Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

MisterF

Original poster
Rookie
Σεπτ. 8, 2023
15
4
3
Μοντέλο
MK8
Καλησπέρα σας θα ήθελα τα «φώτα» σας!
Πρόκειται να αγοράσω ένα fiesta diesel titanium. Στην αναζητηση μου βρήκα ένα ωραίο σε καλη κατάσταση αλλά παρατήρησα ότι μόλις το ξεκλείδωσα τα φώτα ημέρας ήταν σχετικά χαμηλά σε ένταση, σε σχέση με fiesta που έχω δει εν κινήσει. Συν ότι ακόμα και όταν το εβαλα μπρος πάλι έτσι ήταν, ανάμενα αλλά σε χαμηλή ένταση φωτεινοτητασ Είναι φυσιολογικό;
 

Κεραυνός

Hero Member
Jan 8, 2016
1,044
156
63
Μοντέλο
MK6
Μηπως ητανε αναμμένα τα μικρα φωτα; Τα φωτα θεσεως;
 
Last edited:

MisterF

Original poster
Rookie
Σεπτ. 8, 2023
15
4
3
Μοντέλο
MK8

MisterF

Original poster
Rookie
Σεπτ. 8, 2023
15
4
3
Μοντέλο
MK8
Αν δοκιμασεις παλι ελεγξε το αν θελεις και ειδοποιησε.
Αποτι παρατήρησα είχαν ένα κίτρινο χρώμα και καθόλη τη διάρκεια ήταν ναι μεν ανάμενα αλλά αδύναμα. Γνωρίζουμε αν το led μπορεί να επισκευαστεί γενικά για να έχω μια άποψη;
 

Κεραυνός

Hero Member
Jan 8, 2016
1,044
156
63
Μοντέλο
MK6
Δυσκολως. Πλην αν κατι συμβαινει στην ταση ή σε καποιο καλωδιο.
Βεβαιωσου οτι δεν ητανε αναμμενα τα φωτα θεσεως (μικρα).
 

MisterF

Original poster
Rookie
Σεπτ. 8, 2023
15
4
3
Μοντέλο
MK8
Μια φωτό για να σε διευκολύνω τα φώτα ήταν γυρισμένα στο αυτόματο
 

Attachments

  • IMG_2544.jpeg
    IMG_2544.jpeg
    1.2 MB · Προβολές: 18

Κεραυνός

Hero Member
Jan 8, 2016
1,044
156
63
Μοντέλο
MK6
Και απο τις δυο πλευρες ετσι;
Ισως καποια βλαβη τοτε. Αν ειναι εντος εγγυησεως πηγαινε το για ελεγχο αν θελεις.
 

petrakish

Newbie
Σεπτ. 23, 2023
1
2
3
Μοντέλο
MK8
Σίγουρα φταίει η πλακέτα led μέσα στο φανάρι. Έχει 2 μεγάλα Led. Εάν θυμάμαι η κάθε πλακέτα έχει κόστος περίπου 120 ευρώ ως ανταλλακτικό. Υπάρχει όμως και περίπτωση να φταίει και το φανάρι. Η "άσπρη" γραμμή που βλέπεις περιμετρικά στο φανάρι, είναι ένας πλαστικός διάφανος σωλήνας, ο οποίος ακουμπάει στο Led. Μπορεί να έχει καεί από την θερμοκρασία και να έχει μαυρίσει.
 
  • Like
Αντιδράσεις: MisterF and Κεραυνός

MisterF

Original poster
Rookie
Σεπτ. 8, 2023
15
4
3
Μοντέλο
MK8
Σίγουρα φταίει η πλακέτα led μέσα στο φανάρι. Έχει 2 μεγάλα Led. Εάν θυμάμαι η κάθε πλακέτα έχει κόστος περίπου 120 ευρώ ως ανταλλακτικό. Υπάρχει όμως και περίπτωση να φταίει και το φανάρι. Η "άσπρη" γραμμή που βλέπεις περιμετρικά στο φανάρι, είναι ένας πλαστικός διάφανος σωλήνας, ο οποίος ακουμπάει στο Led. Μπορεί να έχει καεί από την θερμοκρασία και να έχει μαυρίσει.
Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Εχεις υποψην σου καποιον στην αθηνα να μου τα φτιαξει? Γτ ο μονος που βρισκω ειναι πατρα
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread