Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
το ξερω οτι δεν εχουν ακουστει και τα καλυτερα,απλα το λεω γιατι του εστειλαν οτι δεν χρειαζεται προγραμματισμος!οποτε γλυτωνεις και σε χρονο και σε χρημα!
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
moican said:
το ξερω οτι δεν εχουν ακουστει και τα καλυτερα,απλα το λεω γιατι του εστειλαν οτι δεν χρειαζεται προγραμματισμος!οποτε γλυτωνεις και σε χρονο και σε χρημα!
εγώ δεν πιστεύω ότι δεν θέλει προγραμματισμό,άσε τους να λένε,να πουλήσουν θέλουν
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
Κατοπιν επικοινωνιας με pumaspeed μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται προγραμματισμο γιατι δεν εχουν μεγαλα αμυγδαλα οι εκκεντροφοροι.μιλανε για αποδοση απο 6-8αλογα
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
εγω παντως θα κανα reprofile τους μαμα. Δεν αξιζει να πληρωσει καποιος 500 λίρες για 6-8 αλογα. Ή βαζουμε εκκεντροφορους ή δεν βαζουμε... Και γω την πατησα που πηρα τους δικούς μου (μεταχειρισμένους 250 ευρω), πιπερ 1ο σταδιο και είναι σαν να χω τους μαμα, ελαχιστη διαφορα...
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
turbomaniac said:
εγω παντως θα κανα reprofile τους μαμα. Δεν αξιζει να πληρωσει καποιος 500 λίρες για 6-8 αλογα. Ή βαζουμε εκκεντροφορους ή δεν βαζουμε... Και γω την πατησα που πηρα τους δικούς μου (μεταχειρισμένους 250 ευρω), πιπερ 1ο σταδιο και είναι σαν να χω τους μαμα, ελαχιστη διαφορα...
Αλεξ η reprofile δεν έχουμε πει ότι δεν κρατάνε και ότι μετά από κάποια χιλ θα θέλουν πάλι reprofile να γίνει ενώ με τα έτοιμα κρατάνε,υποθέτω τουλάχιστον
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
scorpion said:
Αλεξ η reprofile δεν έχουμε πει ότι δεν κρατάνε και ότι μετά από κάποια χιλ θα θέλουν πάλι reprofile να γίνει ενώ με τα έτοιμα κρατάνε,υποθέτω τουλάχιστον

Εκτιμω οτι δεν παθαινουν τιποτα τα reprofile είναι μυθος απο τα ραλι επειδη είχαν υδραυλικά ωστηρια και δεν μπορούσαν να κανουνε σωστη ρυθμιση τα διακενα μόνα τους.  Μετρησα τα διακενα στο μηχανακι (reprofile μπουμπης) μετα απο 5000 χλμ, δεν έχει χάσει εκατοστο του χιλιοστού.. Θα ξαναμετρησω μετα 10000 χλμ (τοσο πρεπει απο τον κατασκευαστη) και αμα δω διαφορά θα το γραψω, περιμενετε νεα...
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
moican said:
το ξερω οτι δεν εχουν ακουστει και τα καλυτερα,απλα το λεω γιατι του εστειλαν οτι δεν χρειαζεται προγραμματισμος!οποτε γλυτωνεις και σε χρονο και σε χρημα!

Εκκεντρα χωρίς προγραμματισμό;; Κουλο μου φαίνεται! Εδώ και προγραμματισμό να κανείς, θέλεις κ άλλες παραμέτρους στο καπάκι για να πεις ότι έχεις κάνει κάτι καλο!!
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
turbomaniac said:
Εκτιμω οτι δεν παθαινουν τιποτα τα reprofile είναι μυθος απο τα ραλι επειδη είχαν υδραυλικά ωστηρια και δεν μπορούσαν να κανουνε σωστη ρυθμιση τα διακενα μόνα τους.  Μετρησα τα διακενα στο μηχανακι (reprofile μπουμπης) μετα απο 5000 χλμ, δεν έχει χάσει εκατοστο του χιλιοστού.. Θα ξαναμετρησω μετα 10000 χλμ (τοσο πρεπει απο τον κατασκευαστη) και αμα δω διαφορά θα το γραψω, περιμενετε νεα...
Αλέξη για το πόσο γρήγορα θα φαγωθούν τα έκκεντρα του μπουμπη παίζουν ρόλο και άλλα πράγματα. Όπως η σκληρότητα των ελατηρίων στις βαλβίδες, η σχεδίαση της κεφαλής (το που είναι τοποθετημένος ο εκκεντροφόρος) η θερμοκρασίες, το όριο στροφών που θα φτάνει το συγκεκριμένο αυτοκίνητο που θα τους φωραει κλπ
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
StuparArt said:
Αλέξη για το πόσο γρήγορα θα φαγωθούν τα έκκεντρα του μπουμπη παίζουν ρόλο και άλλα πράγματα. Όπως η σκληρότητα των ελατηρίων στις βαλβίδες, η σχεδίαση της κεφαλής (το που είναι τοποθετημένος ο εκκεντροφόρος) η θερμοκρασίες, το όριο στροφών που θα φτάνει το συγκεκριμένο αυτοκίνητο που θα τους φωραει κλπ

11000 εχει κοφτη το μηχανακι... ο χρονος θα δειξει
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Ποιο μηχανάκι βαράει 11000;;;;;; Κάτι έχω χάσει, η κάτι δεν έχω καταλάβει!!!
 

evogreek93

Rookie
Jul 30, 2011
19
0
0
reprofile παιζει για το μκ7? Επισης ξερει κανεις αν μπορουμε να κατεβασουμε το καπακι για να χει πιο πολυ συμπιεση? Ή δεν θα το διαβαζει?
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread