Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Nos7

Administrator
Original poster
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #1
εδω και παρα πολυ καιρο οταν πηγαινα σε τραχη δρομο ή σε δρομο με απανωτες λακουβες ακουγα εναν θορυβο σαν αλυσιδα να τριζει και μπρωστα και πισω στο αμαξι...εψαξα πραγματικα ΟΛΟ το αμαξι και στο μηχανοσταστιο αλλα μεχρι την εξατμηση μηπως ακουμπαγε κατι στην θερμοασπιδα αλλα τιποτα!!! :( :(
στην προιγουμενη συναντηση που ειχαμε στο coccoon και τα ειπαμε λιγο με τον Kwsta s fiesta μου ειπε οτι ειχε το ιδιο προβλημα και ο ενοχλητικος ηχος προερχεται απο τα μαμα μπουλονια...στο σερβις που εκανα βγαλαμε ΟΛΑ τα μπουλονια και τα γεμισαμε σιλικονη οχι για να κολησουν αλλα για να μπει μεσα η σιλικονη και να μην βαρανε και εχουμε θορυβο....μετα απο αυτο πηγα σε εναν τραχη δρομο που μου το εκανε παντα και δεν το ξαναεκανε!!!οποτε εαν εχετε το ιδιο προβλημα ξερετε πλεον απο που προερχεται και να ευχαριστησω πολυ τον Κωστα για την λυση που μου εδωσε ok234 ok234
 

nikos drift

Pro Member
Apr 24, 2011
348
0
0
μπραβο ρε μιχαλη και νομιζα οτι μονο εγω το εχω... πως τη βαζουμε τη σιλικονη αυτη?? εχουν στα συνεργεια??
 

Nos7

Administrator
Original poster
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #4
Πανο ειναι καπακια πλαστικα(αρκετα σκληρο) και απο τα πολλα βαλε βγαλε χαλαρωσανε και βαραγανε ;) σε μερικους χαλαρωνουν τοσο πολυ που τα χανουν κι ολας ;)

Νικολα την σιλικονη την βαζεις ενδιαμεσα στο πλαστικο και στο μεταλο και δεν βαραει...ενα σωστο συνεργειο ναι πρεπει να εχει τετοια σιλικονι...επισης τα καπακια αυτα αφαιρουνται και τελειος για να μπει καλυτερα η σιλικονη αλλα επειδη ειναι πλαστικα εμεις τα φοβηθηκαμε και απλα βαλαμε ενδιαμεσα ;)
 

Nos7

Administrator
Original poster
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #6
εως πολυ ενοχλητικο θα ελεγα Νικο...ειναι πολυ ψιλος ηχος και οσο δυνατα να εχεις το ραδιο ακουγεται και σε ενοχλει....
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
αααα νόμιζα ότι ήταν σκέτο μπουλόνι δεν ήξερα ότι έχει καπάκια
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread