Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

vouts

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Λοιπον ξεκινησα την μερα μου και πηγα να δω για τις leggera...Απλα απογοητευση....Η τιμη που μου εδωσε για ζαντες 16'',λαστιχα 195/40/R16 και μπουλωνια ασφαλειας ηταν στα 1200 ευρω!!!!Απλα δεν το κανω!!!!Πηγα μετα σε εναν γνωστο μου και μου ειπε για κατι ζαντες league στο ονομα...Μοιαζουν λιγο με του crisfrou (εως πολυ μπορω να πω...)Προσωπικα την μαρκα δεν την εχω ξανακουσει...Μου ειπε οτι ειναι ελαφρου κραμματος και κοστιζουν ολα μαζι καπου στα 740 ευρω...


Οι ζαντες ειναι αυτες...

http://www.alloywheels.com/uploads/images_alloywheels_large/2434.jpg
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
τις ξερω καλα τις league ειναι καλος χαλβας
μεινε απλα μακρια και η διασταση που θα πας ειναι 195/45/16 οχι 195/40/16 αυτα τα ελαστικα ειναι πανακριβα
μην ακους τι σου λενε οι ζανταδες αυτοι θα σου προτινουν παντα αυτο που τους αφηνει το μεγαλυτερο κερδος
βαλε κατι στο ματι και ρωτα μονο για αυτο και επιδει ζαντες δεν αλλαζεις σαν τα πουκαμισα πληρωσε κατι παραπανω και βαλε κατι καλυτερο
 

Derizio

New member
May 9, 2010
65
0
0
47
Συμφωνω με τον Γιαννη!
Για δες και αυτες http://www.car.gr/parts/view/711878/....ειναι σαν του titanium ή μου φαινεται?
 

vouts

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Βασικα ψαχνω για καινουριες οπως και να εχει...Αν ειναι να δωσω 350 ευρω να τις αγορασω και αλλα 100 για να τις φτιαξω μετα η διαφορα θα ειναι μικρη απο το να τις παρω καινουριες...Εμενα με ενδιαφερει αυτο που θα παρω να ειναι σωστο και καλο εκτος απο ωραιο....Προτιμω να τις βαλω σε βαθος χρονου παρα να βιαστω και να παρω οτι να ναι....1200 που μου ειπαν για τις leggera δεν ειναι παααααρα πολλα???εγω λιγο πριν το πασχα που ειχα ρωτησει τυχαια,μου ειχαν πει για τις 15αρες 850 ολα μαζι...Λαστιχα και ζαντες...
 

dipar

New member
May 9, 2010
78
0
0
η διαφορα απο 15αρες σε 16αρες στη τιμη ειναι τεραστεια!!1200 νομιζω ειναι παρα πολλα..750 εχω βρει εγω τις ΟΖ σε 16αρια και μετα πας σε οτι λαστιχα θες που εχουν διαφορες τιμες!φαντασου οτι με καλα λαστιχα πχ p zero nero που εχουν 320 πας στα 1100..αλλα μπορεις να βαλεις και τπτ φτηνα και να πας αστο χιλιαρικο!η' παρνεις τα ζαντονια και ψαχνεις μεταχειρισμενα λαστιχα σε ψιλοκαλη κατασταση, τα φορας για μερικους μηνες και μετα πας για καλα λαστιχα που θα εχεις λεφτα!ολα γινονται...

υ.γ. προς τους διαχειριστες! το ειχε πει και ο Derizio και εγω καπου αλλου για να παμε σε ενα συγκεκριμενο μαγαζι που εχει φτηνοτερα απο σχεδον ολα τα αλλα και λαστιχα και ζαντες να ζητησουμε μια προσφορα για το κλαμπ..αν θελετε καντε το εσεις,πιστευω οτι θα μας βοηθησει ολους πολυ  ;)
 

vouts

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Για φτινιαρικα λαστιχα δεν το συζητω...πρωτα απ ολα η ασφαλεια.... ;) Τωρα για τις ζαντες θα παω και αλλου να ρωτησω  και θα παρω τιμες για 16'' και 15''..Αν οι leggera βγαινουν στα 800-850 ευρω στις 15αρες θα βαλω αυτες...
 

dipar

New member
May 9, 2010
78
0
0
φτηνα ενοοω toyo η' τετοια...και μεταχειρα αν βρεις καλα μια χαρα σε κρατανε... ;) και σου ειπα 750-800 κανουν σε 16αρες..αρα 15αρες βρησκεις πιο φτηνα
 

vouts

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Εγω εννουσα με λαστιχα μαζι κτλ...οταν ειχα ρωτησει μου ειχε πει 640 σε ανθρακι...Το μαγαζι ηταν στο περιστερι στην εθνικης αντιστασεως(νομιζω ετσι λεγοταν ο πεζοδρομος)...Ειναι στο ιδιο στενο που ειναι και το πλαισιο...
 

vouts

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Κοιτα...Μου εχουν πει τιμες απο 600 μεχρι 1200...δηλαδη τα διπλα λεφτα...Για μενα το θεμα ειναι να γινει σωστη δουλεια...Απο το να δωσω 740 και να παρω τις league(η καθε league που θα εχει ενα μαγαζι)καλυτερα να δωσω 850-900 και να παρω τις leggera σε 15αρες....Αν ειναι να παρω τις leggera σε 16αρες θα παει απο Σεπτεμβρη η δουλεια...Αλλα και παλι 1200 ειναι πολλα...Σκεψου οτι εγω δεν εχω το sport,και θελω να βαλω ακομα μπρος πισω spoiler,φιμε,φιλτρο,τελικο και προγραμμα(με μια γρηγορη σκεψη...)
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
εγω θα σου προτεινω να τα αλλαξεις μετα το καλοκαιρι τα ζαντολαστιχα σου και να βαλεις 16 ultraleggera
το καλοκαιρι τα καει τα λαστιχα.....
 

vouts

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
1200 ολα μαζι ηταν...Οχι μονο η ζαντα...αμα ηταν μονο η ζαντα την κατσαμε...Δηλαδη μου λετε ανεπυφυλακτα 16'' leggera και ξερο ψωμι????
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
vouts said:
1200 ολα μαζι ηταν...Οχι μονο η ζαντα...αμα ηταν μονο η ζαντα την κατσαμε...Δηλαδη μου λετε ανεπυφυλακτα 16'' leggera και ξερο ψωμι????

βεβαια και το δεν συζηταω αλλο εγω....  :D
 

Xeen

Rookie
May 25, 2010
25
0
1
46
Τρίκαλα
vouts said:
Αρχικα ειχα βρει αυτες....
http://www.reds-wheels.com/dark_blade_en.html
Ξέρουμε πού μπορούμε να βρούμε τις ζάντες Dark Blade εδώ στην Ελλάδα ?
 

vouts

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Xeen said:
Ξέρουμε πού μπορούμε να βρούμε τις ζάντες Dark Blade εδώ στην Ελλάδα ?


Λοιπον λοιπον....Τις ειχα ψαξει και εγω αυτες τις ζαντες....Ειναι πανεμορφες...Τις ειχα βρει στην Νικαια,πανω στην Μπελογιαννη...Το μαγαζι λεγοταν WORK Karlis...Για 15αρες εμενα μου ειχε δωσει τιμη μαζι με λαστιχα 650 ευρα....


Εδω ειναι και το site απο τις ζαντες....


http://www.reds-wheels.com/dark_blade_en.html
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread