Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

bonzo

Original poster
Rookie
Mar 7, 2023
14
0
1
Μοντέλο
MK6
Καλησπερα.
Το air condition στο ρελαντι σταματημενος δουλευει κανονικα και με αποδοση,
οταν θα τσιμπησω λιγο το γκαζι με ταχυτητα μεσα ή χωρις ξεκομπλαρει κατευθειαν ανακυκλωση και μη.
Εχει συμβει σε καποιον?που μπορει να οφειλεται?
fiesta 1.4 2002
 

Κεραυνός

Hero Member
Jan 8, 2016
1,044
156
63
Μοντέλο
MK6
Χαίρετε. Πιθανως καποιο ηλεκτρικο ή κατι με το φρεον. Ας γινει καποιος ελεγχος σε καποιον τεχνικο.

Δυστυχως καποιες φορες κλιματιστικα, συστημα ψυξεως και ηλεκτρικα ειναι περιπλοκα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: bonzo

bonzo

Original poster
Rookie
Mar 7, 2023
14
0
1
Μοντέλο
MK6
Καλα ειδικα τα ηλεκτρικα ειναι να μη μπλεξεις αν δεν εχεις και μαστορα που να στροφαρει.καλως σε ευχαριστω,οταν βρεθει η λυση θα το γνωστοποιησω για τυχον μελλοντικους υποψηφιους.
 

Κεραυνός

Hero Member
Jan 8, 2016
1,044
156
63
Μοντέλο
MK6
Για αρχη αν εχει επαρκες φρεον ή αν χρειαζεται κατι συντηρηση. Αλλιως κατι ηλεκτρικο.

Συμβαινει με κρυα μηχανη ή με ζεστη;
 

bonzo

Original poster
Rookie
Mar 7, 2023
14
0
1
Μοντέλο
MK6
Και με κρυα και με ζεστή ξεκομπλαρει,αλλα εχω update.στην εθνικη εν κινηση σημερα πατησα συμπλεκτη να πεσουν οι στροφες ανοιξα ερκο κομπλαρε και δουλευε κανονικα μεχρι που καναμε σταση για καφε.οταν ξαναμπηκαμε στο αμαξι παω να ανοιξω ξανα τιποτα κομπλαρε ξεκομπλαρε,μολις πιασαμε χιλιομετρα ξαναδοκιμαζω εν κινηση και δουλεψε κανονικα παλι.κατι με το σταματημενο παιζει,ειναι να τρελαινεσαι η φαση
 

SKYLINE

New member
Jun 3, 2020
98
15
8
Και με κρυα και με ζεστή ξεκομπλαρει,αλλα εχω update.στην εθνικη εν κινηση σημερα πατησα συμπλεκτη να πεσουν οι στροφες ανοιξα ερκο κομπλαρε και δουλευε κανονικα μεχρι που καναμε σταση για καφε.οταν ξαναμπηκαμε στο αμαξι παω να ανοιξω ξανα τιποτα κομπλαρε ξεκομπλαρε,μολις πιασαμε χιλιομετρα ξαναδοκιμαζω εν κινηση και δουλεψε κανονικα παλι.κατι με το σταματημενο παιζει,ειναι να τρελαινεσαι η φαση
Εδω μεσα δεν απαντανε ειτε γιατι δεν ξερουν ειτε γιατι κρατανε τις πληροφοριες για την παρτι τους!
Εγω προσωπικα περισσοτερες πληροφοριες/γνωσεις εχω δωσει παρα εχω παρει..!
Θα σου στειλω κατι σε π.μ
 

bonzo

Original poster
Rookie
Mar 7, 2023
14
0
1
Μοντέλο
MK6
Τελος ολα κομπλε το προβλημα εγινε,γεμισμα φρεον χρειαζοταν 405g και αλλαγη της ψηλης βαλβιδας γιατι ειχε κοπει η φλαντζα και ειχε διαρροη για το tip του θεματος
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
Μπράβο, θέλει κάθε χρόνο να το ελέγχεις και αν πέφτει μισό κιλό το χρόνο κάπου έχει διαρροή

Στάλθηκε από το A90 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread