Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Να αν δείτε καλα ο προφυλακτηρας στο κάτω  μέρος,τα προβολακια η γρυλια και τα πλάνα διαφέρουν απο το στ που ειναι στην Τρίτη φωτο
 

Lucifer

Hero Member
May 14, 2010
3,282
1
0
θα δείξει...
Ζήση σε τελική εμφάνιση δεν έχει καταλήξει κανένα στην πρώτη σελιδα βρίσκονται οι πρώτες φωτο του f/l που δεν ειναι ευδιάκριτες κ σε αυτό το θέμα http://www.fiestamaniacs.gr/forum/index.php?topic=649.190 απο τη σελίδα 20 κ μετά υπάρχουν πολλές φωτογραφίες με το ST κ το πως μπορεί να είναι.... ή άλλη λύση είναι το google....

αν δε τα δούμε live και μετά απο μαζική παραγωγή οχι ως concept ή πρωτότυπα δεν ξέρουμε πως θα είναι.....

edit : στην πρώτη φωτο απο κάτω γράφει

Το Fiesta θα διαφοροποιηθεί αρκετά στο εμπρόσθιο τμήμα του, κερδίζοντας και σε δυναμισμό (κατασκοπευτική ηλεκτρονικά επεξεργασμένη εικόνα)
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Ναι μα δν είπα οτι θα ειναι ακριβώς που μπορεί κιόλας ..απλα το διάβασα και είπα να πάρετε μια ιδέα
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Ford Fiesta 2013: Υπερτροφοδοτούμενη επανεκκίνηση

0ace8e9711c763f8e3913fe.jpg



Το μπροστινό τμήμα είναι αυτό που συγκεντρώνει τις ουσιαστικότερες σχεδιαστικές παρεμβάσεις. Εξίσου σημαντική είναι η προσθήκη στην γκάμα του Fiesta του υπερτροφοδοτούμενου κινητήρα βενζίνης των 999 κ.εκ., η ισχύς του οποίου παραμένει μέχρι σήμερα άγνωστη.Λεπτομέρειες για την απόδοση του συγκεκριμένου μοτέρ αναμένεται να ανακοινωθούν τις επόμενες ημέρες, μετά και την επίσημη πρεμιέρα του αυτοκινήτου στο Παρίσι  

auto.in.gr
 

Lucifer

Hero Member
May 14, 2010
3,282
1
0
θα δείξει...
Δεν ξέρω πως θα ναι απο κοντά, αλλά η μουρη δε μου αρέσει, προτιμώ την υπάρχουσα.... όπως κ τα πίσω φώτα μπορεί να αλλάξω γνώμη θα δειξει.....

το εσωτερικό φαίνεται πολυ ωραίο με το sony....
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Εσωτερικά εκτός από το sony, βλέπω ότι έχουν αλλάξει και τη θέση στους διακόπτες των παραθύρων (τώρα είναι πιο μπροστά τοποθετημένοι και εννοείται πιο πρακτικοί) καθώς και ότι υπάρχει εργοστασιακός τεμπέλης (ενσωματωμένος στο κεντρικό "τούνελ"). Επίσης (αν βλέπω καλά) έχει ανακλαστικό εσωτερικά της πόρτας (για να φαίνεται όταν ανοίγει).
Είναι αρκετά ενδιαφέρον το νέο μοντέλο κατά τη γνώμη μου.
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Ενδιαφερον απο αποψη καινοτομιας αλλα κατα την γνωμη μου οι απλες εκδοσεις παλι δεν θα λενε πολλα....Η αληθεια ειναι οτι πιο πολυ μ αρεσε το st που ειχαν βγαλει τις φωτογραφιες...Σαφως πιο αγριο....Νομιζω οτι θα παει και για κορυφαια εκδοση σε πωλησεις παρα τα πολλα για την εποχη χρηματα...Εκτος αν ακολουθησουν πολλοι τον δρομο μου... :D :D :D
 

lefteris

Pro Member
Oct 15, 2011
406
0
0
41
Αθήνα
Βλέπω οτι στις φωτό έρχεται με αυτόματο κλιματισμό (διζωνικός?) και υπάρχουν και χειριστήρια για cruise control.Νομίζω οτι τα συγκεκριμένα πρέπει να εντάσσονται στον έξτρα εξοπλισμό/ανάλογα με την έκδοση.Πιθανότατα το ίδιο να ισχύει και με τα ταμπουρα.Απο την στιγμή που υπάρχει η λύση δισκόφρενων στην γκάμα (ST),δέν αποκλείεται η ύπαρξή τους στον προαιρετικό εξοπλισμό.Αλλάζει και ο φωτισμός της κονσόλας βλέπω (πλέον μπλέ).

Αντε,με το καλο να βγεί και το ST μπάς και το τσιμπήσουμε μεταχείρ...αν και πιο πολύ με βλέπω για το Ecoboost χιλιαράκι (παλι μεταχείρ).
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
έμενα πάντως δεν μου αρέσει ρε παιδιά......δεν έχει καθόλου αγρίλα το αυτοκίνητο...... ssorry
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
εξωτερικα δν μου αρεσει καθολου...αλλα το εσωτερικο τα σπαει...απιστευτα ποιοτικο φαινεται..κανανε κινησεις ουσιας...τεμπελης..νεο χειροφρενο...νεα κονσολα...cd player...πλαινα στις πορτες....φωτισμος...και το ποιο ωραιο...τα καθισματα στην προ τελευταια σελιδα παλα respect..
κοντινανε και τον λεβιε...
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
lefteris said:
Βλέπω οτι στις φωτό έρχεται με αυτόματο κλιματισμό (διζωνικός?)

πολλα θελεις!!!δεν ειναι διζωνικος....εχω και εγω κλιμα και εχει ακριβως την ιδια οθονη και κουμπια!!!
 

georgemav

Member
Jun 8, 2012
245
0
0
παιδια αν εξερεσουμε την ST έκδοση η αλες φωτογραφίες που είδα δεν μπορώ να πω ότι μου άραισαν......
 

GTboy

Member
May 13, 2012
109
0
16
Athens
zisis said:
παιδια αυτο ποτε θα κυκλοφωρησει?ξερουμε??
Λεγεται πως τελος του ετους θα κυκλοφορησει το νεο Fiesta(1.0EcoBoost)και πως αρχες του 2013 θα βγει στην αγορα και η εκδοση ST με τα 180ps..
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
παντςσ πιστευω πςσ και η σπορ εκδοση θα μιαζει στο st και θα ειναι καλο...παντως ουτε για το st τρελαινομαι...μου την σπαει το κατω μερος του προφυλακτηρα
 

lefteris

Pro Member
Oct 15, 2011
406
0
0
41
Αθήνα
nos7 said:
πολλα θελεις!!!δεν ειναι διζωνικος....εχω και εγω κλιμα και εχει ακριβως την ιδια οθονη και κουμπια!!!
Πρέπει να εχω πάθει ένα σοκ απο την μετάβαση dual clima > A/c και το ψάχνω όπου βρεθώ και όπου σταθώ.Ευελπιστώ τουλάχιστον να κάνανε αναβάθμιση στον κομπέρσορα,γιατί με την παρούσα λύση οι 40αρες της Ελλάδας δέν παλεύονται με τίποτα (ακόμα και με πλήρες φρέον)

zisis said:
παντςσ πιστευω πςσ και η σπορ εκδοση θα μιαζει στο st και θα ειναι καλο...παντως ουτε για το st τρελαινομαι...μου την σπαει το κατω μερος του προφυλακτηρα
Κάποια στιγμή θα βγούνε και aftermarket bodykit...δεν μπορεί...
 

Lucifer

Hero Member
May 14, 2010
3,282
1
0
θα δείξει...
Ford Fiesta 2013: Με ενεργό σύστημα αποφυγής συγκρούσεων στον εξοπλισμό του

C2BEC354D29068F87CAE814DB81CB4E6.jpg


Το νέο Fiesta θα συμπεριλάβει στον εξοπλισμό του το σύστημα ασφάλειας της Ford "Active City Stop", το οποίο μειώνει τον κίνδυνο ή τις συνέπειες μίας ενδεχόμενης σύγκρουσης σε συνθήκες έντονης κυκλοφορίας στην πόλη.

Το συγκεκριμένο σύστημα πρωτοπαρουσιάστηκε στο Ford Focus και αξιοποιώντας τους αισθητήρες που ελέγχουν τη θέση του προπορευόμενου οχήματος 50 φορές το δευτερόλεπτο, εντοπίζει εγκαίρως το ενδεχόμενο σύγκρουσης και προετοιμάζει το σύστημα πέδησης προκειμένου να καταστήσει αμεσότερη την απόκρισή του.

Αν βέβαια δεν υπάρξει έγκαιρη αντίδραση από τον οδηγό, το "Active City Stop" ενεργοποιεί αυτόματα το σύστημα πέδησης, ώστε να αποτρέψει -σε ταχύτητες έως και 15 χλμ./ώρα- μία αναπόφευκτη σύγκρουση ή έστω να περιορίσει -σε ταχύτητες έως και 30 χλμ./ώρα- τις συνέπειές της.

auto.in.gr
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread