Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Focusman

Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
Χθες βραδυ, πατημα απο σταση για 150 μ. περιπου με ολοκαινουργιο Honda Civic 1,6 i-dtec. Στην επιταχυνση σπιναρα αλλα ξεκινησα πιο γρηγορα απο το Honda στο οποιο μπηκε το traction control. Μεχρι τα 80 ανοιξαμε γιατι ο χωρος δεν επετρεπε για παραπανω. Ημουν μπροστα εγω και το Χοντα ηταν στο χερουλι της πορτας μου(αυτο ειναι που λεμε μισο αμαξι μπροστα?) αλλα νομιζω οτι ειχε αρχισει να μαζευει. Εντυπωση μου εκανε που πεταχτηκα. Περιμενα οτι θα τρωγα τη σκονη του. :p
 

Boulek

Rookie
Aug 15, 2014
30
0
6
Δεν νομίζω πάντως γιατι ειναι σιγουρα πιο βαρύ απ το δικό σου κατα αρκετά και ειναι και diesel που απο στάση δεν ειναι και τόσο καλα
 

billz

Member
Oct 13, 2010
226
0
0
PATRA
Κυριακη αργα το απογευμα πατημα σε σταρλετ τουρμπο στα διοδια κορινθου εγω 3καβαλος φουλ αποσκευες αυτος 2καβαλος..ξεκηνησε 1ος κ γω λιγο πιο μετα ανοιγοντας 2α(αυτος με 1η)..στα τελιωματα 2ας δικιας μου ημουν μισο αμαξι πισω τ(καληπτα πολυ ευκολα)3η αριστερα κ τον περναω ανετα οπου στα 150 κμ εκοψα γτ δνειχε νοημα... :p
 

AN7

Member
Oct 2, 2010
241
1
0
36
Βάρκιζα
Χαβαλες με fiesta st II στη βουλιαγμενης κατα τις 00.40. Κανεις απο δω?

Συμπαθητικα παει για μαμα οπως πιστευα.
 

ikskarda

New member
Oct 17, 2013
51
0
0
χτες στην αττικη οδο ειμαι αριστερη λωριδα με 140km/h και βλεπω απο το καθρεφτη να με πλησιαζει ενα μαυρο Polo TSI ...
κανω αριστερα τον αφηνω να ερθει στην ιδια ευθεια με εμενα τον κοιταω και αντε γεια μετα

μαλλον δε τα ηξερε καλα ο φιλος !!! :p
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Έκανες δεξιά εννοείς, έτσι;

Υ.Γ. Κρυφή δύναμη το φιεστάκι σου  :)

Y.Γ. 2 Φαντάζομαι έχεις στο νου σου και τις κάμερες της Αττικής οδού.
 

ikskarda

New member
Oct 17, 2013
51
0
0
ναι σωστα απο αριστερη λωριδα , πηγα δεξια για να τον αφησω να κανει προσπεραση ... αμ δε :p
παντως θελω οπωσδηποτε μια "αναμετρηση" με το Renault Clio 1.5 dCi 90 PS

οσο για τις καμερες συνηθως παω με 140km/h αλλα υπαρχουν φορες που θελωντας και μη το πατας και παει για πλακα 170-180 !!!
ευτυχως δεν εχω "ραβασακι" τοσα χρονια !!!
 

lefteriskri

Member
Jun 12, 2013
222
0
0
32
Αιγαλεω
Πατημα στην παλληνη τις προαλες.Του λεω του swiftakia τι διλωνεις?μαμα μ λεει 125 αλογακια.οκ του λεω τα παμε μια ρολ δευτερες 60?μεσα λεει.Δεν ρωτησε καν ομως τι αλογα ειμαι εγω.Τελοσπαντων για να μην πολυλογω 1ες μαζι 2ες μαζι και μου κσεκολαει ακαριαια στην τριτη και μου κανει 1,5 αμαξι διαφορα και δεν την μαζεωα αλλα εμενε σταθερη.τελικα εμαθα οτι ο τυπος ψεκαζε νιτρακι μεσα.μαμα σου λεει μετα.

Μετα απο κανα μισαωρακι παταω και με ενα ibiza tsi 1,2 με ολοσομη και δικαβαλω εγω ενω αυτος μονος του και του εριξα μια κολωνα ευκολααααααα.
 

Crazy

Hero Member
Vip Team
Jul 8, 2010
1,568
8
38
38
Οπου υπαρχει στροφη....
Για φερτονα εδώ το κύριο swiftakia tease.

Νωρίτερα πάτημα στη Κηφισίας, βγαίνοντας από εξοδο, μπροστά μου Renault Megane diesel(κοιτώντας στο Google είδα ότι είναι 1500cc 110hp),βλέπω πατάει κ λέω ας δουμε (3ες εγω), η αλήθεια είναι δυσκολεύτηκα λίγο, ηταν 1-2 αμαξια μπροστά, αλλά στις 4ες (εγώ παντα) είχα κολλήσει από πίσω κ μετα κόψαμε γτ είχε αμάξια.
 

lefteris

Pro Member
Oct 15, 2011
406
0
0
41
Αθήνα
Σε ρεπρίζ τα "τρακτέρ" ανοίγουν εύκολα ελέω ροπής.Απο στάση βέβαια είναι πολύ διαφορετικά τα πράγματα.
 

Focusman

Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
ikskarda said:
ναι σωστα απο αριστερη λωριδα , πηγα δεξια για να τον αφησω να κανει προσπεραση ... αμ δε :p
παντως θελω οπωσδηποτε μια "αναμετρηση" με το Renault Clio 1.5 dCi 90 PS

οσο για τις καμερες συνηθως παω με 140km/h αλλα υπαρχουν φορες που θελωντας και μη το πατας και παει για πλακα 170-180 !!!
ευτυχως δεν εχω "ραβασακι" τοσα χρονια !!!

Δε νομιζω οτι θα χεις θεμα με το clio. Το πατας ανετα. Οταν του βαλουν τον 1,5 dci με τα 115 αλογα θα χει ενδιαφερον.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Staros said:
Για το αν εγινε πατημα λεω οχι για τα αποτελεσματα
Άρα δεν έχει νόημα να πούμε τα πατήματα που έγιναν αφού δεν ενδιαφέρουν τα αποτελέσματα.
Με μπέρδεψες Γιώργο και χωρίς παρεξήγηση
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread