Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

panosd

Pro Member
Σεπτ. 4, 2011
657
0
16
35
Καταρχην πρεπει να μαθεις καποια στιγμη το υφος που γραφετε ενα ποστ!Γραφω στην αρχη οτι μαλλον δεν το διατυπωσε σωστα ο mexico!
Ειναι αγενεια και λαθος να σνομπαρεις το ποστ μου!Απανταω ενα-ενα σε αυτα που γραφει ο mexico χωρις επιθεση με φιλικο υφος!Μαλλον δεν τα διαβασες σωστα και επιασε εσενα το παραλληρημα!!!
Στην γεφυρα εισαι φιλικοτατος και δινεις "" επαινους" για το αυτοκινητο μου και ψαχνει ευκαιρια να αρπαχτεις!!!Πραγματικα μ@λ@κ@ δεν σε καταλαβαινω!!!
Αναφερθηκε το mr 155 και του απαντησα πανω σε αυτο!

Δεν ανεφερα εγω οτι ειναι ο panic 160...Υποθετικα το εγραψε ο mexico και γραφω οτι καλυτερα να μην κανουμε εικασιες αν δεν τα μετρησουν τα παιδια!

Οσο για το αν πηρε ή οχι δεν γραφω κατι τετοιο απλως ο Στεφ μου ειπε οτι στο πατημα με το panic του μπηκε σε safe mode και το ενιωθε λιγο πιο κομμενο ενω με εμενα με το remap δεν ειχε τετοιο θεμα!
Οσο για το οτι θα ειναι μπροστα ο panic καλως να ειναι και το εχω αποδεχτει!Σου ειπε κανενας οτι τα περναω ολα;;;
 

Crazy

Hero Member
Vip Team
Jul 8, 2010
1,568
8
38
38
Οπου υπαρχει στροφη....
Τλκ για να καταλαβω το vs είναι μόνο για Στεφάνο - Περικλή κ Panic26;

Δλδ τις απόψεις μας δν μπορούμε να τις πούμε;

Στη γέφυρα όλα μια χαρά κ χα χα χου κ χα χα χα κ εδώ μέσα "ιστορίες"; έλεος.
 

Panic 26

Pro Member
Feb 2, 2014
412
0
0
32
Επειδή παντού βλέπω το όνομά μου ξαφνικά, έκανα βλακεία που δεν πήγα την Παρασκευή, γιατί τώρα δεν έχω και εικόνα (μην παρεξηγηθώ, απλώς πιστεύω ότι μπορεί να μην είχε πάρει τέτοια τροπή η συζήτηση). Κατά τα άλλα, αράξτε, κάν'τε τις μόντες σας (ή όχι) κι ευχαριστηθείτε τα αυτοκίνητά σας. Όπως πολύ σοφά έχει ειπωθεί, εφόσον εσάς σας χαροποιεί το αποτέλεσμα, μη σας νοιάζει τίποτα. :)

Α, ναι, επίσης, ελπίζω να είναι ΚΑΙ για εμάς το VS.....
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Panic 26 said:
έκανα βλακεία που δεν πήγα την Παρασκευή,
Δεν έκανες.Δεν μπόρεσες και δεν ήρθες.αν μπορούρασε να μαζευτούμε όλοι ένα βράδυ δεν θα είχαν νόημα αυτά που ζούμε

Υπάρχουν πολλά βράδια που μπορούμε ή μπορούνε να κανονίσετε και να θυμηθούμε αυτές τις βραδιές παρά τις δύσκολες εποχές
 

billz

Member
Oct 13, 2010
226
0
0
PATRA
Προσφατα ανοιξα φιλικα με φιεστα S 2007 1.6(σαν αυτο π ειχα)τελειως μαμα απο 80-120κμ περιπου με 4η κ 5η και το αποτελεσμα ηταν να του φευγω παρα πολυ και στα 2 ανοιγματα...νομιζα οτι με ξεγελουσε λιγο η ροπη οταν πρωτοεκανα τεστ ντραιβ το βολβο οτι ειναι πιο γρηγορο απο το S π ειχα σε μαμα αλλα τελικα ειναι σιν οτι τα 190++τα πιανει πολυ πιο ευκολα απ το φιεστα το οποιο ηθελε γκρεμο! http://www.zeperfs.com/en/duel4346-618.htm  Επισης και στο 0-100 δεν εχουν μεγαλη διαφορα 11,4 το βολβο με 11 τ φιεστα...not bad για 1.5τονο ι.χ.  tease
 

billz

Member
Oct 13, 2010
226
0
0
PATRA
υπαρχει προγραμμα π το παει 140 αλογα περιπου απο 115 και ροπη απο 28.5 στα 34 περιπου αλλα ακομα το αφηνω μαμα μεχρι το πρωτο σερβις και μετα βλεπουμε!! :p
 

AN7

Member
Oct 2, 2010
241
1
0
36
Βάρκιζα
Riordian said:
Στις περιπτώσεις που κοιτάμε δεν είναι μονο turbo vs ατμο αλλά και διαφορετικά κυβικά! Γιατί αν επαίζα στα 1600 κυβικά εγώ τώρα, δεν θα έκανα κοπίο τον πάνο... μια κολώνα και, θα του έκανα... αλλά είμαι ένα ταπεινό 3κύλινδρο 1,0άρακι...  :D    και έτσι που στέκομαι, καλά είναι!
Είναι κλασική ατάκα αυτό, η οποία εν μέρη είναι και λάθος.
Τι πάει να πει ότι είσαι λιγότερα κυβικά?
Για να έχει βγάλει άλογα το 1000άρι, σημαίνει ότι έχει βγάλει ροπή(και το αντίστροφο).
Έχουμε έναν 1000άρη και έναν 2λιτρο κινητήρα.Τούρμπο και οι 2. Με τα ίδια άλογα στις ίδιες στροφές, ας πούμε 180 στις 6500. Η κλασική εξέλιξη της συζήτησης θα ήταν ότι ο 2λιτρος ψηλά θα έχει παραπάνω ροπή. Αμ δε, απ την στιγμή που στις 6500 έβγαλαν τα ιδια άλογα έχουν και την ίδια ροπή, εκεί που ίσως θα υστερεί ο 1000άρη είναι στις χαμηλές αλλά εκεί που έχουν φτάσει τα τούρμπο αυτή την εποχή είναι πολύ πιθανό να μην υστερεί ούτε εκεί.
 

Staros

Pro Member
Apr 13, 2011
819
0
0
36
Αθηνα
AN7 said:
Είναι κλασική ατάκα αυτό, η οποία εν μέρη είναι και λάθος.
Τι πάει να πει ότι είσαι λιγότερα κυβικά?
Για να έχει βγάλει άλογα το 1000άρι, σημαίνει ότι έχει βγάλει ροπή(και το αντίστροφο).
Έχουμε έναν 1000άρη και έναν 2λιτρο κινητήρα.Τούρμπο και οι 2. Με τα ίδια άλογα στις ίδιες στροφές, ας πούμε 180 στις 6500. Η κλασική εξέλιξη της συζήτησης θα ήταν ότι ο 2λιτρος ψηλά θα έχει παραπάνω ροπή. Αμ δε, απ την στιγμή που στις 6500 έβγαλαν τα ιδια άλογα έχουν και την ίδια ροπή, εκεί που ίσως θα υστερεί ο 1000άρη είναι στις χαμηλές αλλά εκεί που έχουν φτάσει τα τούρμπο αυτή την εποχή είναι πολύ πιθανό να μην υστερεί ούτε εκεί.
Ατμόσφαιρα....αχχα
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread