Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

tabas

Original poster
Pro Member
Feb 15, 2013
375
1
0
42
Καλησπέρα! Ας κάνω και μία παρουσίαση της μεγάλης μου καψούρας που είχα και αποχωρίστηκα.
Έχουμε και λέμε:
subaru impreza gt my98 2.000cc

-Εμπρός προφυλακτήρας από gt 1999
-Εμπρός φανάρια από gt 1999
-Εμπρός spoiler από gt p1
-Εμπρός σηματάκι της prodrive
-Αεροτομή sti v6
-Ζάντες 17ΆΆ
-Φρένα 4πίστονα από wrx 04
-Σωληνάκια υψηλής μπρος πίσω goodridge
-Τακάκια ferodo ds2500 - δισκόπλακες brembo
-Σαλόνι ντυμένο(μπρος πίσω καθίσματα-πλαϊνά σαν sti μαύρο δέρμα-μπλε ύφασμα)
-Όργανα στην κεντρική κονσόλα 52mm (πίεση τούρμπο-θερμ λαδιού-halmeter)
-Συναγερμός elser με τηλεειδοποίηση προεκκίνηση και turbotimer
-Intercooler αλουμινίου από wrx 04 με waterspray
-Turbo vf34
-Εγκέφαλος prodrive sti
-Αναρτήσεις kyb χοντρομπούκαλες από sti
-Εξάτμιση 62mm από downpipe

Σίγουρα ξεχνάω πράγματα.......(περί ήχου subwoofer-ενισχυτές δεν γράφω)
Το αμάξι δούλευε πολύ λάιτ όσο το είχα (0.8bar) και πήγαινε πολύ καλά λόγω χαμηλού βάρους (κοπιές με evoviii μέχρι τα 200χλμ από 2ρες και λίγο μπροστά από 1ες - φιλικές δοκιμές με κολλητό μου).
Με το πρόγραμμα αυτό ανέβαζε έως 1.2 με 1.3bar αλλά δεν το είχα ανάγκη μιας και η δύναμη μου αρκούσε(άλλωστε το σασμάν σε αυτά την ακούει σχετικά εύκολα)(ο τωρινός ιδιοκτήτης από Αθήνα το έχει φτάσει αισίως 370άλογα στον Δημητριάδη)
Εκτίμηση δύναμης περίπου 250άλογα όταν το είχα εγώ.
Το πρόσεχα περισσότερο και από την γυναίκα μου!!
Ήταν κυριολεκτικός οργασμός ο θόρυβός του και η οδήγησή του σε στροφιλίκια.Ήταν το μοναδικό εδώ στην περιοχή και ακόμα με βρίσκουν άγνωστοι και με ρωτούν τι το έκανα.
Το είχα τρία χρόνια στην κατοχή μου και έκανα 30.000χλμ χωρίς κανένα πρόβλημα(το μεγαλύτερο ήταν η αλλαγή του ψυγείου από ράγισμα στο πλάι)
Προσωπικά θεωρώ το gt ως το πιο ωραίο subaru που βγήκε ποτέ(κολλήματα είναι αυτά)
Αυτά....δεν συνεχίζω γιατί........
Και επειδή τέτοιο θέμα δεν είναι τίποτα χωρίς φωτό ορίστε μερικές:
http://img69.imageshack.us/img69/303/dsc00533n.jpg
http://img267.imageshack.us/img267/9681/dsc004641.jpg
http://img560.imageshack.us/img560/3121/dsc00106l.jpg
http://img202.imageshack.us/img202/6950/dsc00105ra.jpg
http://img820.imageshack.us/img820/31/dsc00687tl.jpg
 

tabas

Original poster
Pro Member
Feb 15, 2013
375
1
0
42
Κατασκευή σπιτιού + γάμος = πούλημα μονόδρομος!!!χαχαχαχαχαχα!
Έτσι όπως έγιναν τα πράγματα με βενζίνη στο θεό και τέλη κουκουρούκου πάλι καλά να λέω....
Από την άλλη σκέφτομαι πολύ σοβαρά την αγορά ενός ίδιου (1.600cc) με προοπτικές άγριες!
Οι τιμές έχουν ξεφτυλιστεί. Δεν βιάζομαι! Το σίγουρο είναι ότι θα ξαναπάρω μιας και το γουστάρω τρελα....
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
δυστυχώς με αυτό το κ@λοκράτος που έχουμε μας στερεί κάθε όνειρο μας......

δεν βαριέσαι εσύ να σαι καλά και οι οικογένειά σου και θα πάρεις άλλο.....
 

tabas

Original poster
Pro Member
Feb 15, 2013
375
1
0
42
Το 22Β είναι με διαφορά το καλύτερο -πιο άγριο impreza που έβγαλε η subaru(προσωπική εκτίμηση).Κατασκευάστηκαν μόνο 400 και δυστυχώς Ελλάδα δεν πουλιόταν(ότι κυκλοφορεί εδώ είναι μούφα κατά 99%).
Το δικό μου ήταν 1998 μοντέλο (ουσιαστηκά 1998 έως 2000 ήταν το ίδιο αυτοκίνητο με ελάχιστες διαφορές - άλλα φανάρια εμπρός,προφυλακτήρα, φρένα 4pot, αεροτομή....)
Σαν μοτέρ το 98άρη ήταν λίγο πιο ανθεκτικό (τα 99άρια έκαιγαν τους maf με το τσουβάλι, στο 98άρη δεν παθαίνει ποτέ τίποτα!).
Γνήσια gt ήταν όσα είχαν ηλιοροφή. Τα υπόλοιπα μετατροπές (έχει βρωμίσει ο τόπος). Έτσι όπως έχουν ξεφτυλιστεί οι τιμές μπορείς με λίγα λεφτά να πάρεις new age sti (2002+) με πολύ καλύτερο πλαίσιο-φρένα-διαφορικά-σασμάν κλπ. Προσωπικά πάλι gt θα ξαναπάρω......
 

georgemav

Member
Jun 8, 2012
245
0
0
πόλη ωραίο το είχες tabas,αφού θες τοσο πολύ μακάρι να το ξανά πάρης ;)
 

Stelios....

Member
Feb 23, 2013
117
0
0
36
Παιανια
To Μοναδικο αυτοκινητο για το οποιο θα εκανα υπερβαση οικονομικη σημερα...Ειλικρινα το μοναδικο...

Δεν υπαρχει πιο Underground αυτοκινητο απλα...

Πραγματικα κριμα να πουλιεται τετοιο αυτοκινητο,ειδικα αν το εχεις οπως το ειχες...
Ειχα σκεφτει απειρες φορες να ξεκινησω με το 1,6,αλλα δεν το τολμισα ποτε...Ισως εκανα και καλα...
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Το πιο διαχρονικό imbreza ..πανέμορφο αλητικο.. Το γουστάρω πολυ με 18αρα legerRa χρυσή
 

tabas

Original poster
Pro Member
Feb 15, 2013
375
1
0
42
Το 1.6ts subaru είναι πεταμένα λεφτά!Σπάει για πλάκα και θέλει χρήμα για να πάρει λίγο τα πόδια του. Από αυτή την έννοια έκανες πολύ καλά που δεν ασχολήθηκες. Από την άλλη αν είσαι λίγο πιο πονήρός(όπως σκέφτομαι εγώ ;)) μπορείς να συνδιάσεις και τα δύο (γκάζια κλπ από 2.0lt και μειωμένα πάγια έξοδα από 1.6lt.....)
Παρόλο που είναι το πιο αλήτικο subaru το gt, το νέο μοντέλο(sedan) που έβγαλε τώρα είναι ότι καλύτερο έχει φτιάξει ποτέ η εταιρεία!
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
ωραιο αμαξι, αλλα καλα εκανες που το πουλησες, τα αμαξια είναι πεταμενα λεφτα...
Κάποτε θα το έγραφα ειρωνικά αυτο, αλλα τωρα το έννοω...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread