Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Ilv

Original poster
Newbie
Jan 24, 2024
2
2
1
Μοντέλο
MK8 ST
Καλησπερα σε ολους. Ειμαι νεο μελος με ενα Fist mk8 2018. Το πηρα πριν τρεις μηνες και τις τελευταιες εβδομαδες ψαχνω να διαλεξω προγραμμα. Εχουμε πλεον 2024 και φαινεται στα ξενα φορουμ οτι οι εγγλεζοι πλεον τεινουν προς Mountune m260 και dreamscience μεταξυ αλλων. Ειδα εδω εχουμε δεκα συζητησεις στις βελτιωσεις του mk8 ST, και τελευταιο σχολιο περιπου προ διετίας. Δεν εχω βρει ακομα επισημο αντιπροσωπο απο καποια μεγαλη εταιρεια για βελτιωσεις ford στην ελλαδα. Επισης δεν εχω βρει καποιο σχολιο απο ενα προτζεκτ που προχωρησε τελικα με ενα νεοτερο m260 η με καποιο αλλο προγραμμα καποιασ γνωστης εταιρειας. Για αυτο και ξανα-ανοιξα το θεμα και συγνωμη για την επαναλληψη. Εχουμε καθολου εντυπωσεις απο καποια προχωρημενη συνεργασια με mountune-dreamscience-revo-pumaspeed-και αλλα? Καποιον που να φοραει αυτα στο αυτοκινητο του η να εχει βρεθει μεσα σε δυο απο αυτα σε καποιο meet. Εχει γινει στην ομαδα πραγματικη συγκριση εκ του αποτελεσματος με οποιαδηποτε προγραμματα? Απο οτι διαβαζω στα ξενα, η mountune προσφερει υποτιθεται ασφαλεια με προγραμματα πιο ηπεια αλλα τι κανει το 260? Επισης η dreamscience σχολιαζεται για την καλη ροπη στα χαμηλα απο μερικους που γραφουν αλλα προεκυψαν καποια ζητηματα με την καταναλωση καυσιμου που ανεβηκε μεχρι καποια αναβαθμιση που εκαναν. Τελος παντων πουθενα δεν ειναι ξεκαθαρο τιποτα και για αυτο ηθελα να ρωτησω ξανα τωρα που περασε καιρος αν εχουμε καποια νεοτερα σε εμας εδω απο καποιον που διαλεξε και εβαλε και εχει να μας πει. Ευχαριστω και συγνωμη για την μεγαλη εισαγωγη.
 

BloodMage

Member
Jun 8, 2021
135
49
28
ΑΘΗΝΑ
Μοντέλο
MK8 ST
LOCATION
MK8.5 ST2 Frozen White
Καλημερα και γουελκαμ !
Γενικα θα δεις οτι το φορουμ εδω δεν ειναι ενεργο
Αν εχεις FB μπες στο frod performance club ειναι πολυ ενεργοι και εχουν πολλα fist φτιαγμενα
Πανω στο θεμα που ειπες, και για μενα η Mountune ειναι οτι καλυτερο αν αποφασισεις να πας με τους αγγλους. Το κακο μονο εκει ειναι το θεμα του τελωνειου. Δεν υπαρχει πλεον αντιπροσωπεια εδω της Mountune
Απο την αλλη εχουμε 2 πολυ καλους προγραμματιστες (Ace motorsport. SP tuners) που κανουν παρα πολυ καλη δουλεια και εχου φτιαξει παρα πολλα ford με πολυ καλα αποτελεσματα και safe
Γνωμη μου, πριν βαλεις προγραμμα βαλε μεγαλυτερα φρενα και εναν καταλυτη 200αρι και θα εισαι απροβλημάτιστος
 
  • Like
Αντιδράσεις: Κεραυνός

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,040
156
63
Μοντέλο
MK6
Ειναι και η επιλογη bluefin superchips (πολλοι στην Βρεττανία το προτιμουν) και του racechip.
Αυτα οποτε θελει ο κατοχος τα εγκαθιστά και τα απεγκαθιστα.
 

Antonis_Cup

New member
Σεπτ. 26, 2022
56
23
8
Μοντέλο
MK8 ST
Εγώ αποφάσισα ότι θα μείνω στο m235 με την εισαγωγή της mountune και milltek.
 
  • Like
Αντιδράσεις: BloodMage

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread