Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

asthenosphere

Original poster
Rookie
Jul 24, 2012
15
0
1
Καλησπερα!
Μετα απο 6 χρονια χρησης και 100.000 χλμ τρελαθηκε το control του ηχου πανω στο τιμονι.δεν εχω cruise control.μονο τα στανταρ κουμπια του ηχοσυστηματος αριστερα  πανω στο τιμονι.παταω αυξηση ηχου αλλαζει σταθμο κλπ κλπ
Να σημειωθει οτι μετα απο 6 χρονια πρωτη φορα αλλαξα σταθμο απο το κεντρικο ταμπλο..

Εχουν περασει μερικες βλαβες που διορθωθηκαν οπως
1)παραθυρο που ανεβοκατεβαινε μετα απο αποςυνδεςη μπαταριας (μετα απο μερικες ωρες χρησης ηρθε στα ισια του. Το εχω παθει 3-4 φορες)
2)Κοψιμο κινηταρα σαν να αφηνω γκαζι καπου στις 3000 στροφες( οταν εβαλα υγραεριο ολα γινανε καλα με ενα καπακι λαδι στο ντεποζιτο βενζινας)( εγινε εγκαταςταςη υγραεριου κ ολα καλα, που λενε οτι ειναι πιο ευαισθητο γενικα)
3)καμενος αναπτηρας (αλλαγη ασφαλειας πισω απο το ντουλαπακι)
4)τριξιματα ( ακομη τα εχω κ μαλλον θα κοιταξω για σπρει σιλικονης μηπως κανει δουλεια.)

Το πιο εκνευριστικο απο ολα ομως ηταν τα κουμπια....αντε σηκωσε χερι...κ να μην σου κανει κανενας σταθμος...παει πιαστηκα μονο στη σκεψη...αχαχαχαχα
Ξερετε κατι? τι κανω? θελει καθαριστικο επαφων? πως το ανοιγω? τι μπορει να φταιει?  :mad:  AR15firing
 

saltofx_v

New member
Mar 20, 2012
86
0
0
Thessaloniki
www.facebook.com
μπορει να χαλασε ο διακοπτης και να θελει αλλαγη.........πρεπει να βγαλεις το τιμονι βασικα για να μπορεσεις να βγαλεις και το διακοπτη και να δεις τι συμβαινει...
 

Focusman

Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
Τα χειριστήρια του ηχοσυστηματος στο τιμονι εχουν να λειτουργησουν σωστά καμια 3ετια. Σκεφτηκα να βγαλω το καλυμμα το ασημενιο και να το πειράξω. Για να γινει σωστα η δουλειά να υποθεσω θέλει να βγαλω τον πολι της μπαταρίας, μην τυχον ανοιξει κανας αεροσακος. Σωστα?
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #4
αμα βγαλεις μονο το ασημι πλαστικο για να δεις τα κουμπια του ηχοσυστηματος δεν χρειαζεται να βγαλεις πολους μπαταριας!!!δεν μπλεκεις ουτε καν ακουμπας τον αεροσακο...τουλαχιστος εγω που το εχω βγαλει αρκετες δεν ειχα καποιο θεμα..
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread