Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
Παιδια βρηκα κατι δεν ξερω απο εμπειρια https://motormodz.co.uk/product-category/gel-badges/
 

BLiTzER

New member
Nov 7, 2013
66
0
0
Αθήνα
Γνωρίζουμε αν τα σήματα είναι κουμπωτά ή αυτοκόλλητα; Το πίσω μου έχει κάποιες φθορές και θα ήθελα να το αντικαταστήσω μόνος μου.
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
Υπάρχουν aftermarket αυτοκόλλητα σε διάφορα χρώματα και σχέδια αλλά και κουμποτό το κανονικό μπλε. Για εμένα η οικονομικότερη και πιο καλή λύση είναι να βρεις το σχέδιο και χρώμα που θέλεις ακόμα και αν αυτό είναι το κανονικό κλασικό της Ford,  να πας σε ένα μαγαζί με αυτοκόλλητα και να σου φτιάξει αυτό που θέλεις με κόστος 3-5 ευρώ.
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
Κάποτε υπήρχε η DMB αλλά δυστυχώς σταμάτησε να βγάζει σήματα για την Ford. Η Ποιότητα ήταν εξαιρετική,καμία σχέση με τα μούφα της ford. Στο παλιό Fiesta μου είχα βάλει carbon και ακόμα είναι σαν καινούργια
 

BLiTzER

New member
Nov 7, 2013
66
0
0
Αθήνα
Δε θέλω να κολλήσω κάτι πάνω από το παλιό. Θέλω να αντικαταστήσω ολόκληρο το σήμα. Αναρωτιέμαι για να ξέρω πώς να βγάλω το παλιό. Απλό αυτοκόλλητο ή πρέπει να ξηλώσω τη μισή πόρτα του πορτμπαγκάζ;  :'(
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
Αν βρεις DMB μην τα φοβηθείς, απλά καθαρίζεις πολύ καλά με οινόπνευμα το παλιό και κολλάς το DMB. Δεν καταλαβαίνεις την διαφορά ή ότι είναι αυτοκόλλητο, 6 χρόνια στο ΜΚ6 και δεν έχουν πάθει τίποτα!Προσωπικά αν καταφέρω και βρω Carbon θα βάλω και στο ST :)
 

BLiTzER

New member
Nov 7, 2013
66
0
0
Αθήνα
Δυστυχώς το σήμα έχει ορατή φθορά στο υλικό (δείχνει σαν να'χει στάξει λευκή μπογιά σε σημεία) και το να καλυφθεί με αυτοκόλλητο έρχεται σε σύγκρουση με την τελειομανία μου. Πρέπει να αντικατασταθεί ολόκληρο. Θα μπει ίδιο με το εργοστασιακό, δεν το κάνω για να αλλάξω κάτι. Απλά δε θέλω ατέλειες στο αμάξι μου.
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
Δεν προσπαθώ να επιβάλλω την γνώμη μου αλλά ειλικρινά δεν στο λέω για παρηγοριά ή να γλιτώσεις χρήματα!Τσέκαρε τις φώτο από το ΜΚ6 μου

XVh3765.jpg

5cN9QRp.jpg


Ούτε από πολύ κοντά δεν καταλαβαίνεις ότι είναι αυτοκόλλητα, τεράστιο respect στην DMB  biggrin
 

georgevvds

New member
Apr 26, 2016
69
1
8
39
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
ξερουμε καποιο μαγαζι στα δυτικα προαστια να κανει τα σηματα αυτοκολλητα?και μενα εχουν χαλασει
 

mk6car

Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
καλησπέρα, γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω τα carbon μπρος πίσω σήματα ? ή εστω σαν αυτοκόλλητο που λέτε. το μπροστινό μου το έκλεψαν και το πίσω το μισό έχει ξεθωριάσει...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread