Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
αυτο ακριβως θελω να κανω...
σχεδον τις ιδιες αποληξης θα βαλω και το καζανακι εχει στο μπρωστινο μερος (οπως κοιταμε το αμαξι προς την μηχανη)1 εισοδο και μια εξοδο και πισω αλλη μια εξοδο!!!!μπαινουν τα καυσαερια και μοιραζονται μεσα στο καζανακι 50-50.....ετσι τουλαχιστον μου ειπε αυτος

ναι nitrokong φοβαμαι μην χασω
 

Nitroking

Pro Member
May 9, 2010
384
0
0
Ναι καταλαβα τι λες αλλα κι αυτο δεν ειναι σωστο.. Γιατι για να βγαινει απο πισω η μπουκα σημαινει οτι το τελικο εχει διαφραγματα μεσα, δεν ειναι ελευθερο.. Το πιο σωστο θα ηταν τελικο που να βγαζει απο τη μια μερια διχαλο και η καθε σωληνα να παει στην αντιστοιχη μπουκα της.. Βεβαια διαφωνω καθετα για διπλη εξατμιση σε αμαξι που δεν εχει V μοτερ αλλα περι ορεξεως..
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
Nitroking said:
Ναι καταλαβα τι λες αλλα κι αυτο δεν ειναι σωστο.. Γιατι για να βγαινει απο πισω η μπουκα σημαινει οτι το τελικο εχει διαφραγματα μεσα, δεν ειναι ελευθερο.. Το πιο σωστο θα ηταν τελικο που να βγαζει απο τη μια μερια διχαλο και η καθε σωληνα να παει στην αντιστοιχη μπουκα της.. Βεβαια διαφωνω καθετα για διπλη εξατμιση σε αμαξι που δεν εχει V μοτερ αλλα περι ορεξεως..

ναι ειναι περιττο. Καλυτερα να γίνει μια κατασκευη με ενα τελικό καζάνι απο το οποιο μετά την έξοδο του θα σπάει σε δύο σωλήνες, αν χωρεσει πουθενά πιο πίσω το μεσαιο καζανι.
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
nitroking σορρυ αλλα δεν καταλαβα τι θελεις να πεις.....

1)εαν καταλαβα σωστα μου λες να βαλω καζανακι που θα εχει μια εισοδο απο μπρωστα και 2 απο πισω????ποια θα ειναι η διαφορα με αυτο αφου θα εχω το ιδιο αποτελεσμα δλδ θα ειναι 50-50 σαν αυτο που λες σε θεμα αποδοσης???

2)ειναι λιγο δυσκολο (εως ανεφικτο να μπει οπως μου ειπε ο εξατμησας) γιατι δεν εχουμε καθολου χωρο.....σαν σταματαει σε ολα η ρεζερβα...μονο ετσι γινεται

3)το κανω μονο και μονο απο θεμα εμφανισεις και οχι για να παρω....ΑΛΛΑ δεν θελω και να χασω.....

4)φυσικα μετα για θεμα βελτιωσεις με αυτην την εξατμιση δεν εχω καμια ελπιδα εεεεε????????
 

Nitroking

Pro Member
May 9, 2010
384
0
0
Κι εγω απο θεμα εμφανισης λεω οτι δε μου ταιριαζει..

Οσο για τη διαρυθμιση, στην τελικη περνα το κατω απο τη ρεζερβα, τι πειραζει? Αυτο που σου λεω ειναι οτι για να στο βγαζει απο πισω και να ειναι 50-50, σημαινει οτι δεν ειναι ελευθερο, αρα δε θα εχεις την ιδια αποδοση με το αν ηταν ελευθερο..
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
ωπα.....τωρα σε επιασα!!!!!!!!!!!!δλδ εσυ προτηνεις ελευθερο καζανακι????και με το θεμα τις συμπιεσης???

απο κατω απο την ρεζερβα θα βρησκει στον δρομο....ειναι πολυ χαμηλα η ρεζερβα!!!!!!!!!
 

Nitroking

Pro Member
May 9, 2010
384
0
0
Ποια συμπιεση, ολοι ελευθερα φορανε.. Σιγα την πολυ συμπιεση που χανεις απο το τελικο.. Δε θα βαλεις δα και κανα γομαρι..
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
σωστος και σε αυτο nitroking....!!!!!!!!!

και τωρα που σε βρηκα( :p :p :p τωρα που βρηκαμε παπα να θαψουμε 5-6) απο Φ σωληνας να αφησω το ιδιο????

μετα απο θεμα βελτιωσεις π.χ κανενα χταποδακι-καλαμαρι θα εχω τπτ ελπιδες η οχι??????????

kosta-patra να περασω την σωληνα κατω απο την ρεζερβα δεν εχει χωρο!!!!!  :( :(
 

Nitroking

Pro Member
May 9, 2010
384
0
0
H κρατα την ιδια η βαλε λιγο μεγαλυτερη 1-2 χιλιοστα.. Αν ειναι 48 πχ, καντο 50..

Χταποδια και τετοια μονο αν ειναι μελετημενα σε δυναμομετρα και εχουν σχεδιαστει με σωστους τροπους (αρα οχι χειροποιητα εν Ελλαδι)..
 

mikepc

Rookie
May 22, 2010
46
0
0
38
Για σας παιδαις εγω εχω βαλει τελικο κ μεσαιο σε λιγο μπαινει χταποδυ καταλυτης κ προγραμμα κ ολο αυτο θα μου φτασει τελικη τιμη 1450e καλη τιμη ε??
Τι λετε???
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
ποσα κυβικα ειναι? μαλλον το μκ7 εχεις για να γραφεις εδω...

περνα να πεις ενα γεια απο το καλοσορισμα νεων μελων και εδω ειμαστε να συζητητσουμε οτι θελεις!
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
mikepc said:
Για σας παιδαις εγω εχω βαλει τελικο κ μεσαιο σε λιγο μπαινει χταποδυ καταλυτης κ προγραμμα κ ολο αυτο θα μου φτασει τελικη τιμη 1450e καλη τιμη ε??
Τι λετε???

Αμα ειναι ολα καινουργια ναι, έτσι φαινεται...
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
mikepc said:
Για σας παιδαις εγω εχω βαλει τελικο κ μεσαιο σε λιγο μπαινει χταποδυ καταλυτης κ προγραμμα κ ολο αυτο θα μου φτασει τελικη τιμη 1450e καλη τιμη ε??
Τι λετε???

πιστευω οτι ειναι λιγο πιο πανω απο τις συνηθισμενες τιμες που παιζουν εξω (μονο για προγραμμα και εξατμιση)
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
νομιζω ειναι αρκετα χρηματα για 1ο σταδιο.συνηθως το κουστουμακι βγαινει + - 1000ε
 

Nitroking

Pro Member
May 9, 2010
384
0
0
Λιγο τσιμπημενη ειναι, κανα 1200αρι επρεπε να ναι συνολο.. Χταποδι γιατι θα βαλεις? Σε ποιον θα το φτιαξεις?
 

dipar

New member
May 9, 2010
78
0
0
στο θεμα εξατμιση(ολοσωμη) το κουστουμι απο οτι εχω καταλαβει δεν ειναι στανταρ..οταν πχ βαζεις ενα τελικο απο 150εως250 ευρα καταλαβαινουμε οτι αν ξεκινησουμε ετσι απο μπροστα φτανει σιγουρα στο χιλιαρικο και παραπανω..αρα και με το προγραμμα ειναι καλη η τιμη! αρκει να γινει καλη δουλεια στην εξατμιση απο καποιον που ξερει!!!για να δεις και τα αναλογα αποτελεσματα..αλλιως κλαιν
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread