Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Nos7

Administrator
Original poster
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #1
σημερα το πρωι μου εκανε το εξης κουλο το ηχοσυστημα.....αυξομειωνε την ενταση μονο του....οχι ομως απο το Adaptive Volume!!!!το εβλεπα στην οθονη οτι επεφτε μια γραμμουλα η ενταση και μετα απο λιγο αυξανοταν....παρατηρησα οτι το κανει οταν εστριβα το τιμονι!!!!!εννοειται χωρις να πατησω κατι απο τα χειριστιρια στο τιμονι....σκεφτικα μηπως εχει κοπει κανενα καλωδιο που φευγει απο τα χειριστιρια και περναει μεσα απο το τιμονι και οταν το στριβω βραχυκυλωνει και αυξανει την ενταση αλλα δεν μοθ το ξαναεκανε....!!!!
 

Nos7

Administrator
Original poster
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #3
δαιμονισμενα ειναι τα 120 αλογα που εχει :p :p :p......αλλα δεν νομιζω να παιζει κανενα ρολο με τον ηχο αυτο!!παντως και τωρα που πηγα μεχρι την μεταμορφοση και γυρισα δεν μου εκανε τιποτα!!!!!
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Εμενα παλι οταν το ειχα πρωτοπαρει το fiesta πηγα να κλεισω την πηγη με αναμενη μηχανη και δεν εκλεινε με τιποτα...Ουτε δυναμωνε ουτε χαμηλωνε ουτε τιποτα...Νεκρη τελειως...Εσβησα και ξανααναψα και ολα κομπλε...Ισως να μπλοκαραν τα ηλεκτρονικα(βουλωμενο γραμμα διαβαζω....:p  )
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Αμα δεν στο ξανακανει απλα δεν ασχολεισαι.Αν ασχολεισαι με το καθετι στο τελος θα χασεις τη μπαλα.
http://www.youtube.com/watch?v=oOLJc2hRtVw
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
pitbull said:
Αμα δεν στο ξανακανει απλα δεν ασχολεισαι.Αν ασχολεισαι με το καθετι στο τελος θα χασεις τη μπαλα.
http://www.youtube.com/watch?v=oOLJc2hRtVw

+1
 

Nos7

Administrator
Original poster
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #7
παιδια δεν μου το εχει ξανακανει...και σημερα με την εκδρομουλα τοσες ωρες αναμενο και δεν εκανε το παραμικρο....οποτε δεν ασχολουμε αλλο με αυτο το θεμα!!!!!!!
 

Raz

Rookie
May 17, 2010
36
0
0
35
Νέο Φάληρο, Πειραιάς
Τρωει κατι σκαλωματα και σε εμενα καμια φορα αλλα μετα απο ενα restart :p (κλεισιμο-ξανανοιγμα) ειναι κυριλε.. αστον τρελο στη τρελα του..
 

dimos

New member
Oct 29, 2010
58
1
8
'Oσοι έχετε παρόμοια με τα παραπάνω συμπτώματα από το ηχοσύστημα(έχω ακριβώς τα ίδια με το vouts), μου είπε ο ηλεκτρολόγος της ford ότι θέλει αναβάθμιση και ότι έχουν κάποια ανανεωμένα λογισμικά.Εννοείται εγγύηση.
 

dimos

New member
Oct 29, 2010
58
1
8
Δεν είμαι σίγουρος, θα ρωτησω την Παρασκευή και θα ενημερώσω την παρέα μας
 

dionpapad

Pro Member
Oct 1, 2010
373
0
0
ΠΑΤΡΑ
Η αντιπροσωπεία έκανε και στο δικό μου αναβάθμιση λογισμικού πριν 2 μήνες περίπου, επειδή έβγαζε χωρίς λόγο μύνημα για τα λάδια. Το νέο λογισμικό λοιπόν ελέγχει όλα τα συστήματα του αυτοκινήτου και όχι μόνο το ηχοσύστημα. Όλα μέσα στην εγγύηση φυσικά.
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Μηπως καποιος ξερει που μπορουμε να βρουμε το προγραμματακι που λειτουργει η πηγη???Ισως τα παιδια που εχουν τις διασυνδεσεις να μπορουν να το βρουν με καποιο τροπο....Θελω να κανω ενα μικρο πειραμα να δουμε αν θα πιασει....
 

Focusman

Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
Αυτη η αναβαθμιση που διαβασα παραπανω αφορα Fiesta ποιας κατασκευης? Δηλαδη το δικο μου που κατασκευαστηκε Δεκεμβρη του 09 χρειαζεται αναβαθμιση??
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
ακριβως...Θελω να δω με ποιον τροπο μπορω να το φτιαξω να κανει παραπανω πραγματα...Να προσθεσω καποια πραγματα να τροποποιησω καποια αλλα... ;)
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
vouts said:
Μηπως καποιος ξερει που μπορουμε να βρουμε το προγραμματακι που λειτουργει η πηγη???Ισως τα παιδια που εχουν τις διασυνδεσεις να μπορουν να το βρουν με καποιο τροπο....Θελω να κανω ενα μικρο πειραμα να δουμε αν θα πιασει....
dionpapad said:
Όταν λες "προγραμματάκι" εννοείς μήπως το Firmware της πηγής;
γινεται κατι τετειο;;
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Πρεπει να βρουμε το προγραμματακι που τρεχει στο media και διαχειριζεται ηχο και bluetooth κτλ,να το βαλουμε στην καταλληλη γλωσσα προγραμματισμου και να του αλλαξουμε μερικα πραγματακια...Βεβαια θελει και λιγο διαβασμα αλλα απ οτι φαινεται δεν μπορουμε να βρουμε το προγραμματακι... ;) Για την ακριβεια ηθελα να το παλεψω λιγο μηπως και βαλω ελληνικους χαρακτηρες στο μενου... ;)
 

Mormagor

New member
Mar 28, 2011
53
0
0
Το παρακάτω δεν είναι ακριβώς βλάβη. Έιναι πιο πολύ κάποιο BUG που διορθώνεται αν και είναι πολύ ενοχλητικό όταν συμβαίνει.
Εγώ αν και είμαι του σιντιού, του βινυλίου και του ηχοσυστήματος στο σπίτι, στο fiesta έχω ένα 8giga USB και ακουω τις μεταλλιές μου απο το mp3 player του αυτοκινήτου. Που και που όταν παίρνω το USB για να του βάλω καινούρια τραγούδια κάποιες φορές όταν το ξαναβάζω κολλάει στο τελευταίο τραγούδι που έπαιζε και δεν ακούγεται τίποτα. Τις περισσότερες φορές διορθώνεται άν βάλεις να παίξει κάτι άλλο το AUX και μετά το USB σου πάλι. Όμως μια φορά συνέβει το εξής: ολο το ΑUX είχε κολλήσει στο ride the lightning των metallica και δεν έλεγε να ξεκολλήσει. Μόνο το radio έπαιζε, ούτε καν το κινητό δεν συνδεόταν. Μετά απο αρκετό πάλεμα και βρισίδι έβαλα ένα άλλο USB  με μουσική το οποίο αναγνώρισε και μετά ξανά το πρώτο και δούλεψε μια χαρά.
Ελπίζω να βοήθησα αν κάποιος άλλος έχει το ίδιο πρόβλημα και ελπίζω να με βοηθήσει αν κάποιος ξέρει κάποια λιγότερο ποντιακή λύση  redface
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread