Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Spyros87

Original poster
Newbie
Oct 18, 2021
7
0
1
Μοντέλο
MK8 ST
Καλημέρα στην παρέα,
Σε fiesta st 10/21, αρχικά παρατηρούσα κατα την εκκίνηση (μεχρι να πέσουν οι στροφές) το κλαπετο να ανοιγοκλείνει χωρίς να πειράζω προγράμματα . Το είχα παει στην αντιπροσωπεια τον πρωτο χρονο και ειχαν πει οτι οντως υπήρχε καποιο προβλημα οτι κατι έκαναν και να το παρακολουθήσω.

Τον τελευταίο μήνα μου έχει ανάψει το check engine δυο φορές, κυρίως ενω έχω αλλάξει απο normal σε κάποιο άλλο πρόγραμμα.
Σβήνει μόνο του την επόμενη μέρα και παραμένει σβηστό οσο δεν αλλάζω προγράμματα. Μπορεί και να μην ισχύει, αλλα αυτό εχω παρατηρήσει.

Διαβάζω τον κωδικο p26fe που έχει να κάνει με τη λειτουργία της βαλβιδας στην εξάτμιση. Μπορεί απο οτι έχω καταλαβει να φταίει η ίδια η βαλβίδα ή ο controller (πιο πιθανό).

Όλα ειναι εργοστασιακά στο αυτοκίνητο.

Δεν το έχω παει ακομα γιατι είμαι εκτός, αν και δεν ξερω αν πρεπει να είναι αναμμένο το check όταν τους το παω.

Το έχει αντιμετωπίσει καποιος αυτο το πρόβλημα;

Ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων.
 
Last edited:

Antonis_Cup

New member
Σεπτ. 26, 2022
56
23
8
Μοντέλο
MK8 ST
Σου φωνάζει για ολόσωμη 70αρα! 😁
Νομίζω δεν έχει σημασία αν είναι σβηστή η όχι η βλάβη, θα φαίνεται όταν μπριζωθεί ούτως η άλλως.
Προσωπικά δεν μου έχει τύχει, εντάξει είμαι και φρέσκος εγώ.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread