Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

billz

Original poster
Member
Oct 13, 2010
226
0
0
PATRA
Καθε σχεδον φορα που βαζω βενζινη(συνηθως 100αρα)για μερικα λεπτα το αμαξι κανει μπουκοματα δλδ δινεις γκαζι και αυτο επιβραδυνει(το AFR δειχνει παυλες οταν το κανει)αμα το πλακοσω λιγο συνερχετε πιο γρηγορα αλλες φορες αργει  παρα πολυ...πιο πολυ το κανει οταν του βαζω μπολικη βενζινη.εχω αλαξει και φιλτρο βενζινης(ειχε πιασει πολυ βρωμα και αμμο)και αντλια βενζινης και το προβλημα συνεχιζει!τι αλλο μπορει να φταιει?επισης ειχε φαει το αμαξι 2 μηνες ακινησιας και ο δηκτης της βενζινης καποιες φορες που γεμιζω αργει να ανεβει.στο διαγνωστικο δεν εχει βγαλει καμια βλαβη
 

Pa_Nos_1400cc

Pro Member
May 10, 2010
521
0
16
47
Αγρίνιο
billz said:
Καθε σχεδον φορα που βαζω βενζινη(συνηθως 100αρα)για μερικα λεπτα το αμαξι κανει μπουκοματα δλδ δινεις γκαζι και αυτο επιβραδυνει(το AFR δειχνει παυλες οταν το κανει)αμα το πλακοσω λιγο συνερχετε πιο γρηγορα αλλες φορες αργει  παρα πολυ...πιο πολυ το κανει οταν του βαζω μπολικη βενζινη.εχω αλαξει και φιλτρο βενζινης(ειχε πιασει πολυ βρωμα και αμμο)και αντλια βενζινης και το προβλημα συνεχιζει!τι αλλο μπορει να φταιει?επισης ειχε φαει το αμαξι 2 μηνες ακινησιας και ο δηκτης της βενζινης καποιες φορες που γεμιζω αργει να ανεβει.στο διαγνωστικο δεν εχει βγαλει καμια βλαβη

Νομίζω μετά απο όλα αυτά πας για ελεγχο στα μπεκ και τη μπεκιέρα. Επισης στη δεξια μεριά οπως κοιτάζουμε απο εμπρός το μοτέρ είναι και ο ρυθμιστής πιεσης. αλλα και παλι ποιός ξέρει τι γίνεται
 

Dark knight

Hero Member
Και εγω νομιζω οτι τα μπεκ εχουν πιασει λιγο βρωμια μαλλον και σου το κανει αυτο γιατι πριν πολυ καιρο ενα φεγγαρι ειχα και εγω ακριβως τα ιδια συμπτωματα.Εκανα καθαρισμο στα μπεκ και απο τοτε ολα ειναι ρολοϊ.
 

billz

Original poster
Member
Oct 13, 2010
226
0
0
PATRA
Απλα μου κανει εντυπωση γτ το θυματε και το κανει σχεδον καθε φορα που βαζω βενζινη...αμα δν το κανει θα δουλευει ρολοι μεχρι να το ξανακανει σε επομενο γεμισμα η μεθεπομενο!το εβαλα μεσα για καθαρισμο ντεποζιτου σωλινακια κλπ κλπ κ αν συνεχησει παω στα μπεκ!
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
τα προβλήματα δεν εχουν σταματημο η αιτια αντλια βενζινης και λιγο μπαταρια εχθες ωραια και καλα φτιαχνω το ψυγειο μετα παω στο χωριο για διακοπες και βαζω βενζινη 95 το γεμιζω 60 ευρω φτανω στο χωριο παρκαρω σε ενα ξαδερφο μου που εχει ανηφορικο δρομο κάθομαι εκει 3 περιπου ωρες μπαινω στο αμαξι βαζω μπροστα και αρχιζουν τα προβληματα 1 μπαταρια βαζω ηλεκτροδια δινουμε γκαζι αυτος εχει ενα πολο παιρνει για 10 δευτερα αφου το κοντερ λεει 0 βενζινη όπως ειπα πριν 40 ευρω 2 βενζινη βαζω μπροστα τιποτα το ζοριζω ακουγεται στο τελος ενα μμπαμ μπουμ το αφησα τωρα δεν ξερω τι να κανω εχω αγανακτήσει θα φωναξω οδικη να το παει στη θεσσαλονικη το χωριο ειναι λιγο πιο εξω απο θεσσαλονικη φοβαμαι μη το χαλασα
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
Crazy said:
Τι έβαλες; ηλεκτρόδια;  ???
τα καλωδια με τους κροκόδειλος στη αρχη εμεινα απο μπαταρια δεν την εχω αλαξει αλλα την ειχα φορτησει
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
Crazy said:
Tα ηλεκτροδια ειναι για ηλεκτροκολληση... ;)
ενοω τα καλωδια που βαζουν μπροστα με  2 αμαξι μη βγαινουμε εκτος θεματος φιλικα το λεω αν και ειμαι λιγο στεναχωρημένος.
 

ilias86

Hero Member
Vip Team
MK7.5
May 28, 2011
1,194
22
38
37
Γλυφάδα
Μοντέλο
MK7.5
Η μπαταρια μηπως ειναι για αλλαγμα?ποσα χρονια την εχεις?με την αντλια τι εκανες, γιατι αν ειναι χαλασμενη λογικο ειναι παρολο που μεσα βενζινη αλλα να μην κυκλοφορει.Επισης μπορει να εχει βουλωσει το φιλτρο βενζινης, οποτε αυτο να κανει προβλημα
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
ilias86 said:
Η μπαταρια μηπως ειναι για αλλαγμα?ποσα χρονια την εχεις?με την αντλια τι εκανες, γιατι αν ειναι χαλασμενη λογικο ειναι παρολο που μεσα βενζινη αλλα να μην κυκλοφορει.Επισης μπορει να εχει βουλωσει το φιλτρο βενζινης, οποτε αυτο να κανει προβλημα
λογω αδειας απο ατυχημα στο ποδι περσυ μου εμεινε απο μπαταρια και μετα απο την αναρρωση πηγα να το βαλω μπρωστα  για να παω στη δουλεια και δεν επαινρνε πηρα ενα φιλο να βαλουμε καλωδια δεν επαινε μεταμομετα εβαλα τη μπαρια του πηρε  δουλευε την δικια μου τη φορτισα και ηταν κομπλε την ειχα παρει το 2013 αλλα μεχρι και προχθες μετα παπαλα παλι φορτιση με καλωδια και η βενζινη να μου δειχνει 0 λες και δεν εχω βαλει το βαζω μιζα πολλα λεπτα και ακουγεται μμπαμ μμπουμ παιζει να χαλασα το μοτερ? απο αυτοκινητα ξερω μονο να αλλαζω κανα λαδακι οχι και τα κουσουρια τους πριν λιγο εβγαλα το φιλτρο βενζινης και εβγαζε λασπες εντωμεταξύ το εκανα σερβις και δεν το αλλαξα επειδη δεν ειχε κανει πολλα χιλιομετρα τωρα το προβλημα ειναι οτι ειμαι σε διακοπες μπορω να βαλω μια μουφα δεν μπορω να βρω το ανταλλακτικο εκτος αν το παραγγείλω στο εξοχικο μου απο μαγαζι και κατι οφφ για να παω στη παραλια περπαταω 1 χιλ περιπου  :D
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
το πρόβλημά σου οφείλεται στην κακή ποιότητα τις βενζίνης
3 πράγματα πρέπει να προσέχεις...την ποιότητα που βάζεις,να μην το αφήνεις να ανάβει ρεζέρβα και να αλλάζεις πιο τακτικά το φίλτρο βενζίνης αφού η ποιότητες είναι χάλια...δεν είναι ακριβό...
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
scorpion said:
το πρόβλημά σου οφείλεται στην κακή ποιότητα τις βενζίνης
3 πράγματα πρέπει να προσέχεις...την ποιότητα που βάζεις,να μην το αφήνεις να ανάβει ρεζέρβα και να αλλάζεις πιο τακτικά το φίλτρο βενζίνης αφού η ποιότητες είναι χάλια...δεν είναι ακριβό...
τωρα το προβλημα μου ειναι που εκανε αυτο το μπαμ μπουμ δεν πιστευω να εκαψα το μοτερ εντομεταξυ παρειγγειλα μια μπαταρια varta και ενα φιλτρο βενζινης κοστος 70 ευρω με τα μεταφορικα 75 ευρω μακαρι παιδια να ειναι το τελευταιο πρόβλημα τη δευτερα θα τα παραλαβω η μπαταρια εβγαλε πριν λιγο 5 βολτ οταν εμεινα ειχα 9 βολτ και το εκανα με τα καλώδια και πηρε για 10 δευτερα
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
ουσιαστικα μιζαρα χωρις σταματιμο μπας και παρει αλλα ακουστικε ενα σκασιμο μπαμ μπου αυτο τωρα με ενδιαφερει το εχω σε ανηφορα κιολας δεν νομιζω να εσπασα το μοτερ δεν τραβούσε βενζινη.
 

Crazy

Hero Member
Vip Team
Jul 8, 2010
1,568
8
38
38
Οπου υπαρχει στροφη....
pt1986 said:
ουσιαστικα μιζαρα χωρις σταματιμο μπας και παρει αλλα ακουστικε ενα σκασιμο μπαμ μπου αυτο τωρα με ενδιαφερει το εχω σε ανηφορα κιολας δεν νομιζω να εσπασα το μοτερ δεν τραβούσε βενζινη.
Αδερφε δν σπαει ετσι ευκολα το μοτερ.... Δεν ειναι ασφαλεια να καει,τι το περασες? το μπαμ μπου,προφανως ειναι επειδη δν εδινε βενζινη...

Υ.γ εμ κι εσυ εβλεπες δν επαιρνε τι το ζοριζες?
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
Crazy said:
Αδερφε δν σπαει ετσι ευκολα το μοτερ.... Δεν ειναι ασφαλεια να καει,τι το περασες? το μπαμ μπου,προφανως ειναι επειδη δν εδινε βενζινη...

Υ.γ εμ κι εσυ εβλεπες δν επαιρνε τι το ζοριζες?
αφου ειχε μεσα βενζινη και τελικα ειχε μπουκωσει το φιλτρο  σε ευχαριστω φιλε μου έφυγε ενα βαρος δεν εχει και εδω κανενα συνεργειο ερημια μαυρη να σαι καλα
 

Crazy

Hero Member
Vip Team
Jul 8, 2010
1,568
8
38
38
Οπου υπαρχει στροφη....
Προφανως επειδη δν εκανε σωστη αναφλεξη για αυτο το εκανε...

Μην αγχωνεσαι για το μοτερ... εδω 300.000 εχω κανει κ με ζορια κ δν εχει παθει τπτ,με μια μιζια λες να εσπασε?
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
παιδια το αυτοκινητο δουλεύει και παλι πηρε χωρις προβλημα με την μια η βλακεια ειναι οτι μεθαυριο φευγω απο το χωριο τελος καλο ολα καλα τελικα εχεις δίκιο crazy αυτα τα μοτερ που μας έβαλαν ειναι σκυλια σε  Ευχαριστώ πολυ
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread