Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
δεν είναι η πεταλούδα,είχε  το ποτενσιοόμετρο που έχει η πεταλούδα.Η πεταλούδα καινούργια δεν πέφτει κάτω από 400e
 

karebe

New member
Dec 15, 2011
83
0
0
250 ευρώ τελική τιμή όσο για το ποτενσιομετρο  τί σχέση έχει δεν σε καταλαβαίνω
 

karebe

New member
Dec 15, 2011
83
0
0
Εδώ και χρόνια κάποιος μηχανικός μου είπε πως φταίει ο συναγερμός μου θα τον απενεργοποιήσω μήπως με κόβει το ρεύμα και θα το δω
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
ο συναγερμος λιγο δυσκολο να είναι...

ουτε και η πεταλουδα πιστευω, μην βιαστεις να την αλλαξεις...

αν δεν σβηνει το αμαξι για εμανα αστο οπως είναι, στην πορεια θα βγαλει και άλλα συμπτωματα και θα καταλαβεις καλυτερα τι είναι. Αλλαξε βενζιναδικο και βαλε μερικες φορες κατοσταρα μηπως και στρωσει...

εισαι σιγουρος οτι ο διαγνωστικος δεν βγαζει κατι?
 

karebe

New member
Dec 15, 2011
83
0
0
Ο διαγνωστικος δεν βγάζει τίποτα όλα καθαρά στην αντιπροσωπεία  το αμάξι είναι μαμά το βενζινάδικο το έχω εμπιστοσύνη γιατί βάζω χρονιά από εκεί μού σβήνει κάθε μέρα η κρύο ή ζεστό μια φορά την ημέρα σίγουρα  ο συναγερμός δεν φταίει τελικά το δοκίμασα μήπως τα  Bluetooth????  Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μπορούν να βρουν τί έχει
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
το πιο πιθανο είναι να είναι η πεταλούδα, αλλα δεν συμφερει να αγορασεις μια πριν σιγουρευτεις με δοκιμή οτι είναι αυτη η αιτια.

πες στην αντιπροσωπεια να βρουν μια πεταλουδα να δοικμάσουν και αν ελιναι αυτο τοτε ν΄αλλαξεις.

αν σου πουνε οχι πήγαινε σε άλλη αντιπροσωπεια..
 

karebe

New member
Dec 15, 2011
83
0
0
Μου είπαν να βάλουμε μια δοκιμαστικά αλλά πάλι άτυχος είχαν από  1.4 και όχι από 1.6  και εγώ πιστεύω πεταλούδα πήγα έξω και ρώτησα αλλά και στην αντιπροσωπεία μου είπαν καινούρια 250 ευρώ
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
billz said:
μηπως θελει καθαρησμα ο MAP??

δεν εχει μαπ το mk7 έχει maf...

υπαρχει ομως πραγματι μια μικρη περιπτωση να λαλακιζεται απο maf.

τσεκαρε μην έχει καμια τρυπα μετα τπ maf... και φυσηξε τον λιγο μην έχει κανενα σκουπιδακι ειδικά αν έχουν προσφατα αλλαξει φιλτρο αέρα...
 

karebe

New member
Dec 15, 2011
83
0
0
Γρανάζι μεταβλητου το βρήκαμε αντιπροσωπεία Στάθης Χρυσαυγή Θεσσαλονίκης για να μαθαίνουν μερικές αντιπροσωπειες να μην βαριούνται να ψάχνουν
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
turbomaniac said:
δεν εχει μαπ το mk7 έχει maf...

υπαρχει ομως πραγματι μια μικρη περιπτωση να λαλακιζεται απο maf.

τσεκαρε μην έχει καμια τρυπα μετα τπ maf... και φυσηξε τον λιγο μην έχει κανενα σκουπιδακι ειδικά αν έχουν προσφατα αλλαξει φιλτρο αέρα...
το 1.25 και το 1.4 έχουν MAP … το 1,6 έχει MAF όπως και όλα τα eco


karebe said:
Γρανάζι μεταβλητου το βρήκαμε αντιπροσωπεία Στάθης Χρυσαυγή Θεσσαλονίκης για να μαθαίνουν μερικές αντιπροσωπειες να μην βαριούνται να ψάχνουν
Κάτι τέτοιο νομίζω παρουσίαζαν και τα Focus II
 

karebe

New member
Dec 15, 2011
83
0
0
Τελικά ούτε τα γρανάζια μεταβλητου δεν ήταν τζάμπα 400 ευρώ μαζί με τον ιμάντα χρονισμου θα τρελαθώ είναι κοροϊδία αυτού που μου συμβαίνει
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Μα καλά πως τότε σου είπαν ότι είναι τα γρανάζια?? Γιατί τα πλήρωσες από τη στιγμή που δεν ήταν αυτό το πράγμα?
Τους πήγες ένα αυτοκίνητο με πρόβλημα πειραματιστήκαν σου άλλαξαν πράγματα δεν το έφτιαξαν και έχουν την απαίτηση να πληρωθούν και από πάνω. Να το ξανά πας.

Δηλαδή εάν πας σε πέντε συνεργεία και τα πέντε σου αλλάξουν από κάτι το οποίο το πληρώνεις και στο τέλος δε δουλεύει … ε λογικό είναι κάποια στιγμή να βρεθεί ο "κατάλληλος" μάστορας που θα σου το βρει από τη στιγμή που θα ξέρει ότι δεν έφταιγε το ένα , δεν έφταιγε το άλλο από τις κουβέντες που θα του κάνεις για το που το πήγες και το τι σου άλλαξαν όλοι οι προηγούμενοι. Στο τέλος θα βγει μάγκας ο τελευταίος ο οποίος μπορεί να μη ξέρει που παν τα τέσσερα (μπουζί στον πετρελαιοκηνήτηρα whistling)

Το αμάξι σου το έχουν λογκάρει? Σου το έχουν κρατήσει να κάνουν δοκιμές με το datalogger?
 

karebe

New member
Dec 15, 2011
83
0
0
Το έχουν κρατήσει ναι το κάνανε οδήγηση με συνοδεία υπολογιστή και αποφάσισαν πως είναι τα γρανάζια μεταβλητου εμένα δεν μου το βγάζετε από το μυαλό μου πως είναι ή πεταλούδα γκαζιού και φυσικά αφού υποτίθεται πως το κάνανε τους πλήρωσα λογικό είναι δεν μπορούσα να φύγω έτσι μακάρι να ήξερα να το έκανα μόνος μου

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1398693321[/time]
Ο δυνατός ήχος βγαίνει από την πλευρά της πεταλούδας τί σχέση έχει ή πλευρά τον γρανάζι που βρίσκονται εντελώς από την άλλη πλευρά
 

saltofx_v

New member
Mar 20, 2012
86
0
0
Thessaloniki
www.facebook.com
φιλε μου αυτο το προβλημα ακριβως(ανεβοκατεβαιεν σαν τρελο το στροφομετρο..και εσβηνε στα φαναρια) ειχα σε nissan micra......εφταιγε ο maf
τον αλλαξα και ησυχασα!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread