Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

PanosWhite

Original poster
Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
Καλησπέρα παιδιά !!
Σκέφτομαι τα χριστούγεννα να πάω να βάλω μαύρη mat μεμβράνη σε ουρανό και καπό
κάπως έτσι δηλαδή
Επίσης σκέφτομαι και στο πίσω μέρος κάτι να κάνω αλλα δεν μου έρχεται τι ... δεν θέλω να κάνω την αεροτομή μαύρη πάντως :p
Καμια ιδέα?
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
ρε Πανούλη δεν του πάει αυτό.
το είχες φτιάξει με διάφορα μαύρα πράγματα στο κομμάτι της εξωτερικής εμφάνισής όπου για άλλους ήταν τούμπανο για άλλους ήταν υπερβολικές οι αλλαγές
έβγαλες τα μεσαία stripes από μπροστά μέχρι πίσω και έδειξε πιο πολύ το αμάξι και τώρα θέλεις να το ΄βαρύνεις ΄και άλλο?εμένα θα ήταν πάρα πολύ υπερβολικό....
άστο έτσι και πείραξε κάτι άλλο...
ζάντες....πρόγραμμα....εξάτμιση...
ότι θέλεις....
φιλικά τα λέω αγορίνα,την τελική απόφαση την παίρνεις εσύ
 

PanosWhite

Original poster
Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
ok ιάκωβε :) εννοείτε φιλικά ρε δεν παρεξηγούμαστε ...
 

fiestaki 1.6

Member
Oct 27, 2010
123
0
16
εμένα μου αρέσει πολύ και το έψηνα κιόλας να το κάνω κ γω έτσι αλλά κοστίζει πολύ και δεν θα τα έδινα, πάνω από 200ε νομίζω θέλει για όλα αυτά!
 

georgemav

Member
Jun 8, 2012
245
0
0
θα συμφωνήσω με τον scorpion,και εμένα μου φαίνεται λίγο υπερβολικό...
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Πανο, κι εγω θα σου ελεγα να μην το κανεις ετσι. Θα βαρυνει πολυ. Κανε τους καθρεφτες μαυρο γυαλιστερο και ισως τον ουρανο (παλι γυαλιστερο, οχι ματ). Στο καπω μην πειραξεις κατι.
 

PanosWhite

Original poster
Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
γιατί δεν σας αρέσει το mat? :D  προσωπικά θέλω να κάνω ότι κομμάτι μαύρο υπάρχει mat για να δένει με τα πλαστικά μιας και δεν έχω τα λεφτά να τα βάψω όλα γυαλιστερά και θέλω να ταιριάζουν όλα μαζί ...
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Βασικά αν κάνεις τους καθρέφτες ματ θα είναι σαν να έχει άβαφα καπάκια (της απλής έκδοσης) και αν κάνεις και τον ουρανό ματ επίσης, θα είναι ξεκάρφωτος μπροστά στη γυαλάδα του υπόλοιπου οχήματος. Αν έχεις περίσσευμα σε ευρώ, δοκίμασέ το, αλλιώς άλλαξε κάτι άλλο στο fiesta σου (άποψή μου πάντα).
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Πανο και εμενα (τουλαχιστον για τα γουστα μ και χωρις παρεξηγηση) το θεωρω υπερβολικο....οπως επισης απο θεμα εμφανισης ο φιεσταρος σου ειναι ολα τα €,εγω στην θεση σου θα κοιτουσα πλεων την μηχανηκη βελτιωση ;)

lefteris said:
Glossy μεμβράνη,να μοιάζει με ηλιοροφή Â ;)

τι ακριβως εννοεις γιατι μου εκανε ενα κλικ σαν ιδεα!!!εχεις καποια εικονα σαν παραδειγμα??τι ειναι αυτη η μεμβρανη??
 

lefteris

Pro Member
Oct 15, 2011
406
0
0
41
Αθήνα
Μια απλή γυαλιστερή μεμβράνη είναι (τίποτα το ιδιαίτερο δηλαδή).
Είχα δει σε αγγλικό site με αγγελίες ένα άσπρο mk7,όπου ο κάτοχος είχε κάνει πολύ καλό παιχνίδι με τις αναλογίες μαύρο/άσπρο στο αμάξι του.Μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση γιατι έμοιαζε με φιμέ τζάμι ηλιοροφής

Κάτι τέτοιο δηλαδή:
http://www.autotrader.co.uk/used-cars/ford/fiesta/used-ford-fiesta-1-6-zetec-s-3dr-darwen-fpa-201211154244652

με την διαφορά οτι είχε πιο γυαλιστερή μεμβράνη+μαύρους καθρέπτες+18αρες (μαύρες) ζάντες+το ματζαφλάρι για towing που εχουν τα track-day cars.
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
πολυ ωραια ιδεα Λευτερη αλλα και παλι στο Φιεστα μ εγω δεν θα το εκανα...οσο για το towing το ειδα στις φωτο :(

Υ.Γ μολις ειδα τις ζαντες σε μαυρες γυαλιστες και αποριθφηκε με την μια η ιδεα!!! :( :(
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Φιλε και εγω θα συμφωνησω στο να μην κανεις κατι τετοιο. Καλυτερα δωσε λεφτα για κατι αλλο
 

Sadon

Member
Jun 4, 2013
118
0
16
32
Melbourne Australia
Καλησπερα, περασα σημερα απο ενα μαγαζι που κανει πολυ καλες καλυψεις με μεβρανες και ρωτησα για καποια μερη που σκεφτομαι να περασω το αυτοκινητο. Επειδη δεν εχω δει ομως καποιο και το μονο που μπορω να κανω ειναι να φανταζομαι τον πως θα ειναι με μαυρο ουρανο, ηθελα να ρωτησω εαν εχει κανει καποιος κατι αναλογο για να δω περιπου πως ειναι το αποτελεσμα.

Ευχαριστω πολυ.
Χριστοφορος.
 

flintmagic

Pro Member
Aug 20, 2010
406
0
16
44
Αθήνα
www.flintmagic.gr
Καλησπερα φιλε μου ... Απ'οτι ξερω υπαρχει ενα λευκο fiesta mk7 με μαυρο ουρανο ... το εχω πετυχει καποιες φορες στο μικρολιμανο στον πειραια ... δεν πρεπει να ειναι στο κλαμπ ομως ... ειναι πολυ ωραιο παντως !!!
 

flintmagic

Pro Member
Aug 20, 2010
406
0
16
44
Αθήνα
www.flintmagic.gr
Τπτ φιλε μου ... γι'αυτο ειμαστε εδω ...

Πάρε και 2 φωτο που βρηκα να δεις πως δειχνει ...

20120504_144120.jpg


blacktop.jpg
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread