Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

nontas1966

Rookie
Jul 7, 2016
16
0
1
Παιδια μολις παρηγγειλα το fiesta diesel 1.5 95 ps...μου ειπε ο μαστορας στο service οτι μου προτεινει bp diesel ultimate...ποια ειναι η γνωμη σας?
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Όσα τα ford έχουν σήμα bp πάνω στην τάπα του ρεζερβουαρ
Το θέμα είναι να βρεις ένα καλό πρατήριο και είσαι οκ
 

nontas1966

Rookie
Jul 7, 2016
16
0
1
Ξερουμε κανα καλο προς ζωγραφου/παγκρατι/βυρωνα η γενικα κεντρο;
 

Fiestaris

Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
scorpion said:
Όσα τα ford έχουν σήμα bp πάνω στην τάπα του ρεζερβουαρ
Το θέμα είναι να βρεις ένα καλό πρατήριο και είσαι οκ

Τι εννοεις για το σήμα στην τάπα? Δεν το κατάλαβα..
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
scorpion said:
Ναι αυτό εννοώ
scorpion εγω που ειδα ενα fiesta mk7 diesel εισαγωγης ειχε πανω στην ταπα το σημα της aral αυτη η εταιρία μονο λαδια δεν βγαζει εχουν και πρατηρια στο εξωτερικό?
 

GIANNIS MK7 1.4

New member
Apr 14, 2014
90
0
0
Η Aral εχει πρατηρια στο εξωτερικο.Και την εχει εξαγοραση η ΒP εδω και καμια 15 χρονια αν θυμαμαι καλα.Εγω στην Αυστρια συναντησα τετοιο πρατηριο.Ο πως και της AGIP στην Ιταλια.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Μέχρι και τος δικιάς μου γενιάς πρέπει να είχαν το σήμα...η επόμενη γενιά δεν είχε και τάπα για να έχει απάνω και την στάμπα.Το mk7 δεν έχει τάπα αλλά έξυπνο σύστημα που κλειδώνει
 

Paolito

Rookie
Aug 9, 2016
27
0
1
62
Αθήνα
Γνωρίζετε προς  Γλυφάδα - Ελληνικό - Ηλιούπολη κάποιο "καθαρό"  Βενζινάδικο;
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
Πάλι Καλά που η Fiestaρα δεν καίει τίποτα γιατί θα είχαμε κλάψει εδώ Σίφνο!Λίγο πιο πάνω από την μέση, περίπου 350χλμ και θέλω να πιστεύω ότι δεν θα βάλουμε βενζίνη στο νησί!Στο 1,719.....καταραμένη φτώχεια
 

stamos-07

Rookie
Mar 7, 2016
31
0
0
32
Βόλος
Στο δικό μου φιεστάκι πάντως βάζω πάντα V-Power Diesel (Μόνο Ερμής - Εταιρικό), Elin Crystal Diesel (μόνο ένα εμπιστεύομαι εδώ στο Βόλο - αυτό που ανήκει στο Μάρκετ Μετρό) και BP Diesel Ultimate ΕKO Avio (Εταιρικά Εκο - Καλυψώ). Οι διαφορές στην κατανάλωση είναι απειροελάχιστες και πάνω - κάτω με χαλαρή οδήγηση μου βγάζουν όλα γύρω στα 730-740 χλμ.... Πάντως το δικό μου γενικά μυρίζει σαν αμάξι αλλά έχω παρατηρήσει να μυρίζει λιγότερο με την BP. ΑΝ και είναι η ακριβότερη, λοιπόν, προσπαθώ να φουλάρω πιο συχνά σε πρατήρια BP-EKO.
Παράλληλα, καλό είναι εάν πληρώνετε με κάρτα να βρίσκετε πρατήρια να συνεργάζονται με τα προγράμματα - επιστροφής των καρτών. Ας πούμε η Shell με κάρτα Εθνικής μου έκανε επιστροφή 15€ πρόσφατα. Δηλαδή 1/3 της αξίας του γεμίσματος.  ok234
Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να βρω εταιρικό ΒΡ-ΕΚΟ (καλυψώ) να συνεργάζεται με την επιστροφή της Eurobank. Άμα ξέρετε κάτι ενημερώστε!!! (περιοχή Αττικής ή Θεσσαλία)
 

ilias710

Member
Oct 27, 2014
266
0
0
27
Περιστέρι
Μπορείς να πηγαίνει στο ΕΚΟ στην διαστάυρωση μεταξύ Λεωφόρου Κιφησού και Καβάλας, η οδός είναι Λεωφόρος Αθηνών 4 και Σφακίων. Είναι εταιρικό του δικτυόυ Καλυψώ, είναι πολυ καλό και τίμιο δούλευα εκεί καιρό και το Avio έφευγε τρελά, είχαμε και σταθερούς πελάτες απο αντιπροσωπείες που βρίσκονταν κοντά και μας έφερναν τα αμάξια για το πρώτο γέμισμα, και πούλμαν κλπ κλπ και πολλά εταιρικά και ταξί που δεν το συζητούσαν για απλό πετρέλαιο, συν οτι συνεργάζεται με την Eurobank και το πρόγραμμα επιστροφή απο εκεί έβαζα και εγώ άλλωστε χρησιμοποιόντας το ίδιο πρόγραμμα στην κάρτα μου
 

stamos-07

Rookie
Mar 7, 2016
31
0
0
32
Βόλος
Ευχαριστώ ρε Ηλία, αν και θα βρίσκομαι βορειότερα στην Αθήνα, αλλά άμα αξίζει για το φιεστάκι χαλάλι!!!!  ok234
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread