Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

mk6car

Original poster
Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
Λοιπόν.. μόλις μίλησα με Δανελάτο στην Αθήνα, μου είχε φτιάξει τον φ50 σωλήνα και του εξήγησα τι συμβαινει . Μου είπε να μην ανησυχώ θα μου φτιάξει ένα ωραίο ανοξείδωτο μεσαίο 40 ποντους, 110 διαμετρο με σιγαστηρα μεσα οχι απλό ελεύθερο και ότι όχι μόνο θα κοψει τη βαβουρα αλλά και ότι θα κάνει καλό στο αμάξι καθώς θα γεμιζει (ροπη) απο χαμηλά αφού τα ατμοσφαιρικά βάση της εμπειρίας του το χρειάζονται . θα είναι και αυτό Φ50 και μάλιστα θα μου στείλει και 4 πλακάκια με 2 φλατζες για να το συνδέσω και αυτό όπως τα υπόλοιπα μέρη της εξάτμισης για να μην έχω κολλήσεις και να μπορώ ευκολα να το βαζω και να το βγαζω.

Συνολικό κόστος 85 ευρώ.

νεότερα απο βδομάδα αν και έχω καλό προαίσθημα !!!!
 

Κεραυνός

Hero Member
Jan 8, 2016
1,046
156
63
Μοντέλο
MK6
Με σιγαστηρα; Δηλαδη; Θα εχει κλειστρα; Μην εχει ενα μεταλλικο σαν ρομβο μεσα. Με σιγαστηρα κανονικο δεν θα εχει προβλημα.
 

mk6car

Original poster
Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
κατσε να ρωτησω..
Post automatically merged:

θα εχει ναι αλλα θα ειναι ετσι για να στροβιλιζει το καυσαεριο και ειναι οτι πρεπει για την αυξηση της ροπης , εκτος μου ειπε και αν με ενδιαφερει να πιανω 200 χιλιομετρα ... αστο μου λέει "το έχω μελετημένο έτσι οπως τα είπαμε" θα τον εμπιστευτώ ειναι χρόνια μάστορας και ειναι και η καταγωγή του απο την Κεφαλονιά που ειμαι και εγώ εδώ και με προσεχει.
 
Last edited:

mk6car

Original poster
Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
ρομβοειδές, οταν το παραλάβω θα προσπαθησω να βγαλω μερικές φωτος απο το εσωτερικό του. Γιατί φαίνετε να σε προβληματίζει τόσο ;
 

Κεραυνός

Hero Member
Jan 8, 2016
1,046
156
63
Μοντέλο
MK6
Γιατι ειχα ενα τετοιο και ητανε παρα πολυ ενοχλητικο, διοτι παρηγαγε σαν μεταλλικο χαλασμενο θορυβο.
 

mk6car

Original poster
Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
Γιατι ειχα ενα τετοιο και ητανε παρα πολυ ενοχλητικο, διοτι παρηγαγε σαν μεταλλικο χαλασμενο θορυβο.
Έχεις κάποια φώτο από το συγκεκριμένο?
 

mk6car

Original poster
Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
Μόλις επικοινώνησα μου είπε όχι καμία σχέση με αυτό που μου περιεγραψες,
Ίσως να ήταν άλλος τύπος τι να πω η αυτοψία θα δείξει αν και του έχω εμπιστοσύνη
 

mk6car

Original poster
Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
View attachment 928
Ετσι ητανε, πολυ ενοχλητικο.
Δεν έχεις από μέσα μήπως ε για να βλέπαμε το σχέδιο, μισό να βρω ενα που ειχα βρει
Post automatically merged:

πχ δες αυτο
 

Κεραυνός

Hero Member
Jan 8, 2016
1,046
156
63
Μοντέλο
MK6
Καπως ετσι ητανε απο μεσα. Πολυ ενοχλητικο σαν μεταλλικο χαλασμενο θορυβο.
 

mk6car

Original poster
Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
οκ κατάλαβα τι λες δεν ξερω αν ειναι ετσι, θα του στειλω μια φωτογραφια να μου πει και αυτος την αποψη του

RM-resonator-mufflers-low-sound-(3).jpg

αυτο λες εσυ λογικά ειναι απο το μεσαιο στο λινκ που εβαλα πιο πριν.
 

Κεραυνός

Hero Member
Jan 8, 2016
1,046
156
63
Μοντέλο
MK6
Ρωτησε τον, αλλιως ας γινει ενα ανοξειδωτο ελευθερας ροης να τελειωνεις.
 
  • Like
Αντιδράσεις: mk6car

mk6car

Original poster
Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
Τον ρώτησα ρε συ, μου είπε ότι καμία σχέση με αυτό που μου περιεγραψες, δεν ήθελα να επιμείνω είχε και δουλειά ο άνθρωπος. Μήπως αυτό που σου έβαλαν ήταν τίποτα ελαττωματικό? Ποιος εξατμισας ήταν?
 

Κεραυνός

Hero Member
Jan 8, 2016
1,046
156
63
Μοντέλο
MK6
Δεν ξερω παντως ενοχλητικο ητανε. Αν δεν παραγει τον ενοχλητικο θορυβο τοτε ενταξει. Αν θελεις ας αναφερεις εντυπωση και αποτελεσμα.
 

mk6car

Original poster
Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
Ναι φυσικά! Απλά ψαχνω και στο Google και οι μόνες αναφορές για θόρυβο σε μεσαίο σαν αυτό που περιγράφεις έχουν να κάνουν με περιπτώσεις που ειχαν σπάσει τα μεταλλικά στοιχεία και χτυπουσαν τα μέταλλα μεταξύ τους για αυτό σε ρώτησα, οταν το ανέφερες στον εξατμισα σου πως στο δικαιολόγησε?
 

Κεραυνός

Hero Member
Jan 8, 2016
1,046
156
63
Μοντέλο
MK6
Οτι ετσι ακουγεται. Ρωτησα δυο-τρεις. Δυο επιλογες, πριν το φτιαξει τον λες να μην το φτιαξει και φτιαχνει ενα ελευθερας ή το φτιαχνει και το δοκιμαζεις. Αφου ειπε οτι ειναι ενταξει αφησε το αν ειναι.
 

mk6car

Original poster
Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
καλημέρα , μολις μιλησα ξανα μαζί του, με καθησύχασε ότι δεν του έχουν αναφέρει ποτέ κάτι παρόμοιο τουλάχιστον για τις δικές του κατασκευές και ούτε θα έχω περίεργους θορύβους, θα ηχομονώσει όπως το θέλω και θα κερδίσω και σε ροπή.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread