Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

grigorisRC

Newbie
Σεπτ. 4, 2016
2
0
0
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη με λένε Γρηγόρη και είμαι από Σαλαμίνα,εντός του μήνα θα προβώ σε αγορά fiesta mk7 2011-12 αλλα αυτό που με προβληματίζει είναι η επιλογή κυβισμού ανάμεσα στο 1.25 και στο 1.4,αληθεύει ότι η διαφορά κατανάλωσης είναι μικρή?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Καλώς ήλθες.
Δεν έχουν μεγάλες διαφορές στην κατανάλωση, όντως. Κάτι που θα έπρεπε να σε προβληματίζει είναι η φορολογία, 9 ίπποι το 1.25, 10 το 1.4. Και τα τέλη κυκλοφορίας που είναι σχεδόν διπλά, εκτός κι αν στο μοντέλο σου μετράνε οι ρύποι και όχι τα κυβικά...
 

fiestakias90

Newbie
Σεπτ. 26, 2016
1
0
0
καλησπερα στην παρεα
με λενε βαγγελη και ειμαι σε αναζητηση fiesta ;D

θα ανοιξω θεμα για αναλυτικες πληροφοριες ;)
 

Axio96

Rookie
Oct 1, 2016
18
0
1
27
Καλλιθέα
Καλημερα παιδιά... με λενε Μανώλη είμαι νέος και γω στην ομάδα!! Ομολογώ ότι έχει γίνει πολύ καλή δουλειά και μακάρι να συνεχιστεί η φιεστομανια.. Εγω με την σειρά μου εχω ενα mk6 s του 2007 μαύρο. Από τοτε που το συνέφερα και ήρθε στην κατάσταση που έπρεπε μηχανικά κυρίως είμαι απόλυτα ευχαριστημένος...

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1475912764[/time]
περιμένουμε ε την επόμενη συνάντηση !!!
 

ads1997

Newbie
Oct 6, 2016
1
0
0
26
Αθήνα
Καλησπερα παιδια. Ειμαι ο Αλεξανδρος και περιπου πριν 1 χρονο αγορασα το ford fiesta 1.0 ecoboost με τα 100 αλογα. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο αυτο το μικρο θηριακι και χαιρομαι που εγινα και γω μελος αυτης της παρεας!!!
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Καλώς ήρθατε στην παρέα μας και καλή διαμονή να έχετε.
Ελπίζουμε και εμείς να σας γνωρίσουμε και από κοντά
 

saxlina

Rookie
Nov 5, 2016
15
0
0
42
Εύοσμος Κοζάνη
Καλησπέρα από Θεσσαλονίκη.
Με λένε Σταύρο, έχω ένα fiesta 1.4 του 2003.
Το πήρα καινούριο εννοείται, έχει μόλις 139000 χμ,και τόσα χρόνια δεν έχει το παραμικρό μηχανικό ή άλλο πρόβλημα. Πραγματικό σκυλί.
Το όνειρο μου μετά από ένα mustang βέβαια θα ήταν ένα suv 7θεσιο μιας και είμαι τριτεκνος.
Στην παρούσα κατάσταση λοιπόν το μόνο που θα μπορούσα να κάνω θα ήταν μια επισκευή -ψιλοσυμαζεμα-βελτίωση οδηγική του αυτοκινήτου με πληροφορίες πλάνο να με βγάλει 6-10 χρόνια.
Μέχρι τα παιδιά μου να μεγαλώσουν και να πάρω καινούριο... ;-)
Σκέφτηκα λοιπόν να γραφτώ στο φόρουμ σας για να βοηθήσετε στα σχέδια μου και βέβαια να γνωριστούμε στο μέλλον από κοντά.
 

hlias sar

Newbie
Nov 2, 2016
6
0
0
θεσσαλονικη
καλησπερα ειμαι νεο μελος .πηρα ενα 1.6 φιεστα του 2010 και τωρα θα αρχισω σιγα σιγα το φτιαξιμο του.μου αρεσε που υπαρχουν πολλα μελη που γραφουν πραγματα που εχουν ψαξει και με κατατοπίζουν σε καθε τι που μπορει να σκεφτομαι να κανω.αυτα παιδια ευχαριστω
 

Sonic

Pro Member
Nov 9, 2016
576
2
18
32
Αθήνα
www.facebook.com
Καλησπέρα στην ομάδα! σαν νέο μέλος να συστηθώ με την σειρά μου.
Με λένε Θωμά, είμαι από Αθήνα και είμαι κάτοχος από το καλοκαίρι ενός fiesta 2013 1.0 125 αλογάκια που αγόρασα με 16.000 χλμ, ο προκάτοχος του είχε προβεί σε stage 2 (πρόγραμμα, φίλτρο, intercooler, εξάτμιση) από την chiptronic, όποτε αποδίδει 160 θυρία :p
Έχω σκοπό σε κάποιες μελλοντικές βελτιώσεις (εμφανησιακές πιο πολύ) με τον καιρό.
Η εγγραφή μου στο φόρουμ όπως λέει και ο τίτλος fiesta-maniacs <3
Θα χαρώ να σας γνωρίσω από κοντά κάποια στιγμή παιδιά :)
 

Fiesta308

Newbie
Σεπτ. 27, 2016
2
0
0
Καλησπερα παιδια!!!τι κανετε? μετα απο κατι προσωπικα τεχνικα προβληματακια ειμαι και γω μελος αθτης της ομορφησ παρεας!!!
 

Smoof

Rookie
Σεπτ. 24, 2016
37
0
6
Καλησπερα και απο μενα στη παρεα!
Ειμαι ο Κωνσταντινος απο Πειραια..ευτυχης κατοχος προσφατα ενος fiesta mk7 sport..
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread