τα δοκιμασεις εσυ για να δεις τι σου ταιριαζει περισσοτερο στο στυλ της οδηγησης σου
 

grigoris mk7

Hero Member
Oct 12, 2010
1,214
0
0
34
Λαμία
Ημουν ικανοπιημενος απο τα Bridgestone που φορουσε κ ειπα να τα δοκιμασω... Η τιμη ηταν χαμηλη λογω γνωριμιας...
 

kostas.ceed

MK7
Member
Oct 14, 2012
139
0
16
44
Αν. Αττικη
www.euboikotopio.gr
Μοντέλο
MK7
grigoris mk7 said:
Εγω σημερα περασα τα Bridgestone Potenza Adrenalin re002...
Τα φοραω εδω και 25,000 χλμ. Πολυ καλο λαστιχο αλλα σε 205-55-16 που φοραω βγαιναν μονο σε δεικτη W που σημαινει οτι αργουν να ζεσταθουν. Κορυφαια σε ολα ειδικα στο βρεγμενο με ενα μεγαλο μειον: μικρη διαρκεια ζωης. Δεν ξερω ισως φταιει και το αμαξι αλλα τελευταια δεν τα νιωθω τοσο σιγουρα, ασε που τα σημαδια φθορας ειναι σχετικα εμφανη επανω τους. Το λεω σε συγκριση με τα MICHELIN ENERGY που φορουσα πριν που στα 40.000 χλμ το σκεφτοσουν να τα αλλαξεις...
προσωπικη αποψη εκφραζω παντα οκ?
Αν ηταν να αλλαξω λαστιχα ειναι πιθανον να πηγαινα παλι στα ιδια εστω κ με αυτα τα μειον.
Γιατι απλα κρατανε...
 

grigoris mk7

Hero Member
Oct 12, 2010
1,214
0
0
34
Λαμία
grg019 said:
Συνονοματε αργει να πιασει θερμοκρασια;
Δεν τα εχω πιεσει ουτε εχω κανει μεγαλες αποστασεις, τα στρωνω ακομη! Την μονη διαφορα που καταλαβα σε σχεση με τα Potenza 050A που ειχα πριν ειναι οτι εχουν λιγοτερο θορυβο κυλισης..
 

gio

Member
Σεπτ. 26, 2010
230
0
0
για τα adrenalin παιδια απ οτι ξερω υπαρχει  αναμονη αυτη τη στιγμη αν θελει καποιος να τα βαλει τωρα.
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Eγω αν εβαζα τωρα λαστιχα σε 17αρα,θα πηγαινα σε κατι πιο οικονομικο απο αυτα που εβαλα και θα δοκιμαζα τα Fulda SportControl που ακουω καλα λογια.
 

grigoris mk7

Hero Member
Oct 12, 2010
1,214
0
0
34
Λαμία
Σε 205/40/17 τα πηρα.
gio said:
για τα adrenalin παιδια απ οτι ξερω υπαρχει  αναμονη αυτη τη στιγμη αν θελει καποιος να τα βαλει τωρα.
Οντως υπηρξε μεγαλη αναμονη, εγω περιμενα 1μιση μηνα να ερθουν απο την στιγμη που τα παρηγγειλα!!
 

gio

Member
Σεπτ. 26, 2010
230
0
0
παιδια η γνωμη κανενος για τα pilot sport 3;;;
 

fiestass7

MK7
Member
Jun 16, 2011
254
0
16
36
Πύργος
Μοντέλο
MK7
gio said:
παιδια η γνωμη κανενος για τα pilot sport 3;;;
βαλε τα με κλειστα μάτια.... θα με θυμηθείς... πολύ καλό ελαστικό... το εχω 8 μήνες.... απίστευτα σε βροχη... πιο αθόρυβα από τα potenza... άψογα σε στεγνό... αν κ δεν τα εχω πιέσει όσο θα ήθελα... από εμένα ίσως ένα από τα καλύτερα.. όπως επίσης κ τα continental... 
 

gio

Member
Σεπτ. 26, 2010
230
0
0
34 μπροστα πισω θα συνεχισω στα καινουργια πλεον απο χθες pilot sport 3.ναι ειναι πιο μαλακα εχουν λιγοτερο θορυβο θελουν ενοειται προσοχη με 40αρι προφιλ αλλα δε γινεται να τα εχεις ολα δεδομενου οτι η αντικατασταση εγινε πιο νωρις λογω βυζιου που πεταξε το brigestone 050a στο ενα απο τα τεσσερα εσωτερικα...να χαιρομαστε τους δρομους μας!!!
 

fiestass7

MK7
Member
Jun 16, 2011
254
0
16
36
Πύργος
Μοντέλο
MK7
καλοπατητα φίλε.... να τα χαρείς... (το 34 πίσω εαν οδηγείς μόνος κ δεν εχεις επιβάτες το θεωρώ υπερβολή... εγώ το ίδιο ελαστικό το εχω 33 μπρος 30 πίσω )
 

gio

Member
Σεπτ. 26, 2010
230
0
0
Σ ευχαριστω φιλαρακι.μιλαω για 34 για μια πιο χαλαρη οδηγηση και ισως ανακουφιστικη απο θεμα λακουβας!
 

temeteron

New member
Jan 17, 2013
81
0
0
Νίκαια
Καλησπέρα,
χθες φόρεσα τα CONTINENTAL SC3 400€ κόστισαν, στην πίεση μου είπε 32 μπρος 30 πίσω.
Πολύ καλά μου φαίνονται..αρχή είναι ακόμα βέβαια και δεν έχω πλήρη εικόνα
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread