Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

JimClark

Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
Αλήθεια (σε πρώτη φάση) πόσα λεφτά χρειάζονται για να δημιουργηθεί ένα τέτοιο μοτέρ (λέω σε πρώτη φάση εννοώντας χωρίς το feedback και τα όσα προβλήματα σίγουρα θα δημιουργηθούν τα οποία θέλουν κάποια επιδιόρθωση , μικρά ή μεγάλα)
 

falcon

Original poster
Member
May 12, 2010
211
0
0
40
περιστερι
φιλε μου αν εννοεις μονο το μοτερ σαν μοτερ καινουριο εχει γυρω στα 4.200ευρω να το φερεις απο αγγλια....βαλε και τα σωθικα που θα αλλαξεις  πχ εκκεντρα,σφυριλατα πιστονια κτλ..εισαι κοντα στα 6.000χιλιαρικα...τωρα αν βαλεις και ολα τα περιφεριακα +τον κομπρεσσορα+ιντερκουλερ +σωληνοσεις+βασεις κινητηρα+εισαγωγες+πεταλουδες κτλ...εισαι στα 10.000+ευρο.....
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
Νομιζω οτι λετε πολλα.

Μεταχείρω στροφαλο θελει μονο απο αμερική (καμια 300αρια το πολύ)

Μπιέλες παίρνεις κατ' ευθειαν για το 2300 (σφυρηλατες eagle μαζι με cp πιστόνια 800 ευρω).

Μεταλλα στροφαλου- μπιελων 300 ευρω,

Εκκεντρα crower 2 σταδιο, 250 ευρω

Πολλαπλή cosworth 400 ευρω,

Οι τιμες που έβαλα είναι αρκετα αισιόδοξες προς τα πάνω..
Πρεπει να ξερεις απο που και τι θα πάρεις.
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
Geo said:
τα cp ειναι μουφες για αυτην την μετατροπη

στο χοντα πάντως (που βγαλε περιπου 400 ρόδα) που τα βαλαμε και παρόλο που δουλευουν  μέχρι 9300 στροφες, έχουν 20000 χλμ χωρις να μας έχουν παρουσιάσει κάτι...
 

falcon

Original poster
Member
May 12, 2010
211
0
0
40
περιστερι
turbomaniac said:
Νομιζω οτι λετε πολλα.

Μεταχείρω στροφαλο θελει μονο απο αμερική (καμια 300αρια το πολύ)

Μπιέλες παίρνεις κατ' ευθειαν για το 2300 (σφυρηλατες eagle μαζι με cp πιστόνια 800 ευρω).

Μεταλλα στροφαλου- μπιελων 300 ευρω,

Εκκεντρα crower 2 σταδιο, 250 ευρω

Πολλαπλή cosworth 400 ευρω,

Οι τιμες που έβαλα είναι αρκετα αισιόδοξες προς τα πάνω..
Πρεπει να ξερεις απο που και τι θα πάρεις.

φιλε μου εγω οτι σου περιγραφω εχω βαλει στο μοτερ...η τιμες τωρα δεν εχουν κατεβει απο το μυαλο μου...ειναι ολα τα πραγματα που εφερα απο αγγλια και ολα τα εχω σε χαμηλοτερες τιμες απο οτι κανουν αυτην τι στιγμη....εξαλου ειναι σαν καινουρια...τωρα δεν θα ηθελα να μπω σε αντιπαραθεσης του τυπου << ειναι πολλα τα λεφτα..κτλ... και πρεπει να ξερεις που να ψαξεις>>οποιος θελει τα περνει...δεν εβαλα το μαχαιρι σε κανεναν νομιζω...ευχαριστω...

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1317045670[/time]
Geo said:
τα cp ειναι μουφες για αυτην την μετατροπη

δεν θα το σχολιασω γιωργο αποψη σου...σε εμενα δουλεψαν μια χαρα...
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
falcon said:
φιλε μου εγω οτι σου περιγραφω εχω βαλει στο μοτερ...η τιμες τωρα δεν εχουν κατεβει απο το μυαλο μου...ειναι ολα τα πραγματα που εφερα απο αγγλια και ολα τα εχω σε χαμηλοτερες τιμες απο οτι κανουν αυτην τι στιγμη....εξαλου ειναι σαν καινουρια...τωρα δεν θα ηθελα να μπω σε αντιπαραθεσης του τυπου << ειναι πολλα τα λεφτα..κτλ... και πρεπει να ξερεις που να ψαξεις>>οποιος θελει τα περνει...δεν εβαλα το μαχαιρι σε κανεναν νομιζω...ευχαριστω...

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]26, Σεπτέμβριος, 2011, 17:01:10[/time]
δεν θα το σχολιασω γιωργο αποψη σου...σε εμενα δουλεψαν μια χαρα...


Δεν αμφιβαλω οτι τα πηρες τόσο, οι τιμες που δίνω είναι απο ebay αμερική. Τα πολλα λεφτα τα έδωσες για ΄το καινούργιο μοτερ (4200). Αφου ούτως η άλλως θα βαζες πιστονια μπιέλες, τι το θελες να ναι καινούργιο? Μπορούσες και με έναν στροφαλο απλως να κανεις δουλεια σου, ή εστω με μεταχείρω μοτερ...

Νομίζω οτι το καινουργιο μοτερ δεν χρειάζονταν.

Δεν μου αρέσει να κρύβομαι. Αυτο που πιστευω το λέω.
 

falcon

Original poster
Member
May 12, 2010
211
0
0
40
περιστερι
για τετοιες μετατροπες φιλε μου δεν κοιτας να παρεις μεταχειρισμενα πραγματα ποσο μαλλον ενα μοτερ που δεν ξερεις σε τι κατασταση θα ειναι.....απλα θες οτι καλυτερο για την μετατροπη που κανεις....οτι πληρωνεις περνεις...δεν πας σε φτηνες λυσεις...επαναλαμβανω για τετοιου ειδους μετατροπες....οταν καποιος ειναι εξω απο τον χορο λεει οτι θελει οταν χορεψει ομως τα πραγματα αλλαζουν...και γω στην αρχη μεταχειρισμενο μοτερ θα επερνα αλλα τελικα αποφασησαμε καινουριο για διαφορους λογους που δεν θα αναλισω τωρα.....
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
scorpion said:
Δυστηχώς όχι...

Αν επιτρέπεται γιατί δεν υπάρχει? Πάντως η μετατροπή είναι τρομερή, και το αμάξι μεγάλο πιστόλι!
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Nikol@r@s said:
Αν επιτρέπεται γιατί δεν υπάρχει? Πάντως η μετατροπή είναι τρομερή, και το αμάξι μεγάλο πιστόλι!
Τράκαρε και βγήκε ολική
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread