Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

ANDREW

Original poster
Rookie
Apr 29, 2015
30
0
6
Καλησπέρα παίδες.Είμαι κάτοχος μιας εβδομάδας του fiesta st 1.6 και αρκετά προβληματισμένος.Με τρία προβλήματα.Το αμάξι τραβάει αριστερά στις λακκούβες κάνει θόρυβο δεξιά και στο ρελαντί κάνει θόρυβο.Καμιά γνώμη? Μου κάτσε ΤΖΟΚΕΡ?Εχει κανείς τέτοια θέματα?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Nα τα τσεκαρεις στην αντιπροσωπεια κατα τη γνωμη μου. Ερωτηση: έπεσες σε καμια καλη λακουβα δεξια και εσπασε/στραβωσε κατι;
 

georgemps

Member
Apr 6, 2015
137
6
18
τι εννοεις θορυβο στο ρελαντι?
αυτο το μεταλικο που πολλοι κατοχοι st, εχουμε επισημανει , η κατι αλλο?
 

CK1

New member
Feb 6, 2015
64
1
8
Καλορίζικο φίλε. Για το θόρυβο ρελαντί δες εδώ http://www.fiestamaniacs.gr/forum/http://fiestamaniacs.gr/phpbb5/viewtopic.php?t=0 . Θεωρώ ότι αυτό εννοείς. Για το τράβηγμα που λές αριστερά καλό είναι να το κοιτάξεις στην αντιπροσωπεία. Χαζή ερώτηση αλλά πιέσεις στα λάστιχα κοίταξες?
 

laDAKIAS

Member
Jul 2, 2010
114
0
16
38
αθηνα
Όταν πήρα καινούριο το focus τραβούσε κι εμένα.
Μετά από δύο ευθύγραμμίσεις και αρκετά τηλέφωνα στην ford καταλήξαμε στο να έρθει κάποιος από την goodgear και να μας πει ότι είναι στραβά τα λάστιχα.
δεν μου τα άλλαξαν απλά βάλανε τα μπρος-πίσω και τελείωσε η ιστορία.
 

CK1

New member
Feb 6, 2015
64
1
8
laDAKIAS said:
Όταν πήρα καινούριο το focus τραβούσε κι εμένα.
Μετά από δύο ευθύγραμμίσεις και αρκετά τηλέφωνα στην ford καταλήξαμε στο να έρθει κάποιος από την goodgear και να μας πει ότι είναι στραβά τα λάστιχα.
δεν μου τα άλλαξαν απλά βάλανε τα μπρος-πίσω και τελείωσε η ιστορία.


Φιλικά πάντως εγώ θα του τα ’δινα του κυρίου από την Goodyear να τα βάλει στο δικό του αμάξι.
 

arkas

Hero Member
Nov 2, 2010
2,000
0
0
45
θεσσαλονικη
www.facebook.com
αυτο με τα λαστιχα το ειχα κι εγω ενα διαστημα με κατι toyo proxes που φοραγα
δοκιμασε να αλλαξεις τη δεξια με την αριστερη πλευρα αν αρχισει και τραβαει απο την αλλη πλευρα ειναι τα λαστιχα αλλα σε καμια περιπτωση μη παραλειψεις να κανεις φασαρια ακους εκει μιας εβδομαδας αμαξι
 

OPTION-X

Member
Σεπτ. 26, 2014
115
0
16
Στην αντιπροσωπεία και γρήγορα!!!!
Εμένα δεν είναι ST, ένα ταπεινό 100ράκι είναι, αλλά όταν το πήρα η σύγκλιση ήταν γτπ και μετά τα 140 έτρεμε ολόκληρο λόγω στραβών ελαστικών!!!! Η σύγκλιση διορθώθηκε με μια ευθυγράμμιση και τα λάστιχα αλλάχτηκαν με άλλα ίδιας μάρκας μέσα στην εγγύηση. Ταλαιπωρήθηκα μεν, αλλά μου τα άλλαξαν!! Οπότε μην το καθυστερείς. Αμέσως στην αντιπροσωπεία.
 

CK1

New member
Feb 6, 2015
64
1
8
Και άντε να είναι στραβά... Εκεί στα εργοστάσια απορώ δεν τα τεστάρουν τα αυτοκίνητα μόλις βγουν από την γραμμή παραγωγής. Τί σκ..α ποιοτικός έλεγχος είναι τούτος?
 

Riordian

Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Τα τεστάρουν μια χαρά... μετά γίνονται οι μπινιές  :(
 

ANDREW

Original poster
Rookie
Apr 29, 2015
30
0
6
georgemps said:
τι εννοεις θορυβο στο ρελαντι?
αυτο το μεταλικο που πολλοι κατοχοι st, εχουμε επισημανει , η κατι αλλο?

Τον ιδιο θόρυβο



kostg said:
Nα τα τσεκαρεις στην αντιπροσωπεια κατα τη γνωμη μου. Ερωτηση: έπεσες σε καμια καλη λακουβα δεξια και εσπασε/στραβωσε κατι;

Δεν έπεσα πουθενά.Απλά άφηνα το τιμόνι και αλλου νταλου το αμάξι



CK1 said:
Καλορίζικο φίλε. Για το θόρυβο ρελαντί δες εδώ http://www.fiestamaniacs.gr/forum/http://fiestamaniacs.gr/phpbb5/viewtopic.php?t=0 . Θεωρώ ότι αυτό εννοείς. Για το τράβηγμα που λες αριστερά καλό είναι να το κοιτάξεις στην αντιπροσωπεία. Χαζή ερώτηση αλλά πιέσεις στα λάστιχα κοίταξες?

Κοίταξα πίεση το σήκωσα να δω μπας και κανένα παλικάρι απο την αντιπροσωπεία το κέντραρε πουθενά αλλά τίποτα.
 

georgemps

Member
Apr 6, 2015
137
6
18
πηγαινε  το αμερσα να σου κανουν ευθυγραμιση,
συμβαινει δυστυχως και σε καινουριο να χρειαζεται ( μου εχει συμβει παλια).
και μια και θα τους το πας ας ακουσουν και το θορυβο στο ρελαντι ( αν και δεν νομιζω ναναι κατι)
 

ANDREW

Original poster
Rookie
Apr 29, 2015
30
0
6
georgemps said:
πηγαινε  το αμερσα να σου κανουν ευθυγραμιση,
συμβαινει δυστυχως και σε καινουριο να χρειαζεται ( μου εχει συμβει παλια).
και μια και θα τους το πας ας ακουσουν και το θορυβο στο ρελαντι ( αν και δεν νομιζω ναναι κατι)
θα το πάω μια βόλτα να το ακουσουν αλλα απο τι καταλαβα τα περισσοτερα ετσι κανουν.Μολις αναψεις φωτα σταματαει.Οποτε τι θα κανουν?θα το βαλουν στο τεστερ και θα σηκωσουν ενα τσακ το ρελαντι.Πιστευω.
 

Riordian

Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
ANDREW said:
θα το πάω μια βόλτα να το ακουσουν αλλα απο τι καταλαβα τα περισσοτερα ετσι κανουν.Μολις αναψεις φωτα σταματαει.Οποτε τι θα κανουν?θα το βαλουν στο τεστερ και θα σηκωσουν ενα τσακ το ρελαντι.Πιστευω.

Και αν θες, να μας πεις και που θα το πας :)
 

ANDREW

Original poster
Rookie
Apr 29, 2015
30
0
6
georgemps said:
κατι νεοτερο απο την ευθυγραμιση?
δεν το εχω παει ακομα.Μου φαινεται εστρωσε μαλλον πατησαν τα λαστιχα ποιος ξερει.
 

georgemps

Member
Apr 6, 2015
137
6
18
ANDREW said:
δεν το εχω παει ακομα.Μου φαινεται εστρωσε μαλλον πατησαν τα λαστιχα ποιος ξερει.
μια χαρα τοτε!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread