Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

doctorys

New member
May 27, 2010
63
0
0
37
θα συμφονισω με τον dipar εμενα μονο ι εξατμιση που πηγε 220 και κανενα 800αρι χταποδι και καταλυτης....
 

mikepc

Rookie
May 22, 2010
46
0
0
38
Τα 1450e ειναι μαζι με το τελικο κ το μεσαιο οχι μονο καταλυτης χταποδι κ προγραμμα. ;)
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
mikepc said:
Τα 1450e ειναι μαζι με το τελικο κ το μεσαιο οχι μονο καταλυτης χταποδι κ προγραμμα. ;)

Ωραία! Αντε μέτρα και πες μας τι έκανες..
 

mikepc

Rookie
May 22, 2010
46
0
0
38
Εχει ο εξατμισας μου γνωστο που φτιαχνει κ το δικο του γιατι τρεχει σε αγωνες.
 

ChrisFrou

Original poster
Pro Member
May 10, 2010
674
1
0
14
Αγ.Δημητριος (Αθηνα)
σημερα παλι αλλαξα το τελικο μου καζανακι ....εβαλα παλι αυτο που ειχα πριν... ο θορυβος μειωθηκε αισθητα ενω απο αποδοση θα ελεγα οτι εχει χασει στις μεσαιες κ εχει παρει στις ψηλες στροφες!! μπορει να ειναι και φαντασια μου γιατι δεν κανει τοσο θορυβο πλεον αλλα αυτη την αισθηση μου δινει!
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
τι τελικο ειχες πριν και τι τωρα δλδ? η διαφορες ηταν στην διαμετρο?
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
ChrisFrou said:
σωληνα 60αρα προηγουμενο τελικο 55αρι και τωρινο 60αρι

αρα ΛΟΓΙΚΑ η εξατμιση μας ειναι ''φιμομενη'' και καλο ειναι να ανοιξουμε διαμετρο....μηπως για αυτο ολες οι εξατμησεις απο βελτιωτες ειναι 60φ +?
 

vagma

Hero Member
nos7 said:
αρα ΛΟΓΙΚΑ η εξατμιση μας ειναι ''φιμομενη'' και καλο ειναι να ανοιξουμε διαμετρο....μηπως για αυτο ολες οι εξατμησεις απο βελτιωτες ειναι 60φ +?

φ60 ειναι πολυ μιχαλη............αν το αμαξι δεν ειναι φουλ πρωτο σταδιο!!!!!!!!!
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Βαγγελη για να αλλαξεις εξατμιση σιμαινει οτι εχει φτιαξει και εισαγωγη(καποιο φιλτρο) και τωρα ψαχνομαστε για εξαγωγη ωστε μετα να παει και για προγραμμα και να ειναι φουλ 1ο σταδιο!!!
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
οταν λεμε full σταδιο εννοουμε να φτιαξεις και ολοσωμη και οχι να  βαλεις ενα απλο τελικο...το 60αρι πιστευω
ειναι πολυ για ενα αμαξι με φιλτρο τελικο.55 αρι θα δουλεψει καλυτερα
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Πριν λίγες μέρες παρέλαβα την εξάτμιση της Milltek… είναι με τον καταλύτη και χωρείς το τελικό καζανάκι που δίνει η Milltek μιας και θα κρατήσω το δικό μου. Την τοποθέτηση ευελπιστώ να την κάνω μέσα στην επόμενη εβδομάδα μιας και θέλω να ντύσω  το χταπόδι με την θερμομονωτική ταινία http://shop.advanceautoparts.com/webapp/wcs/stores/servlet/subcategory_Heat-Shields-and-Exhaust-Wraps_-49997545_-49997328___ για να περιορίσω και της θερμοκρασίες στον χώρο του κινητήρα και ταυτόχρονα να κωλύσω και μια μουφα επιπλέων για την υποδοχή του wideband.

Θα ενημερώσω στην συνέχεια και για τυχών διαφορές στης επιδώσεις του αυτοκινήτου

Μια πρώτη γεύση:
         
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
Βλεπω πας για μεγαλα πραγματα μπραβο νικολα καλοφορετο να ειναι και πανω απο ολα απροβληματιστο! Με τον 2ο λ τι θα κανεις?
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread