Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Δεν χρειάζεται να ανοίξεις κανένα φαναρι... Θα ξεβιδωσεις το φαναρι απο τς βασεις και απο πισω εχει μια στρογγυλή ταπα θα την βγαλεις και εκει ειναι η λαμπα για να την αλλάξεις...;)
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
labrinakos said:
Μα αλλαζεις και λαμπες δεν αφηνεις τις ιδιες πως θα τις βγαλω χωρις να τα ανοιξω;
οι λάμπες βγαίνουν από το πίσω μέρος του φαναριού.Δεν πειράζεις το φανάρι καθόλου
 

labrinakos

Rookie
Dec 9, 2014
14
0
0
Και μια τελευταια ερωτηση...σας εχω πρηξει το ξερω.. τωρα για να δω αν εχει η οχι cunbas δεν θα βγαλω μια λαμπα και αν δεν μου βγαλει ενδειξη σημαινει οτι δεν εχει; ετσι δεν ειναι;
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
Μιχάλη νομιζω πως canbus ειναι ολα τα φιεστα! απλα στο κομματι του φωτισμου, για τον λογο οτι δεν έχουμε ενδειξη για καμμενη λαμπα(εκτος και αν το προσέθεσαν στα μκ7.5) δεν μας επηρεάζει στα ξενον για το αν θα βαλουμε canbus ballast ή οχι!
 

ntontos

Pro Member
Dec 31, 2010
548
2
0
35
Dirty Athnz-Αιγαλεω
Παιδιά τα cunbas δεν χρειάζονται για τα 7αρια είναι πεταμενα λεφτά ! Διοτί τα cunbas είναι σε περίπτωση που ο εγκέφαλος μπερδευει τα φώτα xenon και βγάζει ένδειξη καμμενης λάμπας άσχετα με το αν δουλεύουν σωστά τα φώτα σου και το cunbas παρακάμπτει αυτή την εντολή του εγκέφαλου έτσι ώστε να μην έχεις κάποια ένδειξη για καμμένη λάμπα στο καντράν!
Επειδή δεν γνωρίζα στην αρχή φόραγα ballast με cunbas ώσπου τούς έκαψα και έβαλα απλούς χωρίς κανένα πρόβλημα ενδειξης εδω και ενα μήνα!
Φίλος καλός με mk7,5 st παρατήρησε το ίδιο και στο st !
 

teo1204

Newbie
Oct 27, 2014
8
0
0
31
Αθηνα
παιδια συυγνωμη αν ρωταω σε λαθος topic..αλλα θελω να αλλαξω τα φωτα θεσεως μπροστα..ποια εναι η διαδικασια?πρεπει να βγαλω τον προφυλακτηρα?γτ ετσι μου ειπε ενας μαστορας και τα επαιξα..
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Γιατί δεν κοιτάς στην πρώτη σελίδα αυτού του θέματος; Υπάρχει αναλυτικός οδηγός..
 

teo1204

Newbie
Oct 27, 2014
8
0
0
31
Αθηνα
οποτε ηταν σωστο αυτο που μου ειπε..τοση διαδικασια απλα για να αλλαξεις τ ψειρακια ?
 

teo1204

Newbie
Oct 27, 2014
8
0
0
31
Αθηνα
ωπ ναι συγγνωμη δικο μου λαθος..οπως ειδα την φωτογραφια νομιζα οτι ειχε κατεβασει και τν προφυλακτηρα για να βγαλει τ φαναρι
 

sam.sam

Rookie
Oct 3, 2015
17
0
0
Παιδιά αν ξέρει κανείς σήμερα που έβαλα της  ψείρες led μπροστά ανάβουν κανονικά και δείχνουν πολυ ωραία αλλα δεν ανάβουν σαν φώτα ημέρας όπως πριν . Τι να φταίει λέτε.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Σε αυτό το μοντέλο νομίζω ότι δεν ανάβουν οι ψείρες (Τ10) σαν φώτα ημέρας, δεν έχει φώτα ημέρας γενικά (δεν είναι το facelift mk7.5, σωστά; )
 

sam.sam

Rookie
Oct 3, 2015
17
0
0
Φίλε μου δεν ξέρω τι διάφορα εχει το  mk7με το mk7 facelift εμένα ειναι του 2012 μοντέλο και ειναι diesiel  όταν το πήρα μεταχειρισμενο τα φώτα τα μικρά ήταν ανοιχτά μέρα νυχτα
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread